اوکی اکسچنج

کاربرد چت‌ جی‌پی‌تی (ChatGPT) در معاملات ارزهای دیجیتال چیست؟

چت‌جی‌پی‌تی

چت‌ جی‌پی‌تی یکی از داغ‌ترین بحث‌های امروزی است. فناوری هوش مصنوعی می‌تواند راه‌حل‌های خوبی را ارائه دهد و باعث بهبود زندگی مردم شود. اما سؤال این است که آیا چت‌بات هوش مصنوعی چت‌جی‌پی‌تی را می‌توان در معاملات ارز‌های دیجیتال استفاده کرد؟ در این مقاله قرار است نحوه استفاده از ChatGPT برای معاملات در ارز‌ دیجیتال را بررسی کنیم.

چت‌ جی‌پی‌تی چیست؟

چت جی پی تی (ChatGPT) یک چت بات هوشمند است که توسط OpenAI و متعلق به ایلان ماسک و با سرمایه‌گذازانی مانند مایکرؤسافت، ایجاد و توسعه داده شده است. این ربات در ماه نوامبر ۲۰۲۳ برای نمایش و برجسته کردن عملکرد‌های گسترده فناوری‌های اساسی مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی و همچنین توانایی آن‌ها در دراز مدت معرفی شد. پت‌بات همان به اندازه‌ی یک «روانشناس» مزایا دارد. با این جال توانایی «مقابله با خطاها» و «نوشتن» شعر را نیز دارد.

نحوه استفاده از چت‌جی‌پی‌تی برای ارز‌های دیجیتال

 آیا ChatGPT می‌تواند روند حرکتی ارز‌های دیجیتال را پیش‌بینی کند؟ در ادامه به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

به طور کلی، چنت‌جی‌پی‌تی می‌تواند با جمع‌آوری دانش، اطلاعات و بینش‌ها از انبوهی از داده‌ها، از جمله مقالات، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، و البته اخبار مالی، به معامله‌گران در تصمیم‌گیری کمک کند. علاوه بر این، این شبکه عصبی پویایی‌های مطلوب و نامطلوب مربوط به الگو‌های بازار را شناسایی می‌کند که برای معامله‌گران بسیار مفید است و می‌تواند برای معامله‌گران سودمند باد. بدیهی است که این ابزار هوش مصنوعی در حال حاضر نمی‌تواند تجزیه و تحلیل تکنیکال ۱۰۰ درصد دقیقی را ارائه دهد، اما می‌تواند تاکتیک‌های تکنیکال که به طور قابل ملاحظه‌ای فرآیند را ساده می‌کند، را طراحی کند. در نتیجه، معامله‌گران ارز‌های دیجیتال می‌توانند روند قیمت‌ها را خیلی سریع‌تر تشخیص دهند.

موارد استفاده از چت‌جی‌پی‌تی در ارز‌های دیجیتال

در ادامه ما سه مورد از کاربرد‌های هوش مصنوعی که می‌توان در صنعت ارز‌های دیجیتال از آن استفاده کرد را برای شما آورده‌ایم.

۱. جمع‌آوری داده‌های بازار

معامله‌‌گران ارز‌های دیجیتال برای تصمیم‌گیری در مورد خرید دارایی‌های خاص تا حد زیادی به اطلاعات بازار متکی هستند. آن‌ها معمولاً پیشنهادات، قیمت‌گذاری، حجم معاملات و سایر عناصر را بررسی می‌کنند. با این حال، همانطور که می‌دانید، قیمت ارز‌های دیجیتال نامشخص است و همین موضوع بررسی مدام آن‌ها دشوار و زمان بر می‌کند. حتی اگر به استفاده از نرم‌افزار برای نظارت بر آمار رمزنگاری عادت داشته باشیم، چت‌جی‌پی‌تی به شما امکان دسترسی به سطح کاملاً جدیدی از داده‌ها را می‌دهد. نه تنها می‌تواند به سؤالات شما در مورد بازار ارز‌های دیجیتال پاسخ دهد، بلکه به شما امکان دسترسی به روند‌های دیفای را نیز می‌دهد، به شما امکان می‌دهد ارزش فعلی دارایی‌های مورد نیاز خود را تأیید، حجم مبادلات تجاری را محاسبه کنید. در این صورت سرعت و دقت کاربران در انجام تحقیقات و بررسی اطلاعات افزایش خواهد یافت.

۲. جستجوی تاریخچه دارایی

تاریخچه قیمتی یک دارایی می‌تواند برای بسیاری از معامله‌گران دلگرم‌کننده باشد؛ زیرا قیمت ارز‌های دیجیتال با تغییر بازار به طور مرتب در نوسان است. بنابراین، اگر می‌خواهید یک ارز دیجیتال خاص بخرید، می‌توانید از ChatGPT یک خلاصه از عملکرد کوین را بخواهید، که به شما امکان می‌دهد تعیین کنید که آیا این یک سرمایه‌گذاری عاقلانه است یا خیر. علاوه بر این، ممکن است از هوش مصنوعی برای تحقیق در مورد تاریخچه دارایی استفاده کنید تا درک بهتری از دارایی‌ای که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید داشته باشید.

۳. تجزیه و تحلیل مسائل دشوار ارز‌های دیجیتال

اگر تازه شروع کرده‌اید، درک بیت کوین می‌تواند برای شما فوق‌العاده چالش برانگیز باشد، اما چت‌جی‌پی‌تی می‌تواند با آسان کردن درک هر داده‌ای به شما کمک کند. بنابراین، اگر‌ایده، موضوع یا مقاله‌ای باعث ایجاد سؤال یا تصورات غلط در شما شود، این ابزار می‌تواند آن را به مفاهیم و بلاک‌های اساسی تقسیم کند تا بتوانید به سرعت به نکات اصلی آن پی ببرید. علاوه بر این، به جای جستجوی بی‌نهایت اطلاعات آنلاین، می‌توانید سؤال بپرسید و پاسخ‌های دقیق دریافت کنید.

۴. پیش‌بینی‌های بازار

در نظر گرفتن پیش‌بینی‌های ارز دیجیتال می‌تواند نقش اساسی در معاملات ارز‌های دیجیتال ایفا کند؛ حتی اگر رفتار کریپتو را نمی‌توان با اطمینان مطلق پیش‌بینی کرد، درک مسیر بالقوه وقایع بسیار مهم است. به دلیل پایگاه داده گسترده ChatGPT، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال می‌توانند از آن برای بررسی روند‌ها و پیش‌بینی‌های بازار استفاده کنند.

به عنوان مثال، می‌توانید از چت جی پی تی بپرسید که کدام ارز دیجیتال به احتمال زیاد سقوط می‌کند یا ارزش یک کوین خاص در سال آینده افزایش می‌یابد.

با این حال این هشدار را جدی بگیرید که از هوش مصنوعی برای درک پیش‌بینی‌های بازار استفاده کنید نه اینکه کورکورانه باور کنید و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید، زیرا پیش‌بینی‌های ارز‌های دیجیتال همیشه دقیق نیستند.

در نهایت این ربات چت در حال حاضر به دلیل هزینه کم و در دسترس بودن به یکی از بهترین پروژه‌های چند سال اخیر تبدیل شده است. علاوه بر این، هیچ محدودیتی برای استفاده از این هوش مصنوعی در دنیای ارز‌های دیجیتال وجود ندارد. به‌روز ماندن در مورد امور جاری بسیار مهم است؛ زیرا بازار ارز‌های دیجیتال کاملاً تغییرپذیر است و تغییرات جدیدی هر روز اتفاق می‌افتد. در نتیجه، ممکن است ChatGPT را در مورد این یا آن فیلد کریپتو زیر سؤال ببرید به جای جستجو در وب سایت‌های مختلف در جستجوی اخبار سخت جدید. می‌توانید به سرعت به اخبار و به‌روزرسانی‌ها دسترسی داشته باشید، پیش‌بینی‌های بازار را تحقیق کنید، مضامین پیچیده رمزنگاری را درک کنید، و با انجام این کار، تمام آمار و واقعیت‌های رمزنگاری لازم را به دست‌آورید.

چگونه می‌توانم با استفاده از ChatGPT ارز‌های دیجیتال را معامله کنم؟

۱. تجزیه و تحلیل در لحظه ارز‌های دیجیتال از طریق ChatGPT

از آنجایی که چت‌جی‌پی‌تی دارای قابلیت‌های تحقیق و اتوماسیون دقیق است می‌تواند صنعت ارز‌های دیجیتال را به طور کلی تغییر دهد. چت‌جی‌پی‌تی با ارائه داده‌ها و بینش‌های هم‌زمان می‌تواند به معامله‌گران و سرمایه‌گذاران کمک کند تا تصمیم‌های استراتژیک‌تری بگیرند که تحولات و فرصت‌های قیمت ارز دیجیتال را در زمان واقعی بهینه می‌کند.

فرض کنید در حال بررسی سرمایه‌گذاری در یک ارز دیجیتال جدید هستید. با چت‌جی‌پی‌تی ، می‌توانید یک نمای کلی و دقیق از کارایی کوین، از جمله معیار‌های کلیدی مانند ارزش بازار، احساسات سرمایه‌گذار، و قیمت بازار دریافت کنید. می‌توانید از این اطلاعات برای انتخاب آگاهانه‌تر در مورد سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری استفاده کنید. و این تازه آغاز راه است.

چت جی پی تی

کاربرد این هوش مصنوعی فراتر از نشان دادن قیمت است. در واقع چت‌ جی‌پی‌تی با ارائه توصیه‌های تخصصی بر اساس سبد سهام و مشخصات ریسک شما می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری سریع در مورد معاملات و احتمالات سرمایه‌گذاری که با اهداف سرمایه‌گذاری شما همسو هستند، کمک کند.

۲. برای ایجاد الگوریتم معاملات کریپتو

یکی از کاربران توییتر استفاده خود را با ChatGPT منتشر کرد و نشان داد که چگونه این ابزار از Pine Script، یک زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده توسط تریدینگ‌ویو (tradingview)، برای تبدیل یک اعلان ساده به یک ربات تجاری ابتدایی استفاده می‌کند. با استفاده از رابط برنامه‌نویسی کاربردی صرافی ارز‌های دیجیتال، می‌توانید ChatGPT را برای ایجاد کدی هدایت کنید که سفارشات فعلی بیت کوین و سایر جفت‌های معاملاتی ارز‌های دیجیتال را در بایننس (API) نشان می‌دهد.

۳. شاخص معاملاتی MYC

معاملات MYC را می‌توان از طریق چت‌جی‌پی‌تی انجام داد. برای پیش‌بینی اینکه آیا بیت کوین وارد مرحله تکاملی صعودی یا نزولی می‌شود، شاخص معاملاتی MYC از ترکیبی از تحلیل روند و نوسانگر‌های حرکت استفاده می‌کند. خط روند به عنوان یک ویژگی متمایز عمل می‌کند. هنگامی که قیمت در جهت صعودی قرار می‌گیرد، ممکن است یک سیگنال طولانی نشان داده شود. هنگامی که قیمت از جهت بیرونی عبور می‌کند، ممکن است یک سیگنال کوتاه نشان داده شود. این شاخص مکان شروع را نشان می‌دهد.

۴. ایجاد قرارداد هوشمند

یکی دیگر از مزایای دیگر ChatGPT توانایی آن در ساخت و مدیریت قرارداد‌های هوشمند است که به توسعه DAO اجازه می‌دهد تا عملکرد سازمانی را بهبود بخشد و بر اساس هنجار‌ها و فرآیند‌های از پیش تعیین شده تصمیم‌گیری کنند. DAO‌ها می‌توانند بدون نیاز به کنترل متمرکز یا برنامه‌ریزی بلندمدت کار کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا تصمیم بگیرند و اقداماتی را مطابق با قوانین مندرج در قرارداد‌های هوشمند خود انجام دهند.

یک صرافی را که از ChatGPT برای ایجاد و مدیریت قرارداد‌های هوشمند استفاده می‌کند در نظر بگیرید. در واقع، چت‌ جی‌پی‌تی می‌تواند با خودکار کردن وظایفی مانند پردازش حساب‌های کاربر، اعتبارسنجی نقل و انتقالات و محاسبه تراکنش‌ها، به صرافی کمک کند تا آسان‌تر و مؤثرتر اجرا شود. با این حال، ویژگی قرارداد هوشمند چت‌ جی‌پی‌تی دارای مزایای بالقوه‌ای است که فراتر از ساده‌سازی فرآیند‌های معاملاتی است. با ایجاد و مدیریت قرارداد‌های هوشمند، چت‌ جی‌پی‌تی می‌تواند به تقویت شفافیت و اطمینان در صرافی کمک کند، زیرا تمام اقدامات انجام شده توسط DAO توسط هنجار‌های مجموعه‌ای کنترل می‌شود که به طور واضح در قرارداد‌های هوشمند توضیح داده شده است.

ویژگی قرارداد هوشمند

آیا می‌توان به چت‌ جی‌پی‌تی در ارز دیجیتال اعتماد کرد؟

متأسفانه، این هوش مصنوعی برای کسانی که به دنبال پیش‌بینی‌ها یا ارز‌های خاص هستند، مفید نخواهد بود. زیرا ChatGPT معمولاً پاسخ‌های مشخصی به سؤالات اصلی و تکراری را ارائه می‌کند و در واقع به طور مرتب همان حقایق را تکرار می‌کند. در حقیقت نباید انتظار داشته باشید که این بات هوشمند مانند یک تحلیل‌گر برای شما تحلیل تکنیکال حرفه‌ای ارائه دهد. 

  • تحقیقات خود را انجام دهید – با بازار کریپتو  و کوین‌ها دلخواه آشنا شوید.
  • فرصت‌ها و ریسک‌های بازار را بشناسید و قبل از سرمایه‌گذاری از آن‌ها آگاه شوید.
  • وضعیت مالی و تحمل ریسک خود را در نظر داشته باشید.
  • در صورت لزوم با یک تریدر حرفه‌ای مشورت کنید.

کلام آخر

در حال حاضر کاربرد‌های بالقوه چت‌ جی‌پی‌تی مورد بحث قرار گرفته است. با این حال انجام تحقیقات ضروری است. ChatGPT یک منبع عالی برای تحقیق در مورد کوین‌های مختلف و گسترش دانش شما است. در نتیجه، چت‌ جی‌پی‌تی حتی اگر نتواند نگاهی اجمالی به آینده داشته باشد و رشد ۱۰۰ برابری یک کوین را پیش‌بینی کند، اما می‌تواند برای به دست آوردن اطلاعات و کمک به تصمیم‌گیری‌های مالی مفید باشد.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • بنده حدود ۳ سال در ارزهای دیجیتال فعال هستم و آموزشگر این ارزها و انواع درامد زایی و ترید را انجام میدهم و نظرم اینه که فعلا خیلی زود هست که از هوش مصنوعی برای ترید استفاده کنیم ولی مطمینم در آینده نزدیک ازش خیلی میتونیم استفاده کنیم و درامد داشته باشیم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست