یوان دیجیتال چین برای اولین بار در تجارت اوراق بهادار استفاده شد!

یوان دیجیتال

اوراق بهادار سوژو (Soochow Securitie)، یک شرکت اوراق بهادار چینی، برای اولین بار پرداخت‌های e-CNY را در برنامه تلفن همراه خود فعال و از این ارز دیجیتال بانک مرکزی برای معاملات اوراق بهادار استفاده کرد.

قابلیت پرداخت الکترونیکی سوژو که با همکاری بانک چین انجام شد، سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا محصولات مالی مانند سهام مختلف را با یوان دیجیتال خریداری کنند.

از پایان سال ۲۰۲۲ بانک خلق چین (PBOC)، بانک مرکزی این کشور، شروع به گنجاندن e-CNY در محاسبات M0 یا کل مقدار ارز در گردش از جمله ذخایر بانکی کرد. بانک خلق چین در ۱۱ ژانویه (۱۴ دی ماه ۱۴۰۱) گزارش داد، مقدار e-CNY در گردش در شهر‌های آزمایشی در پایان سال ۲۰۱۷ حدود ۱۳.۶۱ میلیارد یوان (۲ میلیارد دلار) یا ۰.۱۳ درصد از عرضه M0 در آن زمان بود.

یوان دیجیتال همان واحد پول رسمی چین است. برخلاف همه ارزهای دیجیتال، یوان دیجیتال پولی با نرخ مبادله ثابت است نه یک ارز شناور آزاد که ارزش آن توسط عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. ارزش یوان دیجیتال با توجه به ارزش RMB و سیستم تجارت خارجی چین (CFETS) که شامل دلار و یورو است تعیین می‌شود.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۳/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست