پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس

پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس کدام است؟ به طور کلی وقتی حرف از معامله در بازار فارکس به میان می‌آید، خرید و فروش ارزهای رسمی کشورهای مختلف را برای افراد تداعی می‌کند. به طوری که در این معاملات، معامله‌گران میزان مشخصی از یک ارز را پرداخت می‌کنند و در ازای آن، میزان معینی ارز دیگر، در اختیارشان قرار می‌گیرد که درحقیقت نشان دهنده مفهوم جفت ارز است. با توجه به اینکه جفت ارزها جزو پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس هستند، در ادامه قصد داریم به بررسی معاملات جفت ارزها بپردازیم.

جفت ارز در فارکس چیست؟

بازار فارکس دارای بروکرهایی است که با هدف آسان‌تر کردن فرآیند خرید و فروش، دارایی‌ها را به صورت جفت ارز ارائه می‌دهند تا تریدرها راحت‌تر بتوانند معاملات خود را انجام دهند. برای انجام معاملات جفت ارز در بازار فارکس، لازم است که نام جفت ارز معاملاتی که مدنظر دارید را در پلتفرم معاملاتی بروکر مدنظرتان جستجو نمایید.

جفت ارزهای معاملاتی از کنار هم قرارگرفتن دو ارز فیات تشکیل می‌گردند. از پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس EUR/USD می‌باشد که معروف‌ترین و بهترین جفت ارز فارکس نیز به شمار می‌رود. ترتیب قرار گرفتن ارزها در این فرمت بسیار مهم است. هر یک از این دو ارز دارای نام مشخصی هستند.

  • ارزی که در سمت چپ نماد معاملاتی قرار دارد، ارز پایه (Base Currency) است.
  • ارزی که در سمت راست نماد معاملاتی قرار دارد، ارز متقابل (Quote Currency) می‌باشد.

حال برای درک بهتر پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس، می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که منظور از معامله خرید جفت ارز EUR/USDچیست. درحقیقت به این معنی می‌باشد که شما در ازای پرداخت میزان مشخصی دلار (USD)می‌توانید ارز یورو (EUR) دریافت نمایید. بر اساس این مفهوم، می‌توان گفت منظور از فروش جفت ارز EUR/USDنیز این است که شما در ازای فروش ارز یورو (EUR) می‌توانید میزان مشخصی دلار (USD) دریافت کنید.

برای این جفت ارزها، نرخ تبدیل مشخصی نیز در نظر گرفته می‌شود که باید آن را در زمان خرید و فروش مدنظر قرار دهید. آنچه که بدیهی است، این موضوع می‌باشد که معامله زمانی با سوددهی همراه است که نرخ تبدیل ارزها به یکدیگر ۱:۱ نباشد.

پر حجم ترین جفت ارز های فارکس

پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس – بهترین جفت ارزها برای معامله در فارکس کدام است؟

اغلب افرادی که در بازار فارکس تازه‌کار هستند، سعی دارند با شناسایی پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس، معاملات پرسودی را تجربه کنند. بسیاری از تریدرها در سراسر جهان، به سراغ جفت ارز یورو دلار می‌روند و برای اینکار نیز دلایل بسیار زیادی دارند.

در صورتی که در بازار فارکس تازه‌کار هستید و دقیقا نمی‌دانید برای انجام معاملات پرسود، باید به سراغ کدام جفت ارز بروید، لازم است اشاره کنیم که دقیقا نمی‌توان گفت که کدام جفت ارز بازار فارکس با سوددهی بالاتری همراه است. شما در اولین مرحله باید شناخت دقیقی از ارزها داشته باشید و این موضوع را نیز مدنظر قرار دهید که معامله جفت ارزها محدود به ارز یورو دلار نمی‌باشد و شما با بررسی موقعیت‌ها می‌توانید موقعیت‌های مناسبی را برای ترید پیدا نمایید. اما برای شروع جفت ارز یورو دلار مناسب است.

از سویی دیگر در انتخاب پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس، استراتژی معاملاتی شما نیز بسیار تاثیرگذار است. در حالت کلی ممکن است شما معیارهای مختلفی را برای معاملات خود در نظر بگیرید. برای برخی از افراد پایین بودن اسپرد حائز اهمیت می‌باشد. به همین دلیل به سراغ جفت ارزهایی که دارای اسپرد کمی است، می‌روند.

یا برای افرادی که از استراتژی اسکالپ استفاده می‌کنند، نوسانات بازار حائز اهمیت می‌باشد. ضمن اینکه نقدشوندگی نیز برایشان مهم است. به همین دلیل می‌توان گفت پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس برای افراد با استراتژی اسکالپ، جفت ارز GBP/USD است. دلیل این موضوع این است که ارز پوند تمایل به معامله در طول شب دارد و تغییرات قیمتی آن به ۱۰۰ الی ۱۵۰ پیپ نیز می‌رسد.

همینطور دامنه نوسانات ین ژاپن در اغلب موارد بین ۳۰ الی ۴۰ پیپ متغیر است و حتی می‌تواند به ۱۵۰ پیپ نیز برسد. جالب است بدانید پس از دلار و یورو، سومین پول پرمعامله در بازارهای جهانی، ین ژاپن است. معامله‌گران بسیاری اقدام به معامله جفت ارز ین به دلار (USD/JPY) می‌کنند و از این طریق به سود می‌رسند.

شاخه‌های مهم برای انتخاب بهترین جفت ارزهای فارکس

از اصلی‌ترین سوالات تریدرها در بازار فارکس این است که چگونه بهترین جفت ارزهای فارکس را برای سوددهی بیشتر انتخاب کنیم.

برای انتخاب پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس و بهترین جفت ارزهای فارکس لازم است که ابتدا شناخت کاملی از ارزها داشته باشید و سپس مطابق با اخبار اقتصادی و سیاسی کشور، نماد معاملاتی مناسب و جفت ارزی که مطابق با استراتژی شما به سوددهی منتهی می‌شود را انتخاب نمایید.

درصورتی که قصد شما سرمایه گذاری بلند مدت در بازار فارکس است، توصیه می‌کنیم به سراغ جفت ارزهای مطمئن شامل EUR/USD بروید. اما اگر به سرمایه گذاری‌های بلندمدت علاقه‌ای ندارید و قصد دارید به صورت روزانه و یا مطابق با استراتژی اسکالپ معاملات خود را انجام دهید، باید به سراغ جفت ارزهای اصلی و فرعی باشید که در طی مدت زمان کوتاهی شما را به سوددهی برسانند.

در انتخاب بهترین جفت ارزها و پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس، به شاخصه‌هایی که در ادامه آورده‌ایم نیز توجه داشته باشید:

  • میزان معاملات جفت ارز
  • میزان ریسک‌پذیری شما
  • شرایط اقتصادی و سیاسی کشورهای مختلف

موضوع دیگری که تریدرهای بازار فارکس عنوان می‌کنند، این است که آیا برای اینکه بتوانند از طریق معاملات جفت ارزها به سود برسند، باید بر روی یک جفت ارز تمرکز کنند یا به صورت همزمان چندین گزینه را مورد بررسی قرار دهند.

بری اینکه متوجه شوید آیا از طریق تمرکز بر روی یک جفت ارز به سوددهی می‌رسید یا باید چندین جفت ارز را مدنظر قرار دهید، لازم است به اتفاقات جریان اصلی بازار فارکس توجه داشته باشید، ضمن اینکه از تحلیل تکنیکال، مطالعه اخبار و ارزیابی بنیادی از دارایی‌ها نیز غافل نشوید.

تمرکز کردن بر روی یک و یا دو جفت ارز معاملاتی، منجر به ارتقاء بازدهی کاری شما می‌شود. اغلب معامله‌گران حرفه‌ای در بازار فارکس، سعی می‌کنند معمولا بر روی یک یا دو جفت ارز معاملاتی بازار فارکس متمرکز شوند.

پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس را که از نظر بسیاری از تریدرهای سراسر جهان، جفت ارزها هستند را مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم مطالعه آن برای شما عزیزان مفید بوده باشد و بتوانید از آن برای بهبود معاملات خود استفاد کنید.

به عنوان توصیه نهایی برای یافتن پر سود ترین نماد معاملاتی فارکس، حتما در انتخاب بهترین جفت ارزها برای ترید، مولفه‌های کلان اقتصادی را در نظر بگیرید. برای درک این موضوع در نظر داشته باشد که کشور نیوزلند در زمینه صادرات محصولات لبنی، حرف اول را می‌زند. بنابراین هرکجا که شما متوجه شدید بازار لبنیات در جهان در حال رونق است، بهتر است به سراغ جفت ارزهای که دربردارنده ارز رسمی کشور نیوزلند (NZD) است، بروید. بنابراین توجه به این موضوع نیز می‌تواند به افزایش سوددهی معاملات شما کمک کند.

اگر سرمایه‌گذاری در بازار فارکس را برای کسب درآمد دلاری انتخاب کرده‌اید، اما در این مسیر مبتدی هستید و نمی‌خواهید سرمایه خود را از دست بدهید، یا می‌خواهید با استفاده از چندین سیگنال، برای معاملات خود تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید، کافی است برای کسب درآمد دلاری از سرمایه گذاری خود، در وبسایت مستراسکلپر (https://mrscalpr.com/) عضو شوید. با عضویت در کانال سیگنال فارکس به راحتی می‌توانید سیگنال های جفت ارز و طلا را با وین ریت ۹۰ درصد دریافت کنید و با انجام معاملات به صورت روزانه سوددهی داشته باشید.

مطلب فوق رپورتاژ آگهی بوده بنابراین مسئولیت حقوقی، صحت و یا عدم صحت آن هیچ ارتباطی با آکادمی ارزتودی ندارد.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست