اوکی اکسچنج

بررسی کامل پلتفرم آلونا (Aluna Social)

بررسی کامل پلتفرم آلونا (Aluna Social)

اگر مدتی است که در صنعت ارز‌های دیجیتال فعالیت می‌کنید، حتما نام Aluna Social را شنیده‌اید. آلونا سوشال بحث جالبی است، چرا که نه در دسته پلتفرم‌ها و نه در صرافی‌ها قرار می‌گیرد. آلونا سوشال ترمینال صرافی و تا حدی شبکه اجتماعی است. به طور راحت‌تر، با ترکیب این دو با یکدیگر می‌توان آن را یک پلتفرم معاملاتی اجتماعی نامید. به طور کلی این پلتفرم سوشال‌ تریدینگ تمرکز خود را به روی بازار کریپتو و ارائه تجربه‌های‌ تریدینگ جدید به معامله‌گران، گذاشته است.

مشاهده: قیمت لحظه ای ALN

مانند تمام صرافی‌های ارز دیجیتال غیر متمرکز دیگر، آلونا سوشال نیز کاملا شفاف کار می‌کند، اما در واقعیت کاملا غیر متمرکز نیست. البته بنیانگذار این پلتفرم برا این باور است که شفافیت Aluna Social موجب بهبود عملکرد آن می‌شود. یکی دیگر از خوبی‌های این پلتفرم جنبه سرگرم‌کننده آن است. آلونا از گیمیفیکیشن در معاملات با توکن خود ALN استفاده می‌کند و معاملات را علاوه بر سوددهی، جذاب و هیجان انگیز می‌کند. در این مقاله قصد داریم شما را با تمام ویژگی‌ها و عملکرد‌های مختلف این پلتفرم جذاب آشنا کنیم. بعد از خواندن این مقاله شما می‌توانید تصور بهتری از نحوه کار کردن آلونا سوشال داشته باشید.

آلونا سوشال چگونه کار می‌کند؟

از اصلی‌ترین هدف‌های این پلتفرم، آسان کردن‌ ترید ارزهای دیجیتال است. یکی از استراتژی‌های آن نیز استفاده از مکانیزم صرافی معاملاتی اجتماعی است. یعنی به‌ تریدر‌ها اجازه می‌دهد “پول خود را در جایی که فعالیت اجتماعی می‌کنند” بگذارند. از جمله مسائل مربوط به ارز‌های دیجیتال تا این لحظه، وجود شیل بوده است که می‌توانند خرید یا فروش کوین خاص را بدون انجام این کار پیشنهاد دهند.

نام (نماد) آلونا سوشال (ALN)
شبکه ها (شبکه اصلی) پالیگان، BSC،‌ آربیتروم و (اتریوم)
تعداد عرضه نهایی (Max Supply) ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰
تعداد توکن در حال گردش ۳۷,۷۱۶,۸۶۵.۹۵ ALN
وایت پیپر WhitePaper
وبسایت رسمی aluna.social

به همین خاطر پلتفرم اجتماعی آلونا، با عمومی کردن تاریخچه معاملات هر کاربر، shill را حذف می‌کند. با این حال، آن‌ها با مخفی کردن موجودی کیف پول خود، ناشناس بودن خود را حفظ می‌کنند. این بدان معناست که معامله‌گران می‌توانند بررسی کنند، چیزی که توسط کاربر دیگری در سایت تبلیغ می‌شود توسط آن شخص معامله می‌شود یا خیر. این مثالی از شفافیت این پلتفرم برای کاربران است، آن‌ها می‌توانند هر تصمیمی را برای خود بگیرند.

آلونا سوشال چگونه کار می‌کند؟

اما این تازه یکی از ویژگی بی‌سابقه و درخشان آلونا است. مورد بعدی که بسیار مهم استف ویژگی چند صرافی بودن آلونا است. چند صرافی بودن آن به کاربران این امکان را می‌دهد تا با وجود حفظ کنترل دارایی‌های خود، معاملات ارز‌های دیجیتال پشتیبانی شده توسط صرافی‌های مختلف را انجام دهد. به طور خلاصه، آلونا ترکیبی از شفافیت و مدیریت کامل کاربر به روی پول خود را ارائه می‌دهد.

بهترین ویژگی‌های Aluna Social

بیایید نگاهی دقیق‌تر به تمام ویژگی‌های اجتماعی که معامله‌گران می‌توانند با آن رو به رو شوند، بیندازیم.

ترمینال معاملاتی چند صرافی

همانطور که می‌دانید یکی از چالش‌های اصلی در زمینه معاملات ارز‌های دیجیتال، داشتن حساب‌های کاربری در صرافی‌های ارز دیجیتال مختلف است. چرا که هر صرافی توکن و ارز‌های مخصوص خود را دارد که برای دسترسی به آن‌ها باید در چند صرافی عضو باشید. با پلتفرم اجتماعی آلونا، این چالش حل شده است. آلونا به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا به با کلید API خود به حساب‌های مختلف در صرافی دسترسی داشته باشند. یعنی آن‌ها می‌توانند تمام حساب‌های خود را با این ویژگی آلونا در یک محیط ترمینال تجاری اختصاصی مدیریت کنند.

ترمینال معاملاتی چند صرافی

علاوه بر این، آلونا تمام داده‌های عملکرد را جمع‌آوری کرده و آن‌ها به صورت یک عملکرد کلی در می‌آورد. کاربران می‌توانند از طریق این داده‌ها تمام عملکرد‌های خود در صرافی‌های مختلف را مورد بررسی و ردیابی قرار دهند.

شبکه اجتماعی‌ تریدر

یکی از خلاقانه‌ترین ویژگی‌های موجود در Aluna، یک شبکه اجتماعی برای‌ تریدر‌ها است. تمایز عمده بین آلونا و شبکه‌های اجتماعی معمولی مانند فیس‌بوک این است که آلونا، به کاربران اجازه می‌دهد‌ ایده‌های خود را بیان کنند، و همچنین محیطی برای فعالیت‌های تجاری و معاملاتی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

شبکه اجتماعی‌ تریدر

در این حالت، هر کس در شبکه اجتماعی می‌تواند اظهارات سایر اعضا را با اعمال خود مقایسه کند. به کسانی که یک کوین را تبلیغ می‌کنند اما خود آن را معامله نمی‌کنند، نباید بیش از حد به آن‌ها گوش داده شود. این مکانیسم به عنوان اثبات عملکرد توسط آلونا شناخته می‌شود.

معامله خودکار کپی

هنگام استفاده از این وبسایت، دو روش اصلی برای خودکار‌سازی معاملات وجود دارد.

 1. معاملات کپی و معاملات متقابل به لطف شبکه اجتماعی پلتفرم آلونا ساده شده است. هر معامله‌گر در آلونا می‌تواند مقدار خاصی از ارز را تعیین کند تا معاملات هر معامله‌گر دیگری در این پلتفرم را به طور خودکار کپی کند. متناوباً، آن‌ها می‌توانند خلاف معاملات دیگر عمل کنند.
 2.  همچنین امکان خودکار‌سازی معاملات با استفاده از روش‌های الگوریتمی یا ربات‌های تجاری سفارشی برای معامله‌گران با تجربه و دانش فنی بیشتر وجود دارد. سایر معامله‌گران نیز ممکن است این ربات‌های معاملاتی الگوریتمی را کپی کنند. جاه طلبی‌های آینده Aluna شامل توسعه پلتفرمی است که به کاربران امکان می‌دهد روش‌ها و ربات‌های تجاری خود را طراحی کنند.

مسابقات معاملات ماهانه

چه کسی از رقابت دوستانه لذت نمی‌برد؟ آلونا مکانیزمی به نام ROI (بازگشت سرمایه) فارمینگ را ابداع کرده است، که در آن معامله‌گران برتر این پلتفرم، در ازای تخصص خود با توکن‌های ALN پاداش دریافت می‌کنند. این مورد توسط هیئت مدیره مبادلات متقابل پلتفرم در دسترس قرار می‌گیرد. رتبه معامله‌گران توسط ROI و عملکرد تجاری خود مشخص می‌شود.

معامله‌گران برتر در هیئت مدیره به دلیل عملکرد خود به صورت ماهانه و سالانه با توکن ALN پاداش می‌گیرند، این کار انگیزه عالی به آن‌ها می‌دهد. ‌ایده پشت این ویژگی، یک روش فوق‌العاده برای ترغیب معامله‌گران به ارسال معاملات خود در رسانه‌های اجتماعی است.

تقسیم سود

آلونا همچنین یک عضویت PRO را در آینده به این پلتفرم اضافه می‌کند، که مزایای بهتری را برای معامله‌گران که برای دسترسی به این خدمات آماده پرداخت ماهانه قیمت هستند، ارائه می‌دهد. الونا در نظر دارد تا ۵۰ درصد از این هزینه‌های ماهانه را در یک استخر نقدینگی عملکرد قرار دهد، که از آن برای اهداء به بهترین معامله‌گران در هیئت مدیره هر ماه پاداش دهد.

پیش‌بینی بازی‌ها

یکی از ویژگی‌های مطرح آلونا که این پلتفرم قصد دار آن را به خوبی توسعه دهد، گیمیفیکیشن است. ۳ برنامه پیش‌بینی بازی در حال حاضر برای این پلتفرم در حال آماده‌سازی است.

پیش‌بینی بازی‌ها

نتیجه دودویی (Binary Outcome)

همانطور که از نام این برنامه پیدا است، این بازی شامل سوالاتی است که دارای دو پاسخ است. برای مثال سوال می‌شود، آیا بیت کوین به بالای ۶۵ هزار دلار تا پایان سال می‌رسد؟ تردیدرها می‌توانند مقدار خاصی رمز ارز را قرار داده و گزینه \”بله\” یا \”خیر\” را انتخاب کنند.

معاملات اجتماعی (Social Trading)

این بازی هیچ ضرر و زیانی به‌تریدر وارد نمی‌کند، این مکانیزم به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا بدون کپی کامل معاملات، در نتیجه معاملات دیگران شرط‌بندی کنند، بنابراین خطر مواجهه را کاهش می‌دهد.

بازی‌های رهبران (Leaderboard Games)

این امر مستلزم قرار دادن شرط‌بندی بر روی معامله‌گران است که هر هفته یا هر ماه منتخب هیئت مدیره قرار می‌گیرند. این به کاربران این امکان را می‌دهد تا در مورد نتایج کلی مانند عملکرد کلی (درصد افزایش)، ریسک (کاهش، نسبت ریسک به پاداش) و ثبات (درصد روز‌های سودآور در طول دوره) اطلاعات ارائه دهند. نمایش برنده و بازند، همچنین بیشترین و کمترین شرط‌بندی پروفایل‌ها، تصویری مفید از جامعه ارائه می‌دهد.

تیم تشکیل دهنده آلونا

در حال حاضر تیم آلونا شامل ۱۲ نفر است. این تیم شامل ۷ توسعه دهنده، ۳ طراح، ۲ کارشناس بازاریابی و توسعه کسب و کار، است. البته تیم اصلی تشکیل دهنده آلونا توسط دو نفر ایجاده شد: آلوین لی و هنریک ماتیاس.

تیم تشکیل دهنده آلونا

آلوین لی

ایده پرداز تیم است که از سال ۲۰۱۳ فعالیت خود را در دنیای ارز‌های دیجیتال آغاز کرده است. او یک KOL (رهبر نظرات کلیدی) با یک دهه تجربه بازاریابی دیجیتال و همچنین مدیرعامل آلونا، است.

هنریک ماتیاس

هنریک طراحی الگوریتم‌های معاملات رمزنگاری را در سال ۲۰۱۴ آغاز کرد، در اولین دوره‌های Solidity شرکت کرد و یکی از توسعه‌دهندگان اصلی Ethfinex (در حال حاضر DeversiFi) بود. او به عنوان مدیر ارشد به همکاری با آلونا ادامه می‌دهد.

اندرسون آریولیا

یک توسعه دهنده کامل استک، با بیش از ۱۵ سال تخصص در معماری برنامه‌های با کارایی بالا و ایجاد کد است. او همچنین به عنوان مدیر فناوری Aluna خدمت می‌کند.

اقتصاد توکنی ALN (توکنومیک)

ویژگی‌های پلتفرم آلونا با توکن بومی خود‌ گره خورده است. این توکن یک توکن ERC-۲۰ است که بر روی شبکه اتریوم ساخته شده و با مجموع عرضه ۱۰۰ میلیون توکن ایجاد شده است.

۴ هدف کلی از ایجاد ALN:

 1. استخراج پروتکل: به این معنا که تمام شرکت‌کنندگان این پلتفرم از طریق صندوق اکوسیستم شبکه آلونا، پاداش دریافت می‌کنند.
 2. استیکینگ: مانند بسیاری از پروتکل‌های دیگر، Aluna مکانیزم استیکینگ برای توکن‌های خود ایجاد کرده است. کاربرانی که این توکن را استیک می‌کنند براساس میزان آن، از مزایایی برخوردار هستند. این مزایا می‌تواند شامل پاداش به صورت توکن ALN، کاهش کارمزد و یا سایر خدمات دیگر باشد.
 3. پرداخت‌ها: کاربران می‌توانند از مزایای تخفیف برای ویژگی‌های ارتقا یافته پلتفرم در زمان استفاده از پرداخت هزینه ALN، استفاده کنند.
 4. حاکمیت: توکن ALN در مشارکت حاکمیت استفاده می‌شود که در بخش بعدی این مقاله به طور مفصل‌تر توضیح داده شده است.

اقتصاد توکنی ALN (توکنومیک)

عرضه ۱۰۰ میلیون توکن به شرح زیر توزیع شد:

 • ۴۹ درصد در خزانه کنترل پروژه نگهداری می‌شود.
 • ۱۵ درصد برای تیم پروژه و مشاوران در نظر گرفته شده است.
 • ۱۵ درصد در حین فروش توکن عمومی به صورت جمعی فروخته شد.
 • ۲۱ درصد به صندوق اکوسیستم اختصاص داده شد که برای پخش و پاداش استفاده می‌شود.

این پروتکل همچنین شامل مکانیزم سوختن است که به طور کلی عرضه ALN را در طول زمان کاهش می‌دهد. این باید ارزش توکن را افزایش دهد و آن را برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر کند.

عملکرد توکن ALN

همانطور که قسمت توزیع عرضه خواندید، ۱۵ درصد از توکن‌های ALN در مارس ۲۰۲۱ به صورت فروش جمعی آغاز شد و هر توکن را ۰. ۱۰ دلار فروخت. درست بعد از این رویداد قیمت توکن ALN به بالاترین سطح قیمتی خود یعنی ۱. ۸۴ در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۲۱ رسید. البته این افزایش قیمت آنقدر‌ها هم پایدار نبود. چرا که سطح قیمت تا ۱۱ ژوئن بیشتر طاقت نیاورد و به زیر ۰. ۱۰ دلار کاهش یافت.

عملکرد توکن ALN

قیمت توکن ALN به سقوط خود ادامه داد و به طوری که در اواسط ژوئیه ۲۰۲۱ به ۰. ۰۴ دلار رسیده بود. بعد از آن، قیمت این توکن بهبود یافت و با ۰. ۱۱۹۴ دلار فروخته می‌شد. کسانی که به خرید توکن ALN علاقمند هستند، انتخاب‌های محدودی دارند. Gate.io، یونی سواپ، سوشی سواپ و Quikswap همگی در حال پذیرش این توکن هستند. Gate.io دارای جفت USDT و ETH است، در حالی که سوشی سوآپ دارای یک جفت WETH است، یونی سواپ نیز دارای هر دو جفت WETH و USDT است.

حاکمیت آلونا

پروژه آلونا در حال حاضر به صورت متمرکز، مشابه یک شرکت معمولی، در حال اجرا است. اما برنامه‌هایی وجود دارد که پس از کسب محبوبیت کافی، به یک پلتفرم کاملاً غیر متمرکز تبدیل شود. این اتفاق با تشکیل آلونا DAO، که یک سازمان مستقل غیر متمرکز خواهد بود، محقق می‌شود. انتقال به DAO، سه سال طول می‌کشد.

کاربران می‌توانند برای ارائه‌ایده‌های حکمرانی، ALN را به اشتراک بگذارند و دیگران می‌توانند ALN به این پیشنهادات در نسخه اولیه DAO رای دهند. این به کاربران اجازه می‌دهد تا عملاً از ابتدا در ایجاد پلتفرم مشارکت داشته باشند. اولین جلسه برای رای دادن هولدر‌های توکن ALN در مورد پیشنهاد برای سواستفاده‌ها رویداد ایردراپ، در ژوئیه ۲۰۲۱ انجام شد. در نتیجه، از Snapshot برای برگزاری اولین رأی حکومتی پروژه استفاده شد.

وضعیت فعلی و نقشه راه آینده پلتفرم اجتماعی آلونا

در اینجا به بررسی اقدام‌ها و هدف‌های این پلتفرم در آینده می‌پردازیم. همانطور که در نقشه راه آمده است:

“هدف اصلی ما از ایجاد این پروژه افزایش شفافیت برای‌تریدر‌ها، ارائه پاداش‌هایی برای اشتراک اطلاعات معامله‌ایی، ایجاد محیطی مثبت برای اینکه‌تریدر‌ها بتوانند عملکرد خوبی در کریپتو داشته باشند و از اطلاعات دیگران استفاده کنند.”

آلونا در حال حاضر نسخه ترمینال تجاری چند صرافی خود و ویژگی‌های معاملات کپی را راه‌اندازی کرده است. پنج صرافی ارز دیجیتال برجسته به این پلتفرم ملحق شده‌اند: Bitfinex، Binance، Bitmex، Bittrex و Poloniex.

البته برنامه‌های دیگری مانند تبدیل این پلتفرم به یک شبکه غیر متمرکز نیز از اهداف اصلی این شبکه است. اهداف دیگری مانند ایجاد طرح‌های PRO، و توزیع درآمد اشتراک PRO به معامله‌گران برتر، و همچنین مزایای ذخیره و نگهداری، و ایجاد مجموعه‌های عملکرد و پاداش است. ویژگی‌های هیجان انگیز دیگر که نقشه راه سال ۲۰۲۲ آن‌ها است بسیار هیجان انگیز است، این ویژگی‌ها شامل:

 • بهبود پلتفرم
 • اتوماسیون از طریق TradingView
 • استراتژی Backtester
 • تریدینگ تلگرام
 • غربالگر بازار
 • ابزار‌های تجاری پیشرفته
 • پیاده‌سازی‌های توکن
 • معاملات اجتماعی DeFi
 • بازی‌های پیش‌بینی Web۳
نتیجه پایانی

راه حل Aluna Social یک اختراع برجسته برای طیف گسترده‌ای از سیستم‌های دیجیتالی برای مصرف‌کنندگان آن است. آلونا با افزودن تعدادی صرافی به زندگی‌تریدر‌ها کمک می‌کند. ‌امیدواریم این پلتفرم در آینده پروتکل‌های DeFi اضافی را نیز شامل شود، در این صورت یک پلتفرم یکپارچه واقعی برای رمزنگاری و سرمایه‌گذاری تبدیل می‌شود.

اجتماعی بودن این پلتفرم نیز یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های آلونا است. چرا که این محیط به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از دانش‌تریدر‌های با تجربه و حرفه‌ایی استفاده کنند. از سود آن بهره‌مند شوند. در این بین، ‌تریدر‌ها در مقابل کمک‌های خود پاداش دریافت می‌کنند. آن‌ها حتی می‌توانند در مسابقات شرکت کنند و دانش و اطلاعات خود را محک بزنند. به شدت پیشنهاد می‌کنیم اگر تا به حال در محیط آلونا نبودید، آن را برای یکبار هم شده استفاده کنید. نه تنها از انتخاب خود پشیمان نمی‌شوید، اطمینان می‌دهبم که تجربه بسیار دلنشینی را خواهید داشت.

سوالات متدوال

سوالات متداول

توکن ALN بر روی چه شبکه هایی قابل خرید و فروش است؟

این رمز ارز روی بلاک چین های اتریوم، پالیگان، BSC و آربیتروم فعالیت می‌کند.

توکن ALN روی کدام صرافی ها موجود است؟

رمز ارز ALN روی صرافی های یونی سواپ، سوشی سواپ، کوییک سواپ و Gate.io لیست شده است.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
۲ دیدگاه

۲ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست