ریزش بازار ارزهای دیجیتال بعد از اعلامیه فدرال رزرو آمریکا

نزول قیمت بازار ارزهای دیجیتال بعد از اعلامیه فدرال رزرو آمریکا

شب گذشته و در تاریخ ۲۶ ژانویه ۲۰۲۲ و ساعت ۲۳ به وقت تهران کنفرانس خبری Jerome Powell – رئیس فدرال رزرو ایالات متحده – پس از جلسه دو روزه FOMC به صورت زنده برگزار شد. بازار ارزهای دیجیتال بعد از برگزاری جلسه‌ی فدرال رزرو آمریکا از لحاظ ارزش بازار ریزش نزدیک به ۸ درصدی را تجربه کرد و از ۱.۷۵ تریلیون دلار به ۱.۶ تریلیون دلار در زمان نگارش این گزارش رسیده است. در حال حاضر ارزش بازار کریپتوکارنسی به پایین ترین سطح خود در ۶ ماه اخیر رسیده است.

به گزارش وبسایت خبری و تحلیل فعال در حوزه رمز ارزها beincrypto، افزایش فشار فروش بعد از آن صورت گرفت که در اعلامیه فدرال رزرو آمریکا بر انجام افزایش نرخ بهره در ماه مارس تاکید شده است که دلیل آن نیز بالا بودن نرخ تورم (در حدود ۷ درصد) از میزان هدف فدرال رزرو ( حدود ۲ درصد) عنوان شده است. با این وجود به عقیده برخی از تحلیلگران از جمله Gary Black, مواضع فدرال رزرو الزاماً ضد بازار ارزهای دیجیتال نبوده است.

او اشاره کرده است که فدرال رزرو بدون ایجاد تغییری در سیاست‌های قبلی خود نرخ بهره را در ماه مارس افزایش خواهد داد و همچنین انجام تیپرینگ را در همین ماه به پایان خواهد برد و علاوه بر این موارد فدرال رزرو اطلاعاتی در مورد زمان و سرعت تغییر ترازنامه (Balance sheet) ارائه نداده است که این به عقیده این کارشناس می‌تواند آغازگر یک روند گاوی برای بازار و قیمت ارزهای دیجیتال باشد. در ادامه مهم‌ترین نتایج این کنفرانس را برای شما ارائه خواهیم داد.

خلاصه کنفرانس خبری FOMC با حضور Jerome Powell

موارد مطرح شده در بخش پرسش و پاسخ (Q&A):

  • ما توانستیم از فروپاشی سیستم مالی جلوگیری کنیم.
  • به طور کلی می توان گفت امسال شاهد به پایان رساندن تیپرینگ و افزایش نرخ بهره خواهیم بود.
  • ‏در رابطه با ترازنامه نیاز به گفتگو در جلسات بیشتری است.
۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست