نقد و بررسی وضعیت اتریوم در حال حاضر

نقد و بررسی وضعیت اتریوم در حال حاضر

اتریوم یک بلاک چین غیر متمرکز و منبع باز است که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند. کوین اصلی این پلتفرم اتر (ETH) نام دارد. از نظر ارزش بازار، اتر تنها ارز دیجیتال پس از بیت کوین است. ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، برنامه نویس، اتریوم را در سال ۲۰۱۳ ایجاد کرد. گوین وود (Gavin Wood)، چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، آنتونی دی ایوریو (Anthony Di Iorio) و جوزف لوبین (Joseph Lubin) از دیگر بنیانگذاران اتریوم بودند. تامین مالی جمعی برای کار توسعه در سال ۲۰۱۴ آغاز شد و این شبکه در ۳۰ جولای ۲۰۱۵ راه اندازی شد. در این مقاله قصد داریم وضعیت فعلی اتریوم را بررسی و قیمت اتریوم را تا سال ۲۰۲۷ پیش بینی کنیم. با ما همراه باشید.

ویژگی‌های خاص اتریوم

هر کسی می‌تواند از اتریوم برای ساخت هر فناوری دیجیتال امنی استفاده کند. یک توکن خاص در شبکه بلاک چین اتریوم تعبیه شده که به کاربران اجازه انجام هر پروژه‌ای را می‌دهد. اما امروزه کاربران از آن برای عملیات‌های مالی در بلاک چین استفاده کنند. مقیاس پذیری، قابل برنامه ریزی، ایمن و غیرمتمرکز بودن، همگی از ویژگی‌های اتریوم هستند. در نتیجه، این بلاک چین انتخابی برای کسب‌وکارها و توسعه‌دهندگانی است که فناوری را در صدر خلاقیت‌های خود قرار داده تا زندگی ما را متحول کنند.

برنامه‌های کاربردی برای “خدمات مالی غیر متمرکز (Defi)” طیف گسترده‌ای از خدمات مالی را بدون نیاز به واسطه‌های مالی معمولی مانند بانک‌ها، کارگزاری‌ها یا صرافی‌ها انجام می‌دهند. همچنین NFT‌ها نشانه‌های خاصی هستند که مالکیت یک دارایی یا امتیاز مرتبط را نشان می‌دهند و توسط چندین موسسه تایید شده‌اند. تولید و مبادله این توکن‌ها تنها با استفاده از اتریوم امکان پذیر است. چندین ارز دیجیتال دیگر از بلاک چین اتریوم به عنوان پلتفرمی برای عرضه اولیه کوین خود استفاده کرده‌اند و از استاندارد توکن ERC-20 تبعیت می‌کنند.

تجزیه و تحلیل فنی اتریوم

بر اساس تحلیل تکنیکال انجام شده بر روی اتریوم، قیمت ETH از اواسط سال گذشته از الگوی مثلث نزولی پیروی کرده است. در پایان، قیمت اتریوم دچار شکست کلاسیک صعودی شد. پیش‌بینی می‌شود که نزدیک‌ترین مانع دوباره ظاهر شود.

از نشانه‌های دلگرم‌کننده، پشتیبانی افزایش نرخ خرید ETH از میانگین متحرک با فعالیت معاملاتی سالم است. بنابراین، اگر همین روند ادامه داشته و قیمت ETH بالاتر از مقاومت اول باشد، منطقه مهم بعدی پاسخ اتریوم به این خط است. این پاسخ می‌تواند پیش‌بینی‌های بلندمدت را تایید یا رد کند.

تجزیه و تحلیل بنیادی اتریوم

لازم به یادآوری است که ارزهای دیجیتال (غالباً) برخلاف بازار سهام، پروژه هستند تا سازمان. بنابراین، با تکمیل یک تحلیل بنیادی مناسب و در نظر گرفتن تمام اطلاعات حال حاضر پروژه، می‌توان ارزشمند بودن یک ارز دیجیتال را تعیین کرد. به عبارت بهتر هدف تحلیل بنیادی، تعیین ارزش ذاتی یک دارایی است.

اتریوم به چند دلیل ارزشمند است:

  • در وهله اول، سودمندی آن برای پوشش هزینه‌های تمام پروتکل‌های ساخته شده بر روی اتریوم بسیار مهم است. به عنوان مثال، دسته‌بندی پروتکل مالی غیرمتمرکز (Defi) از وام‌ها، مبادلات غیرمتمرکز (DEX) ، مشتقات، دارایی‌ها و پرداخت‌ها به کارمزد اتر نیاز دارند.
  • دوم، اتر دارایی ذخیره برای تامین مالی غیرمتمرکز (Defi) است. چرا که به عنوان وثیقه در پروتکل‌های تامین مالی غیرمتمرکز (Defi) استفاده می‌شود. به عنوان مثال، قرض گرفتن یا قرض دادن اتر برای افزایش بازده سهامداری یا اجماع یکی از موارد استفاده اتریوم است.
  • سوم، از آنجا که کاربران از اتریوم برای پرداخت قیمت محصولات و خدمات در بلاک چین اتریوم استفاده می‌کنند، می‌تواند اتریوم را به نوع جدیدی از پول تبدیل کند. به عنوان مثال، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) فقط با اتر خریداری می‌شوند.

تجزیه و تحلیل بنیادی اتریوم

قیمت اتریوم در حال حاضر

نرخ خرید ETH در حال حاضر ۱۶۳۱ دلار و حجم معاملات اتریوم ۹/۰۹ میلیارد دلار بوده است. اتریوم در حال حاضر در رتبه دوم در بین تمام ارزهای دیجیتال قرار دارد. البته برای آن که بتوانید آینده اتریوم را پیش‌بینی کنید، لازم است بدانید «اتریوم ۲ چه تفاوت‌هایی با اتریوم دارد؟» و آن را درک کنید.

اتریوم در سال ۲۰۲۳

پیش بینی نرخ خرید ETH برای سال ۲۰۲۳ افزایش قابل توجهی را در نیمه دوم سال نشان می‌دهد. قیمت ETH احتمالاً به ۲۴۸۲/۹۶ دلار می‌رسد. مانند سایر ارزهای دیجیتال، افزایش تدریجی خواهد بود. اما افت قابل توجهی پیش بینی نمی‌شود. انتظار می‌رود حداقل نرخ خرید اتریوم ۱۹۸۶/۳۶ دلار باشد.

اتریوم در سال ۲۰۲۴

در سال ۲۰۲۴، قیمت ETH پتانسیل بسیاری برای رشد دارد. در نتیجه اعلامیه‌های احتمالی مشارکت‌ها و ابتکارات جدید اتریوم، پیش بینی می‌شود که نرخ خرید ETH از ۴۱۳۸/۲۶ دلار فراتر رود. با این حال، باید منتظر ماند تا ببینیم آیا شاخص قدرت نسبی اتریوم از منطقه بیش از حد فروش خارج می‌شود یا خیر. با توجه به نوسانات بازار، حداقل قیمت اتریوم ۳۳۱۰/۶۱ دلار و متوسط نرخ خرید اتریوم ۳۶۴۱/۶۷ دلار پیش بینی می‌شود.

اتریوم در سال ۲۰۲۵

اگر روند صعودی قیمت ETH تا سال ۲۰۲۵ ادامه پیدا کند، می‌تواند به ۵۷۹۳/۵۶ دلار برسد. اگر بازار افت داشته باشد، ممکن است به این هدف نرسد. انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۵ متوسط نرخ خرید اتریوم ۵۲۹۶/۹۷ دلار و پایین ترین قیمت اتریوم ۴۹۶۵/۹۱ دلار نشان داده شود.

اتریوم در سال ۲۰۲۶

اگر اتریوم با موفقیت احساسات بازار را تقویت کند، نرخ خرید ETH می‌تواند تا پنج سال آینده ثابت بماند. انتظار می‌رود که اتریوم در سال ۲۰۲۶ به بالاترین حد خود برسد و در سال‌های پس از آن، فراتر نیز برود. در سال ۲۰۲۶، حداقل قیمت اتریوم ۶۶۲۱/۲۱ دلار و میانگین نرخ خرید اتریوم ۶۹۵۲/۲۷ دلار خواهد بود.

اتریوم در سال ۲۰۲۷

احتمالاً تا سال ۲۰۲۷ اتریوم از سطح متوسط قیمت ۸۶۰۷/۵۸ دلار با حداقل قیمت ۸۲۷۶/۵۲ دلار پیش از پایان سال عبور کند. علاوه بر این، حداکثر ارزش قیمت اتریوم ۹۱۰۴/۱۷ دلار خواهد بود.

کلام آخر

اتریوم یک ارز دیجیتال است که اساساً نحوه انجام تجارت‌های دیجیتالی را تغییر داده است. اکنون می‌توان قراردادهای استاندارد فعلی را با قراردادهای هوشمند جایگزین کرد. با این کار امنیت مفاد قراردادها و تراکنش‌ها را افزایش پیدا کرده و هزینه‌ها کاهش خواهد یافت. با تراکنش‌های بیشتر از بیت‌کوین، اتریوم در برنامه‌های کاربردی و توسعه آینده خود توسعه بیشتری خواهد یافت. از طرفی با اجرای اتریوم ۲ شبکه اتریوم بزرگتر از هر زمان دیگری خواهد شد.

منابع: https://bitcoinwisdom.com/ethereum-eth-price-prediction/

مطلب فوق رپورتاژ آگهی بوده بنابراین مسئولیت حقوقی، صحت و یا عدم صحت آن هیچ ارتباطی با آکادمی ارزتودی ندارد.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست