ائتلاف شرکت‌های کریپتویی و ارتقای استانداردهای ضد پولشویی

ائتلاف شرکت‌های کریپتویی

طبق آخرین اخبار به دست آمده از وضعیت قانون‌گذاری رمز ارزها در ایالات متحده آمریکا، گروهی از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه کریپتوکارنسی با تشکیل ائتلافی از راهکار جدید خود در راستای ارتقای استانداردهای ضد پولشویی رونمایی کردند.  این راهکار که TRUST نام دارد به شرکت‌های فعال در حوزه رمز ارزها  این امکان را می‌دهد تا به طور ایمن به جمع‌آوری و انتقال اطلاعات مشتریان خود بر اساس Travel Rule اقدام کنند.

این سیستم که همواره بخشی از قوانین بانکداری دنیا بوده است به سبب عدم وجود زیرساخت مناسب جهت اجرای آن در بازار ارزهای دیجیتال تا کنون وجود نداشته است. در این سیستم اطلاعات به صورت مستقیم بین اعضای پلتفرم و از طریق کانال‌های رمزگذاری شده انتقال می‌یابد. همچنین مالکیت آدرس را تایید کرده و به سازمان‌های مالی اجازه می‌دهد تا خود را به عنوان گیرنده مورد نظر قبل از اینکه اطلاعات انتقال یابند، ثابت کنند.

از مهمترین شرکت‎‌‌های معتبری که در این ائتلاف شرکت داشته‌اند می‌توان به Anchorage، BlockFi، Circle، صرافی کوین بیس، Fidelity Digital، جمینای،Trust ،Symbridge، کراکن، Paxos و صرافی رابین هود اشاره کرد. صرافی آمریکایی Coinbase رهبری ائتلاف را بر عهده داشته و وایت پیپری برای یک شبکه اطلاعاتی همتا به همتا که با هیئت حاکمیتی متشکل از شرکت کنندگان اداره می‌شود، با عنوان “TRUST نتیجه بخش” منتشر کرده است.

به علاوه لازم است به این نکته نیز توجه داشته باشید که Travel Rule در فضای کریپتوکارنسی به معنای آن است که تامین‌کنندگان دارایی‌های مجازی نیاز دارند تا اقدام به گردآوری و به اشتراک‌گذاری اطلاعات مشتری جهت انجام تراکنش‌ها تا حد مشخصی بپردازند. این اقدام در راستای پیروی از قوانین جهانی و برای جلوگیری از انجام اقدامات غیرقانونی مالی صورت می‌گیرد.

نکته: توجه داشته باشید که این مطلب صرفا ترجمه‌‌ محتوای انتشار یافته از منبع theblockcrypto می‌باشد و آکادمی ارزتودی مسئولیتی درباره عواقب مالی آن برای افراد نخواهد داشت.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست