اوکی اکسچنج

استاپ اوردر در معاملات فیوچرز صرافی ال بانک (LBank)

در زمان انجام معاملات فیوچرز در صرافی ال بانک، استفاده از استاپ اوردر یکی از مهم‌ترین ابزار‌های مورد نیاز برای معامله‌گران است. این ابزار می‌تواند برای کنترل زیان، محافظت از سود و مدیریت ریسک استفاده شود. با این حال، هنگام استفاده از استاپ اوردر، یک روش یکسان برای همه وجود ندارد. بسته به محیط بازار و اهداف خاص معامله‌گر، این ابزار مزایا و معایبی را ارائه می‌دهد. این مقاله به استاپ اوردر، از جمله کار‌هایی که انجام می‌دهند، انواع متعدد استاپ اوردر موجود در معاملات آتی صرافی LBank و نحوه استفاده معامله‌گران از آن‌ها برای دستیابی به نتایجی که می‌خواهند، می‌پردازد.

معاملات فیوچرز در صرافی ال‌بانک چیست؟

معاملات فیوچرز یک پلتفرم برای معاملات آتی ارز‌های دیجیتال است که کاربران را قادر می‌سازد تا انواع دارایی‌های دیجیتال را با استفاده از اهرم خرید و فروش کنند. LBank Futures تعدادی ابزار و ویژگی‌ها، مانند استاپ اوردر، برای کمک به معامله‌گران در مدیریت موقعیت‌هایشان فراهم می‌کند.

برای معامله‌گرانی که می‌خواهند ریسک خود را کاهش دهند و از سود‌های خود بهترین استفاده را کنند، استاپ اوردر ابزاری ضروری است. در این مقاله استاپ اوردر‌ها را تعریف خواهیم کرد، نحوه عملکرد آن‌ها در معاملات آتی صرافی ال بانک LBank را توضیح می‌دهیم و در مورد اینکه چگونه معامله‌گران می‌توانند از آن‌ها برای بهبود استراتژی‌های معاملاتی خود استفاده کنند، بحث خواهیم کرد.

ال‌بانک

استاپ اوردر چیست؟

زمانی که بازار به سطح قیمت مشخصی رسید، استاپ اوردر فعال می‌شود. استاپ اوردر به طور خودکار دارایی را با قیمت از پیش تعریف شده خریداری یا می‌فروشد تا از ضرر‌ها بکاهد یا سود‌ها را حفظ کند. این دستورالعمل‌ها را می‌توان دستورات مشروط در نظر گرفت؛ زیرا بر اساس یک شرط ایجاد می‌شوند. به عنوان مثال، اگر به نظر برسد که بیرون باران ببارد، چترم را می‌آورم. اما اگر باران نبارد از چترم استفاده نمی‌کنم. ما آن را طوری ساخته‌ایم که فقط وقتی باران می‌آید می‌توانم از چترم استفاده کنم. اما، این بار یک الزام به سرمایه‌گذاری‌های خود اضافه می‌کنیم.

به عنوان مثال، اگر موقعیت تجاری شما در حال حاضر با قیمت ۵۰ دلار معامله می‌شود و نمی‌خواهید بیش از ۱۰ درصد ضرر کنید، ممکن است یک استاپ اوردر برای فروش به قیمت ۴۵ دلار انجام دهید تا در صورت نزول بازار، تنها ۱۰ درصد ضرر کنید.

اگر موقعیت معاملاتی زیر ۴۵ دلار معامله شود، استاپ اوردر مشخص شده شما به یک سفارش بازار تبدیل می‌شود و با قیمت بازار بعدی پر می‌شود. استفاده از قیمت مشخص شده برای استاپ اوردر در ۴۳ دلار به جای استفاده از درصد به این معنی است که تا زمانی که قیمت به ۴۳ دلار یا کمتر برسد، معامله برای فروش انجام نخواهد شد. استاپ اوردر به شما این امکان را می‌دهد تا یک تراکنش را با درصد مشخص (۵٪، ۱۰٪ یا بالاتر) یا قیمت ثابت (۴۶، ۴۴ دلار، ۴۲ دلار) ترک کنید و هر گونه احساسات احتمالی را از بین ببرید. می‌توانید از قیمت درصدی یا قیمت ثابت استفاده کنید.

انواع استاپ اوردر

استاپ مارکت اوردر و استاپ لیمیت دو نوع متداول استاپ اوردرها هستند.

دستور خرید یا فروش یک دارایی به قیمت فعلی بازار زمانی که قیمت توقف به دست می‌آید، به عنوان استاپ اوردر بازار شناخته می‌شود. به عبارت دیگر، پس از رسیدن قیمت دارایی به قیمت توقف، سفارش به یک سفارش بازار تبدیل می‌شود و معامله با بهترین قیمت موجود انجام می‌شود.

اما، استاپ لیمیت، دستورالعملی برای خرید یا فروش یک دارایی به قیمتی خاص یا حتی بالاتر پس از برآورده شدن قیمت توقف است. فقط زمانی که قیمت دارایی به قیمت توقف یا بالاتر برسد، سفارش انجام می‌شود. اگر قیمت هدف محقق نشود، معامله انجام نخواهد شد.

استاپ اوردر در بازار‌ها در بازار‌های پرنوسان که قیمت‌ها می‌توانند به سرعت تغییر کنند مفید هستند زیرا تضمین می‌کنند که معامله انجام می‌شود. لغزش، یا اختلاف بین قیمت پیش‌بینی‌شده و قیمت واقعی، خطری است که آن‌ها متحمل می‌شوند.

هنگامی که یک معامله‌گر به کنترل بیشتری بر روی قیمتی که معامله در آن انجام می‌شود نیاز دارد، استاپ لیمیت ممکن است مفید باشند. معامله در سطح مورد نظر را می‌توان با نام‌گذاری یک قیمت تضمین کرد، اما این احتمال وجود دارد که اگر قیمت دارایی به قیمت توقف نرسد، سفارش تکمیل نشود.

انواع استاپ اوردرها

نحوه استفاده از استاپ اوردر در صرافی ال بانک

معامله‌گران می‌توانند از استاپ اوردر‌ها برای شروع یا بستن موقعیت‌ها در معاملات آتی صرافی ال بانک LBank استفاده کنند. معامله‌گران ابتدا باید تصمیم بگیرند که کدام دارایی را می‌خواهند معامله کنند و از چه نوع سفارشی می‌خواهند استفاده کنند، قبل از اینکه بتوانند از استاپ اوردر (توقف ضرر یا برداشت سود) استفاده کنند.

آن‌ها می‌توانند پس از انتخاب نوع سفارش، قیمتی که سفارش در آن اجرا می‌شود را تعیین کنند. به عنوان مثال، یک معامله‌گر ممکن است یک استاپ لاس را با قیمتی کمتر از قیمت ورودی خود تعیین کند، اگر بیت کوین طولانی (BTC) باشد و بخواهد از موقعیت خود محافظت کند. استاپ لاس فعال می‌شود و در صورت کاهش بازار به این سطح قیمت، موقعیت به طور خودکار بسته می‌شود.

اگر معامله‌گری بیت‌کوین کوتاه‌مدت داشته باشد و بخواهد سود کسب کند، بهتر است یک دستور برداشت با سودیا تیک پرافیت بیشتر (take-profit order) از قیمت ورودی تعیین کنید. دستور برداشت سود فعال می‌شود و در صورت بالا رفتن بازار به این سطح قیمت، موقعیت بلافاصله منحل می‌شود.

به خاطر داشته باشید، استاپ اوردر در معاملات آتی صرافی ال بانک LBank ممکن است دقیقاً با قیمت اولیه تکمیل نشود. این به این دلیل است که معاملات آتی شامل مارجین است و زمانی که بازار به سرعت در هر جهت حرکت می‌کند، ممکن است لغزش رخ دهد. همچنین، از آنجایی که ضرر می‌تواند از سرمایه‌گذاری اولیه فراتر رود، معامله‌گران باید از خطرات ناشی از معامله با مارجین آگاه باشند.

چگونه باید از Stop Orders در معاملات آتی استفاده کرد؟

با قرار دادن استاپ اوردر ضرر، ضرر را محدود کنید: در بازار‌های پرنوسان، می‌توان از استاپ اوردر ضرر برای کاهش ضرر استفاده کرد. معامله‌گران می‌توانند با قرار دادن استاپ اوردر ضرر در سطح قیمتی از پیش تعریف شده، از سرمایه خود محافظت کنند و از ضرر‌های قابل توجه جلوگیری کنند.

از تیک پرافیت یا حد دستور سود استفاده کنید: هنگامی که یک تراکنش به خوبی انجام می‌شود، می‌توان از دستورات برداشت سود برای قفل کردن سود استفاده کرد. معامله گران می‌توانند با تنظیم یک دستور برداشت سود در سطح قیمتی از پیش تعریف شده، از دست دادن سود‌های احتمالی جلوگیری کنند.

ترکیب استاپ اوردر و تحلیل تکنیکال: این تکنیک به معامله گران اجازه می‌دهد تا پس از استفاده از تحلیل تکنیکال برای شناسایی این سطوح، وارد معاملات در سطوح قیمتی مهم شوند یا از آن خارج شوند. به عنوان مثال، با یک متقاطع میانگین متحرک، یک معامله‌گر می‌تواند یک روند معکوس را مشاهده کند و متعاقباً یک استاپ اوردر ضرر بدهد.

از آنجایی که استاپ اوردر‌ها به طور مؤثر مکانیزمی برای مدیریت ریسک، محافظت از سود و کنترل زیان در معاملات ارائه می‌دهند، آن‌ها ابزاری حیاتی برای معامله گران در معاملات آتی LBank هستند. دو نوع استاپ اوردر محبوب که معامله‌گران می‌توانند از آن‌ها برای دستیابی به اهداف خود استفاده کنند، استاپ اوردر در بازار و سفارش‌های حد مجاز هستند.

اما، بررسی دقیق شرایط بازار و تحمل ریسک هنگام تنظیم این سفارشات، صرف نظر از نوع استاپ اوردر استفاده شده، بسیار مهم است.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست