مقایسه شیبا اینو و دوج کوین

مقایسه شیبا اینو و دوج کوین

میم کوین‌هایی مثل شیبا و دوج کوین در سال‌های گذشته بخاطر رشد‌های چند هزار درصدی بسیار محبوب شدند. قیمت شیبا پس از لیست شدن در صرافی‌های متمرکز مجدد رشد عظیمی را تجربه کرد تا جایی که به ده رمزارز برتر بازار از لحاظ ارزش بازار تبدیل شد. این اتفاق یک تکرار تاریخی برای بازار بود چرا که دوج کوین، همین مسیر را طی چند سال گذشته طی کرده بود. در این مقاله، تفاوت‌های اساسی بین شیبا اینو و دوج کوین را بررسی می‌کنیم تا به شما کمک کنیم قبل از سرمایه‌گذاری تصمیم آگاهانه‌تری بگیرید.

انتشار کوین

شیبا اینو

شیبا اینو حداکثر ۱ کوادریلیون توکن دارد؛ این یک عدد ۱ به دنبال آن ۱۵ صفر است. این عدد در کد برنامه ریزی شده است، اما رقم واقعی کمتر است زیرا حدود نیمی از توکن‌ها پس از ارسال به ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، سوزانده شدند. در حال حاضر حدود ۵۰۰ میلیارد توکن شیبا در گردش است که قیمت هر توکن را با وجود بازار بزرگ، به طرز فریبنده‌ای پایین می‌آورد.

دوج کوین

دوج کوین حداکثر عرضه توکن را ندارد. در واقع، ۱۰۰۰۰ دوج کوین جدید در هر بلاک ۱ دقیقه‌ای ایجاد می‌شود. به این ترتیب، سالانه ۵ میلیارد کوین جدید DOGE وارد گردش می‌شود. کوین‌های جدید از طریق استخراج تولید می‌شوند.

معاملات، سرعت و کارمزد

شیبا اینو

از آنجایی که شیبا اینو بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، به این معنی است که SHIB از همان سرعت تراکنش‌ها و کارمزدهای پروژه‌های دیگر اتریوم پیروی می‌کند. هنگامی که شبکه پر ازدحام است، کارمزد تراکنش‌ها می‌تواند به بالای ۵۰ دلار برسد، بنابراین این چیزی است که باید در نظر گرفته شود. سرعت تراکنش نسبتاً سریع است و به طور متوسط بین ۱۲-۱۴ ثانیه است.

دوج کوین

دوج کوین یک فورک لایت کوین است که به نوبه خود فورک بیت کوین است. به زبان ساده، فورک زمانی است که شما کد را از یک پروژه، کپی و جایگذاری می‌کنید و تغییرات جزئی ایجاد می‌کنید. به این ترتیب، هزینه تراکنش‌های دوج کوین کمتر از ۱ دلار (یا حدود ۲.۵ DOGE) است و تکمیل تراکنش آن ۱ دقیقه طول می‌کشد.

رشد جامعه

هر دوی این کوین‌ها در سال‌های گذشته یا بیشتر از نظر اندازه جامعه و همچنین قیمت، رشد باورنکردنی داشته اند. در حالی که هر دوی آنها صرفاً به‌عنوان میم کوین‌ و با کمترین کاربرد شروع کردند، با گذشت زمان، ویژگی‌های بیشتری در حال توسعه هستند.

طبق برخی منابع، بیش از ۱۹۰۰ بازرگان اکنون DOGE را به عنوان نوعی پرداخت می‌پذیرند، در حالی که این رقم برای Shiba Inu حدود ۱۰۰ است.

مقایسه شیبا اینو و دوج کوین

بسیار آسان است که بخشی از جامعه‌ای باشید که از کوینی پشتیبانی می‌کند که قیمت آن همچنان بالا می‌رود. به این ترتیب، دیدن این که چه تعداد در بازارهای نزولی که قیمت‌ها دیگر هر هفته به بالاترین حد خود نمی‌رسند، جالب خواهد بود.

حامیان

شیبا اینو

خالق شیبا اینو نیمی از عرضه توکن را به ویتالیک بوترین، به عنوان روشی برای سوزاندن فرستاد تا آنها را از گردش خارج کند. با این حال، زمانی که بوترین تصمیم گرفت برخی از توکن‌ها را بفروشد و پول را به خیریه اهدا کند، تا حدودی نتیجه معکوس داد. در آن زمان، قیمت shiba inu بیش از ۴۰ درصد کاهش یافت که ماجرای آن را می‌توانید در مقاله «چرا شیبا یک میم کوین حساب می شود؟» دقیق‌تر بخوانید.

دوج کوین

از آنجایی که دوج میم کوین اصلی است، حامیان برجسته بسیاری از جمله ایلان ماسک، ویتالیک بوترین، مارک کوبان، اسنوپ داگ و ژو سو و مدیرعامل Three Arrows Capital دارد.

استخراج

دوج کوین را می‌توان استخراج کرد، اگرچه سودآوری آن به تجهیزات و قیمت برق بستگی دارد. از طرف دیگر شیبا قابل استخراج نیست و فقط از طریق صرافی قابل خرید است.

ذخیره سازی

شیبا اینو

شیبا اینو یک توکن ERC20 است؛ زیرا بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. در نتیجه، می‌توان آن را در هر کیف پولی که از توکن‌های اتریوم پشتیبانی می‌کند، ذخیره کرد. خرید شیبا امروزه توسط صرافی‌های مختلفی مثل صرافی والکس امکان پذیر است.

دوج کوین

دوج را می‌توان در تعدادی کیف پول مختلف از جمله کیف پول Trust Wallet ،MultiDoge و کیف پول سخت افزاری Ledger ذخیره کرد.

خطرات و ریسک‌ها

خطرات و ریسک‌های مربوط به دوج کوین و شیبا اینو بسیار شبیه به هم هستند؛ زیرا هر دو memecoin هستند. این برخلاف برخی از کوین‌های دیگر در بازار است که به کاربران امکان قرض گرفتن، وام دادن یا کسب سود از دارایی‌های خود را می‌دهند و مزایای محدودی را برای کاربران فراهم می‌کنند.

یکی دیگر از دلایل نگرانی این است که دارندگان برتر برای هر کوین مقدار قابل توجهی از عرضه را در اختیار دارند. برای دوج، ۲۰ آدرس برتر نزدیک به ۵۰٪ از تمام توکن‌ها را در خود جای می‌دهند و برای شیبا این رقم نزدیک به ۷۵٪ است. این به این معنی است که توکن‌ها به طور بالقوه در دست افراد معدودی متمرکز می‌شوند که می‌توانند در هر زمان توکن‌های خود را در بازار تخلیه کنند و باعث سقوط قابل توجه قیمت شیبا شوند. البته به معنای آن نیست که این اتفاق خواهد افتاد، اما چیزی است که باید در نظر گرفته شود.

جمع‌بندی

با توجه به رشد باورنکردنی شیبا اینو و دوج کوین، میم کوین‌های بیشتری هر روز وارد بازار می‌شوند. و هر یک از آنها نوید می‌دهند که پروژه بزرگ بعدی هستند ولی محتوای کمی برای حمایت از ادعاهای خود داشته باشند. هنگام برخورد با میم کوین‌ها باید احتیاط کنیم زیرا کلاهبرداری‌های زیادی در اطراف وجود دارد که به دنبال سرمایه گذاری بر روی کاربران بی‌تجربه هستند. برای کسب اطلاع از قیمت شیبا و دوج کوین و خرید شیبا و سایر رمزارزها به وب‌سایت صرافی والکس مراجعه کنید.

مطلب فوق رپورتاژ آگهی بوده بنابراین مسئولیت حقوقی، صحت و یا عدم صحت آن هیچ ارتباطی با آکادمی ارزتودی ندارد.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست