بررسی کامل نماد نزدک (NASDAQ) در آلپاری

نمادها در بروکرها به معامله‌گران کمک می‌کنند تا دارایی‌های مورد نظر خود را به راحتی شناسایی کنند. نمادهای بروکر معمولاً از ترکیب حروف اختصاری تشکیل می‌شوند. به عنوان مثال، نماد جفت ارز EUR/USD، EURUSD است.

یکی از بزرگترین بروکرهای فارکس، بروکر آلپاری است. نمادها در آلپاری بر اساس نوع دارایی مالی که نماینده آن هستند طبقه بندی می شوند، یکی از نماد های آن نماد نزدک NQ100 می باشد. این نماد نشان دهنده شاخص نزدک ۱۰۰ به عنوان یکی از شاخص های بازار سهام می باشد. در این مقاله به بررسی کامل نماد نزدک در آلپاری می پردازیم.

نماد نزدک در آلپاری

آلپاری طیف گسترده ای از خدمات و محصولات را به مشتریان خود ارائه می دهد. این بروکر که در روسیه تاسیس شد از مهمترین و بزرگترین بروکرهای مربوط به فارکس به حساب می آید. یکی از نمادهای مهم، نماد نزدک در آلپاری است.

ثبت نام alpari یکی از بروکرهای معتبری است که امکان معامله در این نماد را برای تریدرها در پلتفرم های مختلف فراهم آورده است. در این کارگزاری، نماد شاخص نزدک با نام NQ100 شناخته می‌ شود که نشان‌ دهنده شاخص نزدک ۱۰۰ ، به عنوان یک شاخص بازار سهام است که عملکرد ۱۰۰ شرکت بزرگ و پیشرو در بازار بورس نزدک را اندازه‌گیری می‌کند.

نزدک NAZDAQ از جمله شاخص ها و نماد هایی است که در کنار پیشرفت سریع تکنولوژی ها بسیار محبوب شده است و شرکت های تشکیل دهنده آن در زمینه فناوری و تکنولوژی بسیار فعال و نوآور هستند.

تاریخچه نماد نزدک

این شاخص در سال ۱۹۷۱ پایه گذاری شد. اکنون شاخص Nazdaq-100، نشان از وضعیت تکنولوژی در آمریکا است. بعلاوه نشان دهنده تاثیرات موارد سیاسی اقتصادی روی صنعت تکنولوژی آمریکا می باشد. شاخص نزدک ۱۰۰ یکی از شاخص‌ های مهم بازار سهام ایالات متحده است و به عنوان یک شاخص نمادین برای عملکرد شرکت‌های فناوری و نوآورانه شناخته می ‌شود.

برخی از شرکت ‌های بزرگی که در شاخص نزدک ۱۰۰ حضور دارند عبارتند از:

  • Apple
  • Microsoft
  • Amazon
  • Alphabet
  • Tesla

در بروکر آلپاری، معامله‌گران می‌توانند روی نماد نزدک ۱۰۰ به صورت اسپرد فارکس یا قرارداد آتی معامله کنند.

کدام حساب برای معامله در نماد نزدک مورد قبول است؟

در این بروکر، معامله گران می توانند در تمام حساب های تجاری خود، معاملات را انجام دهند که این شامل حساب نانو آلپاری نمی شود. بنابراین یکی از مواردی که برای معامله در این نماد باید در نظر گرفته شود، انتخاب نوع حساب برای انجام معامله است. کاربران می توانند در متاتریدرهای ۴ و ۵ بروکر آلپاری، برای انجام معاملات در نماد نزدک، از طریق نسخه وب یا پلت فرم آن، اقدام نمایند.

معامله اسپرد فارکس نزدک

در معامله اسپرد فارکس نزدک، تریدرها از تغییرات قیمت شاخص نزدک ۱۰۰ سود می ‌برند. برای انجام این کار، باید یک موقعیت خرید یا فروش باز کنند.

در صورتیکه یک موقعیت خرید باز شود، انتظار می رود که قیمت نزدک ۱۰۰ افزایش یابد که در صورت افزایش، سود خواهد برد. در مقابل، در موقعیت فروش، چنانچه قیمت نزدک ۱۰۰ کاهش یابد، در آن صورت نیز تریدر سود خواهد کرد.

معامله قرارداد آتی نزدک

در معامله قرارداد آتی نزدک، معامله‌گران از تغییرات قیمت شاخص نزدک ۱۰۰ در یک تاریخ معین سود می ‌برند. برای انجام این کار، معامله‌گران باید یک قرارداد آتی نزدک خریداری کنند. قیمت آن بر اساس قیمت شاخص نزدک ۱۰۰ در تاریخ انقضا محاسبه می‌ شود.

اگر قیمت شاخص نزدک ۱۰۰ در تاریخ انقضا بالاتر از قیمت قرارداد آتی باشد، معامله‌گر سود می‌کند. در غیر این صورت چنانچه قیمت شاخص نزدک ۱۰۰ در تاریخ انقضا پایین‌ تر از قیمت قرارداد آتی باشد، معامله‌گر ضرر می‌کند.

مزایای معامله نزدک در آلپاری

  • اسپرد های رقابتی: آلپاری با ارائه اسپرد های رقابتی برای معاملات نزدک باعث می‌ شود که معامله‌گران بتوانند با هزینه کمتری از تغییرات قیمت نزدک سود ببرند.
  • ابزارهای معاملاتی پیشرفته: این بروکر با کمک ابزارهای معاملاتی پیشرفته مانند تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی به معامله‌گران کمک می‌کند تا تصمیمات معاملاتی آگاهانه ‌تری بگیرند.
  • آموزش و پشتیبانی مشتری: آلپاری در نماد نزدک آموزش هایی را ارائه می کند که این امر به معامله‌گران مبتدی امکان یادگیری نحوه معامله نزدک را می دهد و معامله‌گران حرفه‌ای می ‌توانند از پشتیبانی مشتری برای بهبود استراتژی‌ های معاملاتی خود استفاده کنند.

سخن پایانی

نام نماد نزدک در متاتریدر بروکر آلپاری NA100-m(NAZDAQ 100 Index) می باشد. حداقل اسپرد آن در این نماد ۰ پیپ است. حداقل مقدار تغییر ۰.۱ است. سواپ شرت آن ۱۴.۳۱۰۰ است. سواپ لانگ ۳۲.۹۴۰۰- می باشد.

زمان شروع و اتمام معاملات آن ۰۱:۰۱:۰۰ و ۲۳:۵۹:۰۰ می باشد. مراحل اصلی معامله نزدک در متاتریدر۴ تحت وب شامل ثبت نام و افتتاح حساب در بروکر، ورود به کابین، انتخاب نماد پس از ورود نام کاربری و رمز آن، افزودن دارایی معاملاتی و معامله بر روی نماد نزدک می باشد.

بروکر آلپاری امکانات به روز و خیلی قدرتمندی جهت انجام معاملات بر روی این شاخص بوجود آورده که یکی از دلایل محبوبیت این بروکر نیز همین مورد می باشد.

مطلب فوق رپورتاژ آگهی بوده بنابراین مسئولیت حقوقی، صحت و یا عدم صحت آن هیچ ارتباطی با آکادمی ارزتودی ندارد.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست