اوکی اکسچنج

با کاهش موجودی اتریوم در صرافی‌ها قیمت آن به ۳ هزار دلار نزدیک می‌شود!

قیمت اتریوم

از آنجایی که موجودی اتریوم در صرافی‌ها به پایین ترین سطح خود رسیده است و سپرده‌های سهام همچنان در حال افزایش هستند، حرکات زنجیره‌ای اتریوم نشان می‌دهد که روند صعودی حول اتریوم در حال افزایش است.

طبق نمودارهای تکنیکال اتریوم، اگر خریداران در شکستن مقاومت بین ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار موفق باشند، این ارز دیجیتال می‌تواند به ۳۰۰۰ دلار برسد.

اتریوم‌های موجود در صرافی‌ها به پایین‌ترین سطح خود رسید

طبق داده‌های گلاس‌نود، موجودی اتریوم در ۳۰ روز گذشته به پایین‌ترین سطح خود رسید و ۱۲.۶ درصد کاهش یافته است. کاهش عرضه در صرافی‌ها معمولاً یک نشانه روند صعودی است زیرا به این معنی است که توکن های کمتری وجود دارد که می‌توان به راحتی فروخت.

موجودی اتریوم

در راستای سرکوب نظارتی بایننس و کوین‌بیس، حجم خالص سپرده‌ها و برداشت‌ها از صرافی‌ها افزایش برداشت‌ها را در ابتدای ژوئن نشان می‌دهد.

اطلاعات را باید با احتیاط در نظر گرفت زیرا انگیزه برداشت‌ها توسط سرمایه‌گذارانی صورت گرفت که از صرافی‌های متمرکز نگران شده بودند.

با این حال، اندازه برداشت‌ها و اقدام صعودی قیمت یادآور سطوح نوامبر ۲۰۲۲ است، زمانی که اتریوم به سرعت تقریباً ۳۳ درصد در پاسخ به کاهش قابل مقایسه موجودی مبادله افزایش یافت.

علاوه بر این، پس از ارتقاء Shapella در آوریل، عرضه ETH که در قراردادهای سهام به دام افتاده بود، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بیش از ۲۳ میلیون ETH یا ۱۹.۱٪ از کل عرضه آن، در حال حاضر در قراردادهای سهام نگهداری می‌شود.

نمودار اتریوم

طبق داده‌های گلس‌نود، تقریباً ۳۰ درصد از عرضه ETH در حال حاضر در قراردادهای هوشمند، مانند قراردادهای مالی غیرمتمرکز و سهام نگهداری می‌شود که این رقم در ابتدای سال ۲۰۲۳، ۲۵.۵ درصد بود.

افزایش سپرده‌ها در قراردادهای هوشمند و برداشت از صرافی‌ها برای قیمت ETH خوب است زیرا مقدار عرضه موجود را کاهش می‌دهد.

تحلیل قیمت ETH/USD

قیمت اتریوم از میانگین متحرک ۵۰ روزه در ۱۸۲۳.۰۹ دلار عبور کرد.

سطح افقی ۱۹۰۶ دلار در حال حاضر به عنوان مقاومت برای جفت ETH/USD عمل می‌کند. طبق الگوی مثلث صعودی، این جفت از نوامبر ۲۰۲۲ به پایین‌ترین سطح خود رسیده است و محدوده ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار به عنوان سطوح مقاومت عمل می‌کند.

سطوح تجزیه تقریباً ۳۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۲ ممکن است به سرعت توسط ETH با شکست بیش از ۲۰۰۰ دلار برسد. در اطراف این سطوح نیز اهداف الگوی کانال صعودی قرار دارند.

اگر فروشندگان بتوانند بازار را به زیر این آستانه برانند، اهداف نزولی ۰.۰۵۶۸۹ BTC قابل مشاهده خواهد بود.

با این حال، مقادیر جفت ETH/BTC برای نشانگر شاخص قدرت نسبی بیش از حد فروخته می‌شود، که نشان دهنده افت قریب الوقوع است. به عنوان یک علامت هشدار برای خریداران دیرهنگام، نرخ تامین مالی برای قرارداد سوآپ دائمی ETH به سمت بالاترین سطح ماهانه افزایش یافت.

بسته به تقاضا برای دارایی، معامله گران سوآپ دائمی ممکن است نرخ‌های تامین مالی را در قراردادهای بلند یا کوتاه باز خود بپردازند. زمانی که سفارش‌های کوتاه تقاضای بیشتری نسبت به سفارش‌های بلند داشته باشند، شورتینگ به‌طور قابل‌توجهی گران‌تر می‌شود، که معامله‌گران طرف فروش را مجبور می‌کند تا خریدهای طولانی را جبران کنند.

تحلیل اتریوم

با این حال، فعالیت‌های زنجیره‌ای و شاخص‌های بازار، به نفع یک پیشرفت صعودی نسبت به یک روند نزولی کوتاه مدت تا میان مدت هستند.

حرکت قیمت بیت کوین و ظرفیت خریداران بیت کوین برای حفظ سطح ۳۰۰۰۰ دلار برای حفظ حرکت مثبت اتریوم ضروری است. در جفت ETH/USD، این خطر وجود دارد که قیمت به سمت منطقه ۱۶۸۰ دلاری در پایه شکل گیری مثلث صعودی کاهش یابد.

نکته: این تحلیل هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با تحلیل تکنیکال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست