هویت ساتوشی ناکاموتو مشخص شد؟

هویت ساتوشی ناکاموتو مشخص شد!

طبق گزارشات و اخبار جدید به دست آمده، هیئت منصفه در دادگاهی که در رابطه با پروند دیو کلیمان برگزار گردید، اعلام کرد که کریگ رایت خالق بیت کوین و ۱۰۰% ساتوشی ناکاموتو است؛ درواقع حکم این دادگاه  به این صورت اعلام شده است که دکتر کریگ رایت (Craig Wright) به تنهایی ساتوشی ناکاموتو است و دوست و شریک او دیو کلیمان (Dave Kleiman) نقشی در خلق بیت کوین نداشته است، همچنین این شخص (دیو کلیمان) هیچ اثری از ثروت چند میلیارد دلاری ساتوشی را ندارد.

این محاکمه به منظور تعیین سرنوشت و مالکیت درصد بالایی از دارایی دیجیتال بیت کوین برگزار گردید که این دانشمند کامپیوتر استرالیایی سالهاست ادعا می‌کند، در دست اوست. به گزارش خبر گزاری coingeek، کریگ رایت توسط شاکی آیرا کلیمان (Ira Kleiman) که نماینده املاک و W&K Info Defense می‌باشد به دادگاه خوانده شد. برادر این شخص، دیو کلیمان، قبل از فوت در سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲) درکنار کریگ رایت کار می‌کرد و برادر دیو کلیمان اکنون رایت را متهم به کلاهبرداری از شریک تجاری خود به وسیله املاک کلیمان کرده است. توجه داشته باشید که شاکی این پرونده درخواست ۵۰ درصد از ثروت ادعایی و همچنین دارایی معنوی رایت را داشت.

نقش دیو کلیمان در پرونده ساتوشی ناکاموتو

هیئت منصفه در این دادگاه به این نتیجه رسیدند که دیو کلیمان هیچ نقشی در پرونده هویت ساتوشی ناکاموتو نداشته است، دکتر رایت به اشتباه بر دارایی W&K کنترل داشته و برای این کار، حدود ۱۰۰ میلیون دلار به سازمان W&K جریمه پرداخت کرده است. و این برداخت جریمه با دارایی خود شخص رایت بوده و با املاک دیو کلیمان پرداخت نشده است. با این حال، حتی کاملاً مشخص نیست که مالک W&K دقیقا کیست و ایرا کلیمان (Ira Kleiman)، برادر همکار دکتر رایت این حق را داشته که از او شکایت کند یا خیر.

دیو کلیمان

این موضوع به احتمال بسیار بالا برای ایرا کلیمان که امیدوار بود بتواند از ثروت ساتوشی برای گرفتن غرامت استفاده کند، مشکل ساز خواهد شد. همچنین این شخص در روزهای آتی باید بتواند ادعای خود را برای پروند W&K و شکایت از دکتر راست ثابت کند. به نظر می‌رسد که مالکیت دارایی‌های این شرکت در اختیار همسر سابق رایت یعنی لین رایت (Lynn Wright) بوده است.

آندرس ریورو (Andrés Rivero) در بیانیه ای پس از صدور حکم اینطور اعلام کرد:

تصمیمی که امروز توسط هیئت منصفه گرفته شد، آنچه را که قبلا می‌دانستیم حقیقت دارد را تقویت می‌کند: دکتر کریگ رایت، ساتوشی ناکاموتو، تنها خالق بیت کوین و فناوری بلاک چین است و کریگ رایت با دیوید کلیمان برای خلق و استخراج این رمز ارز هیچگونه شراکتی نداشته است.

هیئت منصفه شواهد ارائه شده کریگ رایت را به رسمیت شناخت و برای او حق ثبت اختراع مربوط به بیت کوین و فناوری بلاک چین را ثبت کرد، همچنین مشخص شد که دکتر رایت مقالات زیادی در مورد بیت کوین و کد نویسی خاص آن نوشته است و پروتکل اصلی این رمز ارز  را در بیت کوین ساتوشی ویژن (BSV) بازیابی کرده است.

در حال حاضر و با تایید شدن هویت خالق بیت کوین، کریگ رایت قصد دارد تا در مسیر توانمندسازی گروه‌ها و فعالیت‌های به حاشیه رانده شده از طریق بزرگ‌ترین تساوی مالی عصر مدرن قدم بگذارد، برای این منظور دکتر رایت اعلام کرد:

چشم انداز بیت کوین ساتوشی به مردم این امکان را می‌دهد که به طور پیوسته بخشی از سرمایه داران جهان شوند.

درواقع دکتر رایت قصد دارد تا چشم انداز بیت کوین ساتوشی را به رمز ارز و دارایی پایدار و بادوام تبدیل کند. در نظر داشته باشید که این حکم دادگاه تعیین هویت ساتوشی ناکاموتو پس از یک بحث و بررسی سخت صادر گردید و در ابتدا هیئت منصفه با قاضی بت بلوم (Beth Bloom) اعلام کرد که آنها قادر به توافق بر سر هیچ یک از مواردی که از آنها خواسته شده بود، نبودند. اما سرانجام بلوم اتهام آلن را صادر کرد و از آنها خواست تا برای دستیابی به توافق دوباره تلاش کنند.

این شکایت توسط ایرا کلیمان، برادر متخصص امنیت سایبری، دیو کلیمان، ارائه شد و مربوط به اختراع بیت کوین بود. به گزارش ایرا، دکتر رایت نه تنها بیت کوین را با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو اختراع کرد، بلکه این کار را با مشارکت دیو انجام داد. بنابراین، به گفته ایرا، برادرش مستحق سهمی از دارایی‌های این شراکت بود، یعنی ۱.۱ میلیون بیت کوین و یک بسته مالکیت معنوی که روی هم رفته به ارزش ده‌ها یا صدها میلیارد دلار محاسبه میشد.

طبق گزارشات منتشر شده از صحبت های دو طرف در این دادگاه، دکتر رایت هرگز نقش دیو کلیمان را در اختراع بیت کوین انکار نکرد و بر این باور بود که دیو برای پروژه نقش حیاتی داشته است، اما این نقش بیشتر در حمایت روحی و اصلاح برخی از پیش نویس‌های اولیه، مانند وایت پیپر بیت کوین بوده است.

نظر هیئت منصفه در رابطه با پرونده

توجه داشته باشید که هیئت منصفه این دادگاه از ماه‌ها قبل بررسی شهادت‌ها و فایل‌های ارائه شده را آغاز کرده است. درواقع شواهد زیادی وجود داشت که دکتر رایت را در قلب خلق بیت کوین در سال ۲۰۰۸ قرار می‌داد. شهادت فرمانده RAAF Wing Commander Don Lynam مبنی بر اینکه رایت یک نسخه پیش نویس از وایت پیپر بیت کوین را قبل از انتشار به او داده بود و ایمیل هایی که نشان می داد دکتر رایت در آن زمان از سال ۲۰۰۹ با مقادیر زیادی بیت کوین معامله می کرد، همگی به تایید ادعای این فرد کمک می‌کند.

از سوی دیگر، شواهد بسیار کمی مبنی بر دست داشتن دیو کلیمان در خلق بیت کوین وجود دارد. به عنوان مثال، پزشکی قانونی پس از مرگ وی اعلام کرد که دیو کلیمان به قدری بیمار بوده که به هیچ وجه نمی‌توانسته در پروژه بیت کوین نقشی را ایفا کند، از طرفی مرگ این شخص چند سال بعد از خلق بیت کوین و در فقر زیاد رخ داده است. دوستان این شخص هم شهادت دادند که هرگز نشنیده‌اند که دیو تا زمانی که زنده بود درباره بیت کوین صحبت کند. نظر هیئت منصفه میامی، درباره دیو کلیمان در پروژه تعیین هویت ساتوشی ناکاموتو: عدم مشارکت است و این حکم مشخص کرد هویت واقعی خالق بیت کوین دکتر کریگ رایت می‌باشد.

نکته مهم: این مقاله صرفا ترجمه اخبار و گزارشات وبسایت های خبری است و آکادمی ارزتودی در صحت آن هیچگونه نظری ندارد.

۴.۵/۵ - (۱۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست