اوکی اکسچنج

هاوینگ بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴: تاثیر هاوینگ بر بازار کریپتو

هاوینگ بیت کوین

رویداد قریب‌الوقوع هاوینگ بیت‌کوین توجه کل حوزه رمزارزها را مجدداً به خود جذب کرده است، و همچون هاوینگ‌های هر چهار سال یک‌بار گذشته، با هیاهوی زیادی همراه است. این رویداد قابل پیش‌بینی تولید بیت‌کوین را محدود می‌کند و با ایجاد کمبود، موجب نوسان قیمت آن می‌شود. آیا هاوینگ فرصت‌های بیشتری را برای سود رساندن به کل حوزه رمزارزها فراهم می‌کند؟

شمارش معکوس هاوینگ باعث هجوم به این طلای دیجیتال و کمیاب شد

هاوینگ جوایز بلاک صادرشده برای ماینرهای بیت‌کوین را نصف می‌کند و مستقیماً عرضه بیت‌کوین‌های تازه وارد گردش‌شده را کاهش می‌دهد. مدل ضدتورمی هارد کدشده بیت‌کوین به لطف طراحی مبتکرانه‌اش به تعادل می‌رسد. بیت‌کوین، با نصف کردن پاداش ماینرها بعد از هر ۲۱۰۰۰۰ بلاک، به نظم پولی می‌رسد و هر ۴ سال موجب کاهش عرضه و کمیابی بیت‌کوین می‌شود. سخت‌تر شدن ‌پیش‌بینی انتشار کوین موجب کاهش نرخ تورم در طی زمان می‌شود و بیت‌کوین، به‌عنوان «طلای دیجیتال»، را به یک دارایی دیجیتال بسیار کمیاب تبدیل می‌کند. این کمبود باعث می‌شود که سفته‌بازان تمایل به افزایش قابل‌توجه قیمت بیت‌کوین داشته باشند. معامله‌گران زرنگ به دنبال کسب سود از نوسانات قابل پیش‌بینی مرتبط با جدول زمانی هاوینگ هستند. صرافی‌ها بستر مناسبی برای کاربران هستند تا بتوانند فعالانه در این فعالیت مرتبط با قیمت پیش‌بینی‌شده معامله کنند.

ترکیب کمیابی و قابلیت‌استفاده بودن در عصر بعدی رمزارزها

هاوینگ بیت‌کوین و افزایش پذیرش بلاک‌چین، نشانه بهاری موفقیت‌آمیز برای کل دارایی‌های دیجیتال است. ارائه کتیبه‌ها بر شتاب حرکت بیت‌کوین افزود و دارایی‌های رمزارزها را به‌طور یکپارچه در خدمات صرافی‌ها ادغام کرد و شفافیت و راحتی را افزایش داد. مسیر رشد تصاعدی آن‌ها همسو با علاقه رو به افزایش جریان اصلی است.

با ورود اکوسیستم بیت‌کوین به دوره جدیدی از کمبود عرضه شدید و گسترش موارد استفاده بیت‌کوین، صرافی‌های طرفدار طراحی سازگار و بصری شکوفا خواهند شد. پلتفرم‌هایی که اولویتشان تجربیات کاربرمحور و دسترسی نهادی باشد، به ستون‌های سیستم مالی رمزارز نسل بعدی تبدیل خواهند شد.

فرایند هاوینگ صرافی‌ها را متحول می کند

صرافی‌ها می‌توانند تجربه معاملاتی را با پذیرش مینیمالیسمی مشابه بهینه کنند. ساده‌کردن محصولات برای تأکید بر ابزارهای سودمند اصلی، ضمن حذف ویژگی‌های غیرضروری، دسترسی کاربران و نقدینگی در دسترسشان را افزایش می‌دهد. هموارسازی مسیر همراه‌سازی مشتریان (آنبوردینگ) موانع ورود را کاهش می‌دهد.

کوینکس، با پیروی از اصول غیرمتمرکز بودن و توانمندسازی حوزه رمزارزها، با تمرکز بر امنیت، سادگی و ارائه خدمات برتر به مشتریان خودش را سایرین متمایز می‌کند. کوینکس، با حفظ تمیز و شهودی بودن تجربه کاربر، ویژگی‌های غیرضروری و درهم‌ریختگی را از محصولات معاملاتی‌اش حذف می‌کند. این رویکرد مینیمالیستی «کمتر ولی باکیفیت‌تر » همراه کردن یکپارچه معامله‌گران رمزارزهای جدید، اعم از شرکای خرد و نهادی، را ممکن می‌سازد. کوینکس با اولویت دسترسی به جریان اصلی، شکاف بین حوزه رمزارزها و امور مالی سنتی را پر می‌کند. نقدینگی بالای کوینکس برای جفت‌های معاملاتی اصلی نیز انعطاف‌پذیری زیادی را برای معامله‌گران باتجربه فراهم کرده است.

بلوغ بازار و تقویت کلاس دارایی‌های مجازی رمزارزها را آماده شروع یک روند صعودی بی‌سابقه کرده است. بیت‌کوین هنوز هم پیشتاز رمزارزها است و چرخه‌های هاوینگ قابل‌اعتمادش پیوسته عرصه را برای رشد درازمدتش بازنشانی می‌کند. معماری استوار و پویایی‌های عرضه بیت‌کوین، آن را به لنگرگاهی برای شکوفایی گسترده‌تر حوزه رمزارزها تبدیل کرده است.

 

درباره کوینکس

کوینکس یک صرافی جهانی ارزهای دیجیتال است که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد و متعهد به تسهیل معاملات است. این پلتفرم طیف وسیعی از خدمات از جمله معاملات اسپات و مارجین، فیوچرز،سواپ، بازارساز خودکار (AMM) و خدمات مدیریت مالی را برای بیش از ۵ میلیون کاربر در بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه ارائه می دهد. از زمان تأسیس، کوینکس به یک اصل خدمات “اولویت با کاربر” پایبند بوده است. این صرافی با هدف پرورش یک محیط معاملات ارز دیجیتال عادلانه و ایمن به افرادی با سطوح مختلف تجربه این امکان را می دهد تا به آسانی به دنیای ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشند.

۱/۵ - (۱۰ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست