اوکی اکسچنج

بهترین ربات‌های تریدینگ در سال ۲۰۲۳

ربات تریدینگ چیست؟

حوزه ارزهای دیجیتال راه را برای تمام کسانی که به دنبال کسب درآمد هستید، باز کرده است. یکی از این راه‌ها استفاده از ربات‌های تریدینگ است، با استفاده از این ربات‌ها می‌توانید با داشتن مقداری دانش سرمایه‌گذاری، سودهای کوچک یا حتی بزرگ کسب کنید. در ادامه این مقاله از ارزتودی ما به معرفی ربات‌‌های تریدینگ و همچنین بررسی بهترین ربات‌های سال ۲۰۲۳ می‌پردازیم.

ربات تریدینگ چیست؟

ربات تریدینگ یک نرم‌افزار یا برنامه است که تحت شرایط از پیش تعیین شده، ارز‌های دیجیتال را معامله می‌کند. شما به ربات اجازه خرید یا فروش کالایی را که قیمت آن به سطح خاصی رسید، می‌دهید. سپس، ربات شما بر روی قرار دادن و انجام خرید شما نظارت می‌کند و شما را از اینکه مجبور باشید در تمام طول روز بر پلتفرم خود نظارت داشته باشید تا ببینید قیمت‌ها چگونه در حال نوسان هستند و به چه سطوحی می‌رسند، نجات می‌دهند.

شما باید ربات تریدینگ ارز‌های دیجیتال را بر اساس معیار‌های شخصی خود تنظیم کنید. برای مثال تصور کنید می‌خواهید چند کوین را به قیمت ۱۵ دلار بفروشید و سپس اگر قیمت به ۱۳ دلار کاهش یافت، آن‌ها را دوباره بخرید تا بتوانید از خرید آن سود ببرید.

ربات‌های تریدینگ ارز‌های دیجیتال معمولاً برای استفاده از خدمات ربات هزینه‌ای به صورت ماهانه یا سالانه دریافت می‌کنند. اهداف اولیه این ربات‌ها افزایش درآمد و کاهش تلفات و خطرات است. با کمک این برنامه‌ها می‌توانید تمام حساب‌های صرافی ارز‌های دیجیتال خود را کنترل کنید.

انواع ربات‌های تریدینگ

ربات‌های تریدینگ به طور خودکار استراتژی‌های معاملاتی را در بازار کریپتو اجرا می‌کنند. چنین ربات‌هایی که در بازار‌های سنتی و ارز‌های دیجیتال رایج هستند، با استفاده از استراتژی‌های خرید و فروش ساخته می‌شوند، عبارتند از:

 • ربات‌های تریدنگ ترند
 • ربات‌های آربیتراژ
 • ربات‌های وام دهنده کوین
 • ربات‌های بازارساز

شما همچنین می‌توانید ربات‌های مبتنی بر فضای ابری را دانلود کرده و به صرافی‌های محبوب خود متصل کنید. چه معامله‌گر تازه کار باشید و چه حرفه‌ای، انواع مختلفی از ربات‌های تریدینگ وجود دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

حال ممکن است برای شما سؤال باشد که چگونه می‌توان بهترین رباتی که نیاز‌های شما را برآورده کند، انتخاب کنید؟ در ادامه لیستی از ربات‌های مختلف را برای شما آورده‌ایم تا بهتر تصمیم بگیرید.

۱. ربات‌های تریدینگ ترند

این ربات در لحظه‌ای که یک دارایی در اختیار دارد را در نظر گرفته و پس از ارزیابی آن، برای خرید یا فروش آن تصمیم می‌گیرد. اگه روند قیمت صعودی را نشان دهد، ربات وارد موقعیت خرید می‌شود و برعکس، اگر قیمت کاهش یابد، ربات دارایی‌ها را می‌فروشد.

ربات‌های تریدینگ ترند نشان‌دهنده این است که یک دارایی در همان جهتی که نشان می‌دهد، حرکت می‌کند. چگونه تعیین می‌کنند که دارایی در روند نزولی است یا صعودی؟ آن‌ها علاوه بر حرکت قیمت، از میانگین‌های متحرک، خطوط روند، شاخص‌های حرکت و الگو‌های نمودار استفاده می‌کنند.

۲. ربات‌های آربیتراژ

در این نوع ربات‌ها، از مفهوم آربیتراژ استفاده می‌شود. آربیتراژ نوعی معامله است که از عدم تعادل قیمت در بازار‌ها یا فرمت‌های مختلف بهره می‌برد. این امر به ویژه در بازار‌های ارز‌های دیجیتال که پرنوسان هستند، استفاده می‌شود. با خرید و فروش یک دارایی، می‌توانید از این عدم تعادل به نفع خود استفاده کنید.

ربات ارز دیجیتال

به همین دلیل، ربات‌های آربیتراژ برای تعیین تفاوت قیمت بین یک کوین در چندین بازار ساخته می‌شوند. از این رو می‌توانید کوینی را با قیمت ارزان‌تر خریداری کنید و سپس آن را با قیمت بالاتر بفروشید.

۳. ربات‌های وام دهنده کوین

وام دادن کوین به معامله‌گران مارجین که در نهایت مبلغ با سود به شما بازپرداخت می‌کنند، یکی دیگر از گزینه‌های جذاب برای کسب درآمد با ارز‌های دیجیتال است. صادقانه بگوییم، هر بار که معامله‌گر مارجین وجوه شما را برمی گرداند، به ایجاد وام جدید نیاز دارید، تنظیم دستی تنظیمات مراحل دریافت وام ممکن است نسبتاً چالش برانگیز باشد.

ربات‌های وام دهی کوین به شما در خودکارسازی فرآیند کمک می‌کنند. در زمان جستجوی شما برای بالاترین نرخ بهره صرفه‌جویی کرده و پتانسیل افزایش وام را به حداکثر می‌رساند.

وقتی نوبت به خودکارسازی فرآیند، صرفه‌جویی در زمان و استفاده از افزایش احتمالی نرخ بهره می‌رسد، ربات‌های وام دهنده کوین می‌توانند مفید واقع شوند. برخی از این ربات‌ها رایگان هستند. حتی می‌توانید برخی از آن‌ها را مستقیماً در صرافی‌هایی که تأمین مالی مارجین را ارائه می‌دهند، پیدا کنید.

۴. ربات‌های بازار ساز

هنگامی که دارایی به طور فعال معامله می‌شود، اگر به طور گسترده گسترش یابد، ممکن است ربات‌های بازار بازار سود بیشتری برگردانند. نکته اصلی در اینجا این است که باید دارایی را با ارزشی بالاتر از قیمت فروش بفروشند و این کار را تا جای ممکن ادامه دهید.

صاحب نرم‌افزار زمانی درآمد کسب می‌کند که ربات مارکت می‌کر سفارشی با قیمتی متفاوت از قیمت بازار صادر و بازاری جدید ایجاد کند. این ربات‌ها بازار را به صورت شبانه روزی اسکن می‌کنند، از این رو معامله‌گران می‌توانند از زمان، حجم و قیمت‌ها استفاده کنند.

تکنولوژی Trader Bot چگونه کار می‌کند؟

ربات‌های تریدینگ خودکار ارز‌های دیجیتال نیاز به دسترسی کیف پول شما و صرافی‌ای که می‌خواهید از آن برای معامله خود استفاده کنید، دارند. بنابراین، باید از کلید API پلتفرم برای اتصال ربات به آن استفاده کنید. الگوریتم‌های تریدینگ ارز‌های دیجیتال پس از در نظر گرفتن فعالیت بازار و ریسک‌های مرتبط تصمیم می‌گیرند معاملاتی با ریسک پایین انجام دهند تا از معاملات پرخطر دوری کنند.

برای بهبود معامله ارز‌های دیجیتال، سرمایه‌گذاران می‌توانند برنامه‌های ربات رایگان را آزمایش کنند. با این حال، اکثر ربات‌ها هزینه‌هایی را دریافت می‌کنند که برخی از آن‌ها نسبتاً گران هستند. ناگفته نماند هر ربات نیاز‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خاصی دارد.

یک سرمایه‌گذار باید بداند که چگونه یک ربات را با حداکثر پتانسیل خود به کار گیرد. به عنوان مثال، آن‌ها باید حساب‌های مناسبی را در همه صرافی‌های ارز دیجیتال راه‌اندازی کنند. آن‌ها باید ارز‌های دیجیتال را به حساب‌ها واریز کنند. سرمایه‌گذاری که نمی‌خواهد زمان و تلاش لازم برای موفقیت را صرف کند، نباید از ربات تریدینگ استفاده کند.

چرا به ربات‌های تریدینگ نیاز داریم؟

اتوماسیون و هوشمندی، دو مورد از قابلیت‌های اساسی هوش مصنوعی (AI)، برای تجارت ارز‌های دیجیتال هستند. سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال اکنون از ربات‌های معاملاتی برای خودکار کردن خرید و فروش موقعیت‌ها درست مانند معاملات سهام با هوش مصنوعی معمولی بر اساس شاخص‌های تکنیکال مهم استفاده می‌کنند. معاملات ارز‌های دیجیتال با مشکلات قابل توجهی مواجه است. از آنجای بازار کریپتو به صورت ۲۴ ساعته باز است، معامله‌گران برای جلوگیری از از دست دادن معامله، باید دائماً نمودار‌ها را بررسی کنند. این یکی از دلایل اصلی افزایش محبوبیت ربات‌های معاملاتی رمزنگاری هوش مصنوعی در طول زمان است. 

چند نکته که باید در هنگام انتخاب بهترین ربات تریدینگ آن‌ها را در نظر بگیرید:

 • بسیار مهم است که قبل از خرید هر چیزی آن را امتحان کنید، به خصوص اگر از آن مطمئن نیستید. یک پروژه درجه یک از امتحان کردن شما ترسی ندارد. قبل از اینکه تصمیم به خرید آن بگیرید، دوره آزمایشی استفاده از یک ربات تریدینگ رایگان می‌توان راه را آسان کند.
 • اگر به مهارت‌های معاملاتی خود شک دارید، یک راه حل وجود دارد؛ با استفاده از یک برنامه معاملاتی خوب می‌توانید به راحتی سود ببرید.
 • قبل از استفاده بررسی کنید که آیا ربات تریدینگ دارای بک‌تست است یا خیر. این قابلیت به شما کمک می‌کند استراتژی‌های معاملاتی را در برابر داده‌های تاریخی امتحان کنید و ببینید استراتژی شما در شرایط بازار چگونه عمل می‌کند.
 • ربات‌های تریدینگ پورتفولیو‌ها را به صورت خودکار ارائه می‌دهند، اما دانستن اینکه چه معیار‌هایی را در ایجاد آن به کار بردند، ضروری است. کوین‌هایی که نمونه‌برداری می‌شوند و نحوه وزن دهی ارزش بازار در شاخص اطلاعاتی هستند که یک ابزار مناسب باید در اختیار داشته باشد.
 • جامعه تریدینگ یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های سرمایه‌گذاری و معامله است. شما باید دائماً فعالیت ربات‌هایی را که استفاده می‌کنید در حساب‌های ردیت، تلگرام، دیسکورد و توییتر بررسی کنید.
 • می‌دانیم که معامله‌گران ارز‌های دیجیتال از وبسایت مدیوم، یوتیوب و سایر پلتفرم‌ها برای ارائه مطالب آموزشی، راهنما‌ها، آموزش‌ها و وبلاگ‌های خود به کاربران و دنبال‌کنندگان خود استفاده می‌کنند. چنانچه در حوزه تریدینگ مبتدی هستید، می‌توانید با مطالعه و کسب اطلاعات مفید، به موفقیت‌های زیادی در تجارت دست پیدا کنید.

ربات تریدینگ

۱۰ ربات برتر ارز‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۳

از آنجایی که ربات‌های تریدینگ زیادی در حال حاضر وجود دارد و از طرفی معامله گران به دنبال بهترین ربات‌ها هستند، ما لیستی از برترین ربات‌های موجود را برای شما آورده‌ایم.

۱. پایونکس (Pionex)

پایونکس با ارائه بیش از ۱۸ ربات تریدینگ رایگان برای سرمایه‌گذاران خود، یکی از بزرگ‌ترین و شناخته شده‌ترین ربات‌های تریدینگ ارز‌های دیجیتال است. این ربات‌ها نقدینگی را از باینس و گلوبال هوبی جمع‌آوری کرده و از صرافی‌های هوبی، پایونکس و همچنین کوین‌بیس‌پرو پشتیبانی می‌کنند. ربات پایونکس به صورت رایگان و در سیستم عامل‌های اندروید و IOS در دسترس است.

ناگفته نماند، این ربات توسط شرکت خدمات مالی FinCEN تأیید شده است. با تنوع در ربات‌هایی که ارائه می‌دهد، پایونکس یک گزینه فوق‌العاده برای افرادی است که به دنبال یک سرویس ربات کامل هستند.

ویژگی‌ها:

 • کارمزد‌های معاملاتی ۰.۰۵٪ برای فروشندگان و خریداران
 • خرید و فروش کاربران با استفاده از ربات‌های تریدینگ گرید ربات‌ها در محدوده‌های قیمتی از پیش تعیین‌شده 
 • یک ربات گرید با اهرم ۵ برابری
 • نسهیل کسب درآمد از طریق ربات آربیتراژ Spot-Futures و فراهم کردن ریسک پایین 
 • استفاده از یک ربات مارتینگل (martingale) از میانگین هزینه دلاری و کسب سود از نوسانات
 • تضمین ایمنی از طریق یک ربات ری‌بلنسینگ ایمنی 
 • دارای KYC (صرفاً بر محدودیت‌های برداشت تأثیر می‌گذارد. هیچ تأثیری بر خدماتی که کاربران ممکن است استفاده کنند، ندارد.)
 • انتشار اپلیکیشن جدیدی به نام پایونکس لایت 
 • حداکثر ۳۰ ربات برای هر جفت 

۲. ترید سانتا (TradeSanta)

ترید سانتا یک پلتفرم ربات‌های تریدینگ ارز‌های دیجیتال است که در سال ۲۰۱۸ معرفی شد. به لطف پشتیبانی شبانه روزی و رابط کاربر پسند، بیش از ۲۷۰۰۰ کاربر ثبت شده و بیش از ۴ میلیون معامله تکمیل شده، دارند.

در این پلتفرم می‌توانید ویدئو‌های آموزشی برای درک بهتر معامله خودکار تماشا کنید. اگر معامله‌گر حرفه‌ای هستید، می‌توانید از طیف گسترده‌ای از قابلیت‌ها برای پیکربندی ربات، از جمله آزادی پیکربندی ربات به دلخواه، معاملات اسپات و فیوچرز، وصل کردن به هر سیگنال تریدینگ ویو که می‌خواهید، استفاده کنید.

این ربات برای استفاده در سیستم عامل‌های IOS و اندروید در دسترس است. این اپلیکیشن‌ها تمام ویژگی‌های موجود در نسخه دسکتاپ را نیز ارائه می‌دهند.

ویژگی‌ها:

 • ارائه ابزار‌های مدیریت ریسک مانند استاپ لاس یا کسب سود
 • انتشار سیگنال‌هایی برای بهترین زمان ورود و خروج معامله
 • پشتیبانی از معاملات مارجین
 • استفاده همزمان از تکنیک‌های گرید، DCA و همچنین تکنینک‌های طولانی و کوتاه
 • استفاده از رابط معاملاتی برای سفارش در صرافی‌ها
 • امکان استفاده از گزینه‌های آزمایشی قبل از شروع معامله واقعی
 • ردیابی دقیق زمان و هشدار‌های تلگرام به طور مداوم
 • دارای رابط کاربری منحصر به فرد
 • استفاده از API برای اتصال به صرافی‌های ارز دیجیتال 
 • پیکربندی با استفاده از فیلتر حجم، فیلتر روزانه، سیگنال بولینگر یا هر سه فیلتر به طور همزمان
 • سه سطح مختلف پایه ۱۵ دلار در ماه، پیشرفته ۲۷ دلار در ماه و حداکثر ۳۵ دلار در ماه برای عضویت دارد. بعلاوه، اگر کسی دعوت شما را برای پیوستن به ربات معاملاتی بپذیرد، ۲۰ درصد از خرید طرحی که توسط او انجام شده است، دریافت خواهید کرد.

۳. کریپتو هیرو (CryptoHero)

کریپتو هیرو یکی از ربات‌های تریدینگ مبتنی بر ابر است که معاملات ۲۴ ساعته را در صرافی‌های ارز‌های دیجیتال اجرا می‌کند. حساب صرافی ارز دیجیتال شما با استفاده از API توسط کریپتو هیرو معامله می‌شود. این یک پلتفرم اپلیکیشنی است که واریز ارز‌های دیجیتال را از کاربران درخواست نمی‌کند. این ربات هم برای نسخه‌های موبایل و هم برای دسکتاپ در دسترس است.

ویژگی‌ها:

 • امکان اتصال کاربران به چند صرافی مختلف
 • شبیه‌سازی ربات‌ها با استفاده هوش مصنوعی و کپی کردن بهترین ربات‌های ساخته شده
 • عدم نیاز به کد‌نویسی
 • روشی برای بک تست
 • پشتیبانی شبانه روزی
 • تجارت بدون ریسک
 •  طرح اشتراک پایه به صورت رایگان، پریمیوم ۱۱ دلار، ۶۶ دلار در ماه، و حرفه‌ای برای ۲۴، ۹۹ دلار در ماه یک بار که بهتر است سالانه پرداخت کنید. اگر ماهیانه بپردازید کمی گرانتر خواهد بود.

۴. کریپتو هوپر (Cryptohopper)

این ربات نیز از فضای ذخیره‌سازی ابری استفاده می‌کند. یعنی حتی زمانی که شما آنلاین نیستید، کریپتوهوپر به اینترنت متصل است و بازار را زیر نظر دارد. مبتدیان می‌توانند سیگنال‌های تجاری منتشر شده را دنبال کنند. برای کسانی که بیشتر به معامله علاقه دارند، ربات ممکن است طوری برنامه‌ریزی شود که سیگنال‌ها و استراتژی‌های بیت کوین خود را دنبال کند.

ویژگی‌ها:

 • پشتیبانی از قابلیت آربیتراژ و انتقال پول بین صرافی‌ها بدون نیاز به مشتری
 • کنترل ربات بازارساز
 • امکان استفاده از تجربه کاربران دیگر با خرید الگو‌ها، روش‌ها و سیگنال‌ها
 • ارائه هوش مصنوعی (A.I) به توجه به روند‌های فعلی بازار (به عنوان یک ربات هوش مصنوعی برای استراتژی خود، می‌توانید این الگوریتم را با اضافه کردن روند‌ها و تکنیک‌های سیگنالینگ اصلاح کنید.)
 • دوره آزمایشی رایگان وجود دارد و همچنین سه اشتراک ماهانه با قیمت‌های ۱۹، ۴۹ و ۹۹ دلار در دسترس است.

۵. کوین رول (Coinrule)

این ربات در سال ۲۰۱۷ توسط تیمی از بریتانیا تأسیس شد. به تعدادی از صرافی‌های معروف ارز‌های دیجیتال از جمله بایننس، هوبی، بیت‌فینیکس، OKEx و هیت‌بی‌تی‌سی متصل است. ممکن است قوانین معاملاتی مختلفی را طراحی کنید که به شما امکان می‌دهد از بیش از ۷۰۰۰ تاکتیک مختلف استفاده کنید.

این ربات از تحلیل‌های تکنیکال استفاده نمی‌کند. اما معامله‌گران می‌توانند با استفاده از ابزار تریدینگ ویو از مشاوه‌ها و استراتژ‌ی‌های کاربران دیگر استفاده کنند. علاوه بر این، تیم کوین رول در یوتیوب مطالب جالبی قرار می‌دهند که ارزش دیدن را دارد.

ویژگی‌ها:

 • دارای شاخص‌های MACD، Bollinger Bands، و RSI (شاخص قدرت نسبی)
 • ارائه خدمات از طریق‌ایمیل، چت تلگرام بلادرنگ و وبینار‌ها
 • قالب‌های تجاری در نسخه Pro
 • دسترسی آنلاین از طریق موبایل
 •  طرح اشتراک پایه آن رایگان است. طرح‌های Hobbyist و تریدر به ترتیب ۲۹.۹۹ دلار و ۵۹.۹۹ دلار هزینه دارند. طرح‌های حرفه‌ای به ترتیب ۴۴۹.۹۹ دلار و ۵۴۹.۹۹ دلار هزینه دارند.

۶. ۳کاماس (۳Commas)

کاربران ۳Commas توانایی ایجاد ربات‌های تریدینگ خودکار در حین معامله در ۲۲ صرافی ارز‌های دیجیتال را دارند. آن‌ها می‌توانند با استفاده از تریدینگ ویو برای ترکیب الگوریتم‌های میانگین‌گیری هزینه دلار و دریافت سیگنال‌ها از منابع دیگر استفاده کنند.

تجزیه و تحلیل پورتفولیو و معاملات کپی گزینه‌هایی هستند که مورد دوم برای معامله گران تازه کار و باتجربه توصیه می‌شود. تقریباً ۳ هزار کاربر از این ربات استفاده می‌کنند. ۳کاماس حدود ۱۰ میلیون دلار معاملات روزانه دارد. کارت‌های اعتباری، پی پال و بیت کوین همگی می‌توانند برای پرداخت استفاده شوند.

ویژگی‌ها:

 • استفاده کاربران پنل‌های معاملاتی Smart Trade از ویژگی‌های مدیریت ریسک
 • پشتیبانی از انواع مختلف سفارشات
 • پشتیبانی از سیستم عامل IOS و اندروید
 • دارای ۲FA و امنیت بالا
 • دارای پایانه معاملاتی پویا
 •  طرح پایه ۱۴.۵۰ دلار بدون گزینه ربات تجاری، طرح پیشرفته ۴۹.۵۰ دلار و طرح حرفه‌ای ۲۴.۵۰ دلار. یک دوره آزمایشی دسترسی کامل ۳ روزه نیز وجود دارد.

۷. بیتس‌گپ (Bitsgap)

با استفاده از این ربات می‌تواند به بیش از ۲۵ صرافی کریپتو برای معامله خودکار متصل شوید. این ربات یک دوره ۱۴ روزه رایگان را ارائه می‌دهد، شما می‌توانید از طریق حساب گوگل یا فیسبوک از آن استفاده کنید.

آربیتراژ ممکن است در صرافی‌ها به عنوان نمونه استفاده شود. با دریافت سیگنال‌های مناسب بازار به موقع، می‌توانید انتخاب‌های معاملاتی هوشمندانه‌ای داشته باشید. علاوه بر این، ابزار‌هایی برای ردیابی پورتفولیوی شما وجود دارد. روش‌های پرداخت پذیرفته شده شامل کارت اعتباری، پی پال، بیت کوین (BTC)، لایت کوین (LTC)، اتریوم (ETH) و سایر ارز‌های دیجیتال است.

ویژگی‌ها:

 • دارای قابلیت بک تست
 • مدیریت و نظارت بر پورتفولیو
 • پشتیبانی از نسخه وب
 • پشتیبانی از بیش از ۱۰ هزار جفت معاملاتی
 • عدم دسترسی به وجوه شما به دلیل استفاده از RSA ۲۰۱۴-bit
 •  طرح پایه ۱۹ دلار در ماه، طرح پیشرفته ۴۴ دلار در ماه و طرح حرفه‌ای ۱۱۰ دلار در ماه هزینه دارد.

۸. بوتسفولیو (Botsfolio)

برای استفاده از بوتسفولیو نیازی به داشتن دانش تخصصی ندارید؛ زیرا این ربات به طور خودکار با استراتژی‌های سرمایه‌گذاری معروف کار می‌کند. هر زمان که بخواهید، می‌توانید تمام دارایی‌های خود را از حساب بایننس خود خارج کنید. هوش مدیریت ریسک در ربات‌های بوتسفولیو نیز تعبیه شده است. بسته به اهداف مالی و سطح ریسکی می‌توانید بپذیرید، این انتخاب را دارید که سرمایه‌گذاری دیجیتال خود را به ترکیبی از استراتژی‌های بلند مدت و کوتاه مدت متنوع کنید.

ویژگی‌ها:

 • پذیرش اتریوم، بیت‌کوین، لایت‌: وین و بیت‌کوین شخص به عنوان پرداخت
 • عدم دسترسی پلتفرم به وجوه کاربر
 • استفاده از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مختلف مانند معاملات آتی، حساب پس‌انداز با درآمد ثابت و..
 • پشتیبانی از اکثر توکن‌های محبوب برای معامله
 •  بسته به ارزش پورتفولیوی شما، قیمت‌ها از ۵ تا ۱۵ دلار در هر ماه متغیر است.

۹. تریلیتی (Trality)

تریلیتی ابزاری عالی برای ساخت ربات ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها برای راه‌اندازی یک ربات نیدرینگ از طریق API در صرافی‌ها استفاده کنید. علاوه بر این، می‌توانید با استفاده از ربات‌ها در بازار‌های مختلف، برنامه‌های معاملاتی برای خرید و فروش ارز‌های دیجیتال ایجاد کنید. حتی اگر هیچ دانش برنامه‌نویسی نداشته باشید، می‌توانید یک الگوریتم معاملاتی با The Rule Builder ایجاد کنید. Trality امکان پرداخت‌های انجام شده در اتریوم، بیت‌کوین، بیت‌کوین کش و لایت‌کوین را فراهم می‌کند.

ویژگی‌ها:

 • امکان استفاده از بک‌تست‌ها برای آزمایش میزان کارآمدی ربات تریلیتی
 • امنیت فوق‌العاده بالا به دلیل رمزگذاری شدن تمام استراتژی‌های معاملاتی
 • معاملات کاغذی از طریق حساب‌های مجازی

نحوه ساخت ربات معاملاتی برای Trality:

 • ویرایشگر کد: کاربرانی که با پایتون آشنا هستند ممکن است تاکتیک‌های خود را با استفاده از کتابخانه‌های پایتون از قبل موجود بسازند.
 • رول بیلدر: کاربران ممکن است با استفاده از تاکتیک‌های از پیش تعیین شده ربات ایجاد کنند.
 • قیمت: سه طرح عضویت وجود دارد. شوالیه رایگان ۹.۹۹ یورو در ماه، کلاغ سیاه ۳۹.۹۹ یورو در ماه، و کویین هزینه ۵۹.۹۹ یورو در ماه است.

۱۰. نپباتز (NapBots )

NapBots یک پلت فرم ربات تریدینگ است تکنیک‌های معاملاتی مؤثری را ایجاد کرده و آن‌ها را در یک بازار خاص در دسترس قرار می‌دهد. همچنین از طریق API، اجرای خودکار را برای کاربران در پلتفرم‌های ارز‌های دیجیتال مهم مانند بایننس فیوچر، BitMEX، Bitfinex، کرکن، Bitstamp، OKEx یا Bitpanda Pro ارائه می‌دهد.

ویژگی‌ها:

 • عدم دسترسی به وجه کاربر به دلیل استفاده از API
 • پذیرش پرداخت از طریق کارت یا ارز‌های دیجیتال معروف
 • طراحی کاربر پسند و ساده
 • دسترسی کاربران به تاکتیک‌های مختلف در پلتفرم
 • ارائه استراتژی‌های کوتاه و بلند مدت
 • عضویت نقره‌ای ۱۹ یورو در ماه، طلا ۴۹ یورو در ماه و پلاتین ۹۹ یورو در ماه هزینه دارند.

مزایای استفاده از ربات‌های تریدینگ

یک ربات تریدینگ ارز دیجیتال برای کسانی که در معاملات خود احساسی تصمیم می‌گیرند، می‌تواند مفید باشد. مزایای اصلی استفاده از ربات معاملاتی ارز دیجیتال به شرح زیر است:

 • سرمایه‌گذاری خودکار

دلایل مختلفی مانند فومو یا فاد و یا حتی یک روز کاری بد می‌تواند فرد را وادار به انجام یک معامله نادرست که منجر به از دست دادن سرمایه‌اش شود، کند. وقتی از یک ربات سرمایه‌گذاری خودکار استفاده می‌کنید، این عوامل تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

 • سریع و کارآمدتر

جستجو در کل بازار بیت کوین برای جستجوی بزرگترین امکانات برای همیشه طول می‌کشد. تا زمانی که شما شانس احتمالی را پیدا کنید، بازار می‌تواند برعکس عمل کند.

 • پشتیبانی شبانه روزی

به عبارت ساده، سرمایه‌گذاران نمی‌توانند به طور مداوم در طول روز معامله کنند. ربات‌های معاملاتی ارز‌های دیجیتال ساعات قرار گرفتن در معرض شما را بدون نیاز به بررسی دستی موقعیت‌های خود افزایش می‌دهند.

ربات‌های تریدینگ با نظارت سریع بر تمام بخش‌های ارز‌های دیجیتال، کارایی شما را افزایش می‌دهند. علاوه بر این، ربات ارز دیجیتال شما می‌تواند سفارشات را سریعتر از شما با دست وارد و تکمیل کند. اگر از سرعت و اثربخشی معاملات خود راضی نیستید، پیوستن به یک ربات معاملاتی ارز‌های دیجیتال می‌تواند بهترین اقدام برای شما باشد.

معایب ربات‌های تریدینگ

البته ربات‌ها معایبی نیز دارند که در ادامه آن‌ها را آورده‌ایم:

 • دانش

با وجود این واقعیت که بسیاری از ربات‌های تریدینگ ارز‌های دیجیتال دارای تنظیمات و قالب‌های ثابت هستند، اما شما همچنان باید بدانید که چگونه آن‌ها را تنظیم کنید و چه زمانی هر قالب را اجرا کنید. اگر در معاملات ارز‌های دیجیتال تازه کار هستید، تغییر پارامتر‌های ربات معاملاتی شما ممکن است باعث ضرر شود.

 • نظارت دائمی

استفاده از ربات‌های تردینگ به منزله تنظیم آن و فراموش کردن بازار نیست. بازار بیت‌کوین پر نوسان است و الگوریتم‌های معاملاتی ممکن است در زمانی که نوسانات در بالاترین حد خود است، متحمل ضرر شوند.

نتیجه پایانی

محبوبیت ربات‌های تریدینگ با توجه به کاربردی که دارند، در حال افزایش است. هنگامی که نمی‌توانید معاملات را انجام دهید، ربات‌ها ابزار مناسبی هستید. خوب یا بد، فردی که علاقه‌مند به استفاده از ربات است باید در بازار‌های ارز‌های دیجیتال به خوبی آشنا باشد و یک استراتژی سرمایه‌گذاری قوی داشته باشد. استفاده از یک ربات تریدینگ بدین معنا نیست که می‌توانید بدون داشتن اطلاعات کافی یک شبه پولدار شوید. ربات‌های خودکار معمولاً برای ایجاد سود‌های کوچک در ترید استفاده می‌شوند. بسته به ربات و نحوه برنامه‌نویسی آن، سود متفاوت است.

سوالات متداول

سوالات متداول


ربات تریدینگ چیست؟

ربات تریدینگ یک نرم‌افزار یا برنامه است که تحت شرایط از پیش تعیین شده، ارز‌های دیجیتال را معامله می‌کند.

انواع ربات‌های تریدینگ چیست؟

ربات‌های تریدنگ ترند، ربات‌های آربیتراژ، ربات‌های وام دهنده کوین، ربات‌های بازارساز

بهترین ربات تریدینگ چه رباتی است؟

از آنجا که اهداف و استراتژی هر معامله‌گری متفاوت است، ما نمی‌توانیم بهترین ربات را نام ببریم؛ اما برای تسهیل کار شما در این مقاله لیستی از بهترین‌ها را فراهم کرده‌ایم تا بتوانید بر اساس معیارها و اهداف خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست