پیش بینی قیمت بیت کوین توسط گروه ۵۵ نفره متخصصان ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت بیت کوین توسط گروه ۵۵ نفره متخصصان ارزهای دیجیتال

به اعتقاد ۵۵ نفر از متخصصان و کارشناسان حوزه ارز دیجیتال، قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ میلادی ممکن است تا مرز ۲۷۰ هزار دلار افزایش پیدا کند. آن‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت این ارز تا پایان سال جاری هم روند افزایشی دارد. پرسش درباره پیش بینی قیمت BTC از این گروه ۵۵ نفره توسط وبسایت Finder انجام شده‌است. بنا به گفته این گروه از کارشناسان ارزهای دیجیتال، قیمت BTC تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی تا ۲۱ هزار دلار افزایش خواهد یافت. پیش بینی‌های ماه جولای سال ۲۰۲۲ حاکی از این بود که قیمت این ارز در پایان سال به ۲۴۵۰۰ دلار می‌رسد. در ماه آوریل نیز برخی از کارشناسان پیش بینی کرده بودند که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به ۶۵۰۰۰ دلار می‌رسد. در این مقاله قصد داریم درباره پیش بینی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین توسط متخصصان این حوزه صحبت کنیم.

پیش بینی برخی از کارشناسان و متخصصان درباره قیمت ارز بیت کوین

سرگی ژدانوف مدیر عامل شرکت معروف EXMO، پیش بینی کرده‌است که قیمت BTC تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۲۵۰۰۰ دلار می‌رسد و تا سال ۲۰۳۰ نیز قیمت این ارز فراتر از یک میلیون دلار خواهد شد. به نظر سرگی ژدانوف، هیچ تغییری در هیچ یک از عوامل بنیادی مربوط به بیت کوین ایجاد نشده‌است. چیزی که قیمت این ارز دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده، ایجاد بحران در سرمایه جهانی است. اما این شرایط بهبود می‌یابد؛ در حالی که برای تعداد زیادی از دارایی‌ها، بهبودی پیش بینی نمی‌شود‌. نکته دیگری که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد این است که حدود ۷۷ درصد از کارشناسان و متخصصان حوزه ارزهای دیجیتال، معتقدند که بسیاری از سرمایه‌گذاران برای ذخیره ارزش، از این ارز دیجیتال کمک می‌گیرند. برخی از از آن‌ها نیز اعتقاد دارند که جایگاه BTC از دست رفته‌است و دیگر نمی‌توان آن را به عنوان ذخیره ارزش به شمار آورد.

افت قیمت BTCحدود ۴۶ درصد از متخصصان و کارشناسان حوزه ارز دیجیتال، معتقدند که با توجه به شرایط فعالی بازار، بهترین و مناسب‌ترین زمان برای خرید بیت کوین، هم اکنون محسوب می‌شود. ۴۴ درصد از آن‌ها هم اعتقاد دارند که در حال حاضر معامله‌گران باید نسبت به نگهداری سرمایه و دارایی‌های قبلی خود مشغول باشند و خرید بیت کوین را به تعویق بیندازند. فقط ده درصد از کارشناسان معتقدند که الان بهترین زمان برای فروش بیت کوین است. مهم‌ترین دلیلی که می‌تواند خرید بیت کوین را در شرایط فعلی بازار ارزهای دیجیتال توجیه کند، این است که عوامل کلان اقتصادی باعث افت قیمت BTC شده‌است و در ویژگی‌های شبکه هیچ گونه تغییر بنیادینی رخ نداده‌است‌.

جاستین هارتزمن به عنوان مدیرعامل شرکتی به نام CoinSmart Financial معتقد است که دلیل افت قیمت BTC، دلایل خارجی کلان است. وی می‌گوید در صورت بهتر شدن اوضاع قانون‌گذاری و هم‌چنین بهتر شدن اوضاع کلان اقتصادی در بازار ارزهای دیجیتال، قیمت BTC نیز بار دیگر افزایش می‌یابد و به اوج می‌رسد. اکثر کارشناسان و متخصصان پیش‌بینی‌کننده قیمت این ارز، اعتقاد دارند که قیمت BTC باید از قیمت فعلی بیشتر باشد. ۲۴ درصد از آن‌ها هم به منصفانه بودن قیمت فعلی معتقد هستند. فردی به نام جرم جی که در دانشگاه ناتینگهام ترنت سمت دانشیار امور مالی غیرمتمرکز را بر عهده دارد، به فراتر بودن قیمت BTC از ارزش ذاتی آن معتقد است.

وی درباره این موضوع می‌گوید که ارز دیجیتال بیت کوین با از دست دادن قابلیت‌های پوشش ریسکی خود، جایگزین سرمایه‌گذاری اصلی شده‌است؛ بنابراین طبیعی است که اتفاق‌های اقتصادی در سطح کلان در تمام نقاط دنیا، قیمت این ارز را تحت تاثیر قرار دهد. تعداد بسیار زیادی از کارشناسان پیش بینی کرده‌اند که ارزش بازار ارز دیجیتال اتریوم به زودی می‌تواند از ارزش بازار ارز دیجیتال بیت کوین پیشی بگیرد و باارزش‌تر شود. تعدادی از تحلیل گران نیز پیش بینی کرده‌اند که بازار گاوی انتظار BTC را می‌کشد. کارشناسی به نام لارنس لپارد به عنوان بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Equity Management Associates پیش بینی کرده‌است که در سال‌های آینده، قیمت BTC با صد برابر شدن قیمت فعلی حتی به دو میلیون دلار هم خواهد رسید.‌

بنیان‌گذار توییتر آقای جک دورسی در مصاحبه خود عنوان کرده‌است که در سال‌های آتی، بیت کوین به عنوان ارز واحد جهان و ارز واحد اینترنت معرفی خواهد شد. این اتفاق ممکن است به زودی یا بعد از ده سال رخ بدهد. یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ و برجسته BTC و بنیان‌گذار شرکت Fundstart Golbal توماس لی، پیش بینی کرده‌است که قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۲ به ۱۲۵ هزار دلار می‌رسد. پیش بینی‌های قبلی این سرمایه‌گذار درباره افزایش قیمت ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین همواره به نتیجه درستی رسیده‌است؛ زیرا او این کار را با توجه به علم آمار و داده‌ها انجام می‌دهد. بنیان‌گذار اولین صرافی ارز دیجیتال BTCC در کشور چین فردی به نام باب لی به عنوان یکی از اعضای هئیت مدیره شرکت BTCFoundation نیز پیش بینی کرده‌است که قیمت BTC از مرز یک میلیون دلار هم رد خواهد شد. او سال‌های گذشته نیز برای این ارز دیجیتال افزایش قیمت را پیش بینی کرده بود. به عقیده تیم دراپر یکی از کارشناسان آمریکایی در حوزه ارز دیجیتال که دانشگاه Draper را نیز بنیان‌گذاری کرده‌است، قیمت BTC در پایان سال ۲۰۲۲ به ۲۵۰ هزار دلار می‌رسد.

قیمت BTC در پایان سال 2022 به 250 هزار دلار می‌رسد.جمع‌بندی

در این مقاله راجع به پیش بینی قیمت BTC توسط گروه ۵۵ نفره متخصصان ارزهای دیجیتال صحبت کردیم‌. پیش بینی قیمت این ارز دیجیتال به عنوان اولین ارز رمز نگاری شده برای بسیاری از کارشناسان، معامله‌گران و به طور کلی افراد فعال در بازار ارزهای دیجیتال جذاب است و علاقه‌ دارند که بدانند قیمت این ارز در سال‌های آینده چه روندی خواهد داشت. از زمان پیدایش ارز دیجیتال بیت کوین تا به امروز، قیمت آن مدام در حال افزایش بوده‌است‌. آخرین رکوردی که در رابطه با قیمت این ارز زده شده، رسیدن آن به قیمت ۶۹ هزار دلار در نوامبر ۲۰۲۱ بوده‌است. طرفداران BTC اعتقاد دارند که در آینده این دارایی به یک واحد پولی مقاوم در مقابل تورم تبدیل خواهد شد. شما در صرافی ارزدیجیتال والکس می‌توانید قیمت بیت کوین را مشاهده کنید.امیدواریم از مطالعه این مطلب کمال استفاده را برده‌باشید.

مطلب فوق رپورتاژ آگهی بوده بنابراین مسئولیت حقوقی، صحت و یا عدم صحت آن هیچ ارتباطی با آکادمی ارزتودی ندارد.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست