روش آسان محاسبه قیمت اتریوم به تومان

روش آسان محاسبه قیمت اتریوم به تومان

امروز معامله‌گران با بازار جدیدی مواجه هستند که تفاوت‌هایی با بازارهای سنتی دارد. ارزهای دیجیتال متعددی وجود دارند که هر لحظه قیمت آنها دستخوش تغییر قرار می‌گیرد و سرمایه‌گذاران لازم دارند که ارزش آنها را بر مبنای ارز فیات خود رصد کنند تا تصمیمات بهتری بگیرند. ماشین حساب ارز دیجیتال ابزاری است که در این راه به معامله‌گران این امکان را می‌دهد که در سریع‌ترین حالت ممکن بتوانند ارزش هر تعداد ارز دیجیتالی را که می‌خواهند به ارزش ارزهای فیاتی مثل دلار یا تومان تبدیل کنند. اتریوم از جمله ارزهای دیجیتال پرطرفدار است که حساسیت قیمت نسبتاً قابل توجهی دارند و همین امر علاقه‌مندان به این ارز را واداشته است که با محاسبه لحظه‌ای قیمت آن به تومان در مورد سرمایه‌گذاری خود تصمیم‌گیری دقیق‌تری داشته باشند. در این مقاله با ما همراه باشید تا روش آسان محاسبه قیمت اتریوم به تومان را یاد بگیرید.

تاریخچه ماشین حساب ارز دیجیتال

خیلی دور نشده‌ایم از روزهایی که در تجارت، چرتکه ابزار حساب ‌و کتاب بود. کسبه برای اینکه بدانند برای خرید مقدار خاصی از یک دارایی چه‌قدر پول باید بپردازند، از چرتکه استفاده می‌کردند. تا اینکه لطف تکنولوژی و پیشرفت‌های آن شامل حال فرایند حساب و کتاب هم شد و اولین ماشین حساب تمام ترانزیستوری در سال ۱۹۵۴ ساخته شد. تمام عملیاتی که لازم بود روی چرتکه انجام شود تا حاصل یک حساب ریاضی به دست آید، در کمتر از چند ثانیه توسط پردازش می‌شد و نتیجه، بسیار دقیق‌تر از چرتکه و چوب‌خط بود.

وقتی بازارهای سرمایه‌گذاری شکل گرفتند، انجام عملیات‌های ریاضی بیش از پیش اهمیت یافتند. یک معامله‌گر برای اینکه بداند به ازای خرید تعداد مشخصی از سهام یا ارز دیجیتال مورد نظر خود چه‌قدر پول باید بپردازد، لازم بود که قیمت آن را در تعداد سهامی یا ارزی که می‌خواست ضرب کند. با ورود ماشین‌های حساب به دنیای اعداد و ارقام، این فرایند بسیار آسان شد. اتفاقی که نسخه پیشرفته آن در روزگار ما، در بازار ارزهای دیجیتال و با ساخته شدن ماشین حساب ارز دیجیتال روی‌ داده است.

اتریوم به تومان

اگر بخواهید در بازار بورس سهام خریداری کنید، به سادگی می‌توانید قیمت هر سهم را در تعداد کل سهامی که می‌خواهید بخرید ضرب کنید و بودجه موردنظر را به دست آورید. اما تبدیل ارزهای دیجیتال به این آسانی نیست. برای تبدیل قیمت اتریوم به تومان بدون استفاده از ماشین حساب ارز دیجیتال (مبدل ارزهای دیجیتال)، باید:

  1. تعداد ETHهایی که می‌خواهید را در قیمت یک واحد ضرب کنید تا بدانید چه تعداد تتر لازم دارید.
  2. تعداد USDT‌های لازم را در قیمت یک توکن به تومان ضرب کنید تا بدانید چند تومان لازم دارید.

هم‌چنین، اگر بخواهید بدانید با پولی که همین الان در دست دارید چه مقدار اتریوم می‌توانید خریداری کنید، باید این مسیر را برعکس طی کنید. بنابراین، باید:

  1. کل پول خود را بر قیمت تتر تقسیم کنید تا بدانید چند تتر می‌توانید بخرید.
  2. تعداد تترهای به دست آمده را بر قیمت اتر تقسیم کنید تا عدد مورد نظر را به دست آورید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که کوچک‌ترین واحد قابل معامله اتریوم یک ETH نیست. یک اتر به واحد‌های کوچک‌تری به نام‌های میلی‌اتر، میکرو‌اتر، گووی، ام‌وی، کاوی و وی تقسیم می‌شود که هر کدام کسری از یک اتر هستند. بنابراین ممکن است عددی که به دست می‌آورید اعشار طولانی‌ای داشته باشد.

پیچیدگی فرآیند محاسبه قیمت اتر به تومان

فرآیند تبدیل قیمت اتر به تومان یا برعکس، هم پیچیده، هم زمان‌بر، هم گیج‌کننده و هم دارای درصد خطای بالاست. تازه اگر مقداری اتریوم داشته باشید و سوال‌تان این باشد که اگر کل دارایی‌ام را بفروشم چقدر پول به دست می‌آورم، محاسبه پیچیده‌تری لازم است.

وقتی بحث خرید و فروش ارزهای دیجیتال است، سخن از بازاری در میان است که در آن، وضعیت این ثانیه با ثانیه قبل فرق دارد و با ثانیه بعد نیز فرق خواهد داشت.

در چند سطر بعدی موقعیتی برای شما به تصویر کشیده می‌شود که اصلاً دور از انتظار نیست. بلکه مشابه آن قبلاً اتفاق افتاده، احتمالاً همین حالا که این جمله را می‌خوانید اتفاق افتاد و در آینده نیز بی‌تردید اتفاق خواهد افتاد.

روش آسان محاسبه قیمت اتریوم به تومان

تصور کنید مقداری اتریوم دارید و زمان پرداخت شهریه کلاس‌های تابستانی‌تان رسیده است. قیمت اتریوم از زمان خرید شما تاکنون ۵ درصد رشد کرده و شما در سود هستید. بنابراین، قصد دارید سود خود را برداشت کنید و با استفاده از آن شهریه را بپردازید. صرافی را باز می‌کنید، به صفحه معاملات اتریوم می‌روید و قصد ثبت سفارش فروش را دارید که ناگهان زنگ گوشی‌تان به صدا در می‌آید. عجله‌ای ندارید. گوشی را جواب می‌دهید و به موسسه آموزشی می‌گویید که تا لحظاتی دیگر شهریه را پرداخت خواهید کرد. مکالمه ۳۰ ثانیه طول کشید. به صرافی باز می‌گردید و آنچه می‌بینید برای‌تان باور پذیر نیست. در همین ثانیه‌هایی که با موسسه حرف می‌زدید، شاخص ارز اتریوم تغییر کرده و شما در ضرر قرار گرفته‌اید. حال گمان می‌کنید محاسبه قیمت اتریوم و تبدیل ارز دیجیتال بدون استفاده از مبدل ارز دیجیتال و حتی با ماشین حساب کمتر از ۳۰ ثانیه طول می‌کشد؟

قهرمان، ماشین حساب ارز دیجیتال

ماشین حساب ارز دیجیتال در کمتر از هزارم ثانیه همه آن کارها را انجام می‌دهد. حتی لازم نیست دکمه‌های عملیاتی مانند × یا = را بزنید. فقط کافیست ماشین حساب ارز دیجیتال را باز کنید و مقدار را وارد کنید. ماشین حساب ارز دیجیتال یک ابزار پویا است که هر لحظه از آن استفاده کنید، محاسبات را بر اساس قیمت در آن لحظه انجام می‌دهد. تحولی را که ماشین حساب‌ها در روند محاسبات بازار سهام و کالا به وجود آوردند، ماشین حساب ارز دیجیتال در روند محاسبات ارز دیجیتال به وجود آورد.

نحوه استفاده از ماشین حساب ارز دیجیتال

برای استفاده از ماشین حساب ارز دیجیتال، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی اینجا : ماشین حساب ارز دیجیتال والکس کلیک کنید.

والکس در کنار ابزارهای خود امکان معامله طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال را در محیطی کاملاً امن، سریع و کاربر پسند برای شما فراهم کرده است. فقط کافی است به والکس سر بزنید.

مطلب فوق رپورتاژ آگهی بوده بنابراین مسئولیت حقوقی، صحت و یا عدم صحت آن هیچ ارتباطی با آکادمی ارزتودی ندارد.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست