اوکی اکسچنج

نقد و بررسی صرافی بیترکس

بیترکس

صرافی بیترکس (Bittrex) تقریباً تمام ویژگی‌هایی را که معامله‌گران ارز‌های دیجیتال در صرافی نیاز دارند، ارائه می‌کند. در مقایسه با اکثر رقبای خود، ارز‌های دیجیتال بیشتری ارائه می‌دهد و امنیت قوی و کارمزد‌های معاملاتی مقرون به صرفه‌ای دارد. با این وجود، این صرافی نقص‌هایی در مورد خدمات مشتریان دارد. برای تعیین اینکه آیا بیترکس صرافی مناسب برای شما است، این مقاله نقد و بررسی از آکادمی ارزتودی را بخوانید.

بررسی صرافی بیترکس

به طور کلی، بیترکس برای سرمایه‌گذاران فعالی که مایلند طیف وسیعی از ارز‌های دیجیتال را در سبد خود داشته باشند، این صرافی ارز دیجیتال یک انتخاب مناسب است. از اصلی‌ترین مزایای این صرافی می‌توان به امنیت بالا، طیف وسیع ارز‌های دیجیتال پشتیبانی شده، کارمزد پایین، ابزار‌های مدرن و ساده اشاره کرد.

مزایای صرافی بیترکس

 • امنیت بالا؛ انتخاب یک صرافی کریپتو مستلزم بررسی دقیق چندین عامل از جمله امنیت است. خوشبختانه بیترکس در این زمینه موفق است. ایجاد یک پلتفرم معاملاتی امن رمزنگاری یکی از اولویت‌های اصلی سه مهندس امنیت سایبری بود که بیترکس را راه‌اندازی کردند. این صرافی برای محافظت از پول کاربران خود تدابیر حفاظتی متعددی مانند ذخیره‌سازی سرد ارز دیجیتال دارد که فهرست مجاز آدرس که به شما امکان می‌دهد آدرس‌های برداشت تأیید شده را برای حساب خود تنظیم کنید. 
 • طیف وسیعی از ارز‌های دیجیتال؛ در بیترکس، بیش از ۱۴۰ ارز دیجیتال معامله می‌شود. با وجود انواع مختلفی از ارز‌های رمزنگاری شده، اگر بخواهید به جای رهبران اصلی بازار، روی برخی توکن‌های کمتر سرمایه‌گذاری کنید، ‌ایده‌آل است.
 • کارمزد پایین؛ بسته به اینکه چه مقدار ارز دیجیتال معامله می‌کنید، کارمز‌های معاملات بیترکس می‌تواند از نقطه شروع خود یعنی ۰. ۳۵ درصد کاهش یابد. اگرچه هزینه‌های آن کمترین مقداری نیست که دیده‌ایم، اما همچنان یکی از معقول‌ترین صرافی‌های ارز‌های دیجیتال است.
 • ابزار‌های معاملاتی پیشرفته؛ صرافی بیترکس از انواع ابزار‌های کاربردی و پیشرفته مانند لیمیت اوردر، استاپ اوردر، ابزار‌های پیچیده نمودار، و کتاب‌های سفارش زنده پشتیبانی می‌کند. اگر شما هم به دنبال ابزار‌های اینچنینی هستید، این صرافی برای شما مناسب است.
 • اجرای سریع نراکنش‌ها؛ بیترکس دارای یک موتور معاملاتی اختصاصی است که برای اجرای سریع معامله حتی در تقاضای بالا ساخته شده است. برای سرمایه‌گذاران فعالی که به دنبال کسب سود از تغییرات قیمت هستند، این یک امتیاز مثبت است.
 • پشتیبانی از استکینگ کاردانو؛ کاردانو، که یک ارز دیجیتال قابل خرید در Bittrex است، ممکن است از طریق صرافی برای جوایز حداکثر ۵. ۵ درصدی سرمایه‌گذاری شود. بیت‌رکس سپرده‌گذار را، که راهی فوق‌العاده برای افزایش دارایی ارز دیجیتال شما است، ساده می‌کند.
 • ارائه مطالب آموزشی؛ بیترکس مجموعه‌ای برجسته از ابزار‌های آموزشی را ارائه می‌دهد. ممکن است مقالاتی را در مورد طیف وسیعی از موضوعات مرتبط با ارز‌های دیجیتال، از جمله نحوه عملکرد استخراج رمزنگاری و آنچه باید در مورد مالیات کریپتو بدانید، بخوانید. اگر می‌خواهید تعیین کنید که آیا یک ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری مناسبی است یا خیر، صرافی همچنین تجزیه و تحلیل جامعی را در مورد بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال مختلف ارائه می‌دهد.

معایب صرافی بیترکس

 • خدمات ضعیف در پشتیبانی مشتری؛ در بهترین حالت، پشتیبانی مشتری در بیترکس متوسط است. هیچ راه مستقیمی برای رسیدن به صرافی از طریق تلفن یا‌ایمیل وجود ندارد. در صورت نیاز به کمک، می‌توانید از ویژگی چت زنده بیترکس استفاده کنید یا یک بلیط در Zendesk ارسال کنید. به خاطر داشته باشید که فقط مشتریان Bittrex که وارد سیستم شده‌اند به چت زنده دسترسی دارند.
  نگرانی‌هایی در مورد زمان انتظار بسیار طولانی برای پاسخ‌های خدمات مشتری وجود دارد. اگر منصف باشیم، در هر صرافی ارز‌های دیجیتال، مصرف‌کنندگان ناراضی وجود دارند. با این حال، ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که خدمات مشتریان بیترکس نیاز به بهبود دارد.
 • چالش برانگیز برای سرمایه‌گذاران مبتدیان؛ ویژگی‌ها و داده‌های زیادی در پلتفرم معاملاتی بیترکس وجود دارد. این به طور کلی یک چیز مثبت است، اما برای سرمایه‌گذاران تازه کار که به دنبال راهی ساده برای خرید و فروش ارز‌های دیجیتال هستند، صرافی‌های ارز دیجیتال زیادی وجود دارد که برای مبتدیان کاربرپسند هستند.
 • امکان سپرده‌گذاری تنها در یک ارز دیجیتال؛ هر چند امکان سپرد‌ه‌گذاری کاردانو در صرافی مزایای خوبی دارد اما متأسفانه، این فقط یک انتخاب با یکی از ارز‌های دیجیتال متعدد Bittrex است. برنامه‌های پاداش بهتر در چندین صرافی دیگر به شما این امکان را می‌دهد که چندین کوین را استکینگ یا قرض دهید. 

بیترکس

کارمزد صرافی بیترکس

شایان ذکر است که همه ارز‌های رمزنگاری شده در بیترکس را نمی‌توان با دلار آمریکا خریداری کرد. بسیاری از این دارایی‌ها تنها در صورتی در دسترس هستند که برای آن‌ها با ارز دیجیتال دیگری مانند بیت کوین (BTC) یا تتر (USDT) معامله کنید.

با کمک صرافی بیترکس، می‌توانید به بسیاری از بازار‌های کریپتو مختلف دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید پس از ایجاد حساب کاربری، ارز‌های رمزنگاری شده را بخرید، بفروشید و معامله کنید. می‌توانید از طریق سیم پول یا انتقال ACH از حساب بانکی خود به حساب خود پول اضافه کنید.

کامزد در Bittrex بر اساس حجم معاملات ۳۰ روزه شما است. با افزایش حجم معاملات شما، کارمزد‌ها کاهش می‌یابد.

بازار همچنین دارای ساختار هزینه میکر/تیکر است. اگر سفارش موجود در دفترچه سفارش سریعاً سفارش معامله شما را پر کند، کارمزد تیکر از شما دریافت می‌شود زیرا نقدینگی را از بازار می‌گیرید. از آنجایی که نقدینگی بیشتری به بازار وارد می‌کنید، اگر نقدینگی به‌سرعت توسط یک سفارش موجود تکمیل نشود، از شما کارمزد میکر دریافت می‌شود.

هم واریز‌های انجام شده به دلار آمریکا و هم برداشتهای انجام شده از طریق انتقال ACH به حساب بانکی رایگان است.

بیترکس کلاهبرداری است؟

از نظر مبادلات ارز‌های دیجیتال، بیتترکس یکی از بهترین‌ها است زیرا امنیت را در اولویت قرار می‌دهد. همانطور که قبلاً اشاره شد، توسط سه مهندس امنیت سایبری تأسیس شد و دارای تعدادی ویژگی است که با هدف محافظت از وجوه ارز‌های رمزنگاری شده کاربرانش انجام می‌شود. برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است:

 • احراز هویت دو مرحله‌ای (۲FA): همه کاربران باید از احراز هویت دو مرحله‌ای (۲FA) استفاده کنند. با انجام این کار، حساب‌ها در برابر دسترسی غیرقانونی محافظت می‌شوند. وقتی ۲FA روشن است، ورود به Bittrex به رمز عبور شما و کدی نیاز دارد که به دستگاه تلفن همراه شما پیامک می‌شود.
 •  ذخیره‌سازی سرد: اکثر وجوه ارز‌های دیجیتال در سردخانه نگهداری می‌شوند. این نشان می‌دهد که چنین پولی در دستگاه‌های غیر آنلاین نگهداری می‌شود. ایمن‌ترین روش برای ذخیره ارز‌های دیجیتال، ذخیره‌سازی سرد است، زیرا از دسترسی هکر‌ها به آن در زمانی که آنلاین نیست جلوگیری می‌کند.
 • بیمه در مورد وجوه رمزنگاری شده: بیت‌رکس در سال ۲۰۲۰ فاش کرد که برای محافظت از انبار سرد دارایی‌های رمزنگاری خود در برابر سرقت خارجی و تبانی داخلی، بیمه خریداری کرده است. خسارات تا سقف ۳۰۰ میلیون دلار تحت پوشش بیمه نامه قرار می‌گیرد.
 • لیست سفید از آدرس‌های آی‌پی و کیف‌پول‌ها: وقتی آدرس‌های IP را در لیست سفید قرار می‌دهید، Bittrex فقط معاملات و برداشتها از آن IP‌ها را تأیید می‌کند. همچنین می‌توانید آدرس‌های کیف پول ارز‌های دیجیتال را در لیست سفید قرار دهید. فقط آدرس‌هایی که برای کیف پول رمزنگاری خود در لیست سفید قرار می‌دهید می‌توانند برای برداشت در Bittrex استفاده شوند.
جمع بندی

در صورتی که می‌خواهید انتخاب گسترده‌ای از ارز‌های دیجیتال را برای خرید، فروش و تجارت در دسترس داشته باشید، به دنبال ابزار‌های پیچیده معاملاتی هستید، و در انتخاب صرافی، امنیت و سرعت را اولویت قرار می‌دهید، صرافی بیترکس مناسب شما است.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست