اوکی اکسچنج

طی دو هفته ترازنامه فدرال رزرو حدود ۳۹۳ میلیارد دلار افزایش یافت!

ترازنامه فدرال رزرو ایالات متحده تقریباً ۹۴.۵ میلیارد دلار افزایش یافته است. گفتنی است در دو هفته گذشته ۲۹۷ میلیارد دلاری به دلیل مشکلات مالی ایجاد شده به این ترازنامه اضافه شده است.

چه اتقافی برای بازار رمزارز رقم خواهد خورد؟

بدهی های بانک مرکزی ایالات متحده در دو هفته گذشته به طور کلی ۳۹۳ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۸.۷۳۴ تریلیون دلار رسیده است. این با رکورد ۸.۹۵ تریلیون دلاری، زمانی که فدرال رزرو سیاست انقباض کمی خود را آغاز کرد و دارایی‌های خود را ۶۰۰ میلیارد دلار کاهش داد، مطابقت دارد.

بعد از اعلام فدرال رزرو در ۲۳ مارس (۳ فروردین ۱۴۰۲)، قیمت بیت کوین ۵.۵ درصد افزایش یافت و به ۲۹۰۰۰ دلار نزدیک شد. این افزایش در بحبوحه شایعاتی مبنی بر اینکه تسهیلات کمی (QE) مقصر ترازنامه فزاینده فدرال رزرو است، رخ داد.

ترازنامه

اما فدرال رزرو از خرید اوراق قرضه بلندمدت خزانه داری با ذخایر دلاری جدید خودداری کرد. در عوض، بانک مرکزی دارایی اوراق قرضه دولتی ایالات متحده را ۳.۵ میلیارد دلار کاهش داد و به ۷.۹۳۷ تریلیون دلار رساند که نشان می‌دهد سیاست انقباض کمی برای مبارزه با تورم هنوز در حال اجراست.

از طرف دیگر، ترازنامه فدرال رزرو در نتیجه توزیع وام‌های سریع به صنعت بانکداری در حال مبارزه گسترش یافت.

قابل توجه است که فدرال رزرو از ۲۲ مارس ۴۲ میلیارد دلار استفاده از “پنجره تخفیف” خود را که به بانک‌های تجاری در مدیریت نیازهای نقدینگی کوتاه مدت خود کمک می‌کند، کاهش داد. در عوض، به برنامه جدید سرمایه گذاری مدت بانکی خود همان ۴۲ میلیارد دلار را داد.

۶۰ میلیارد دلار دیگر به تسهیلات سوآپ فدرال رزرو که نقدینگی بانک های خارج از کشور را تامین می‌کند، اختصاص یافت.

تشدید سیاست ها و تسهیلات فدرال رزرو برای اعطای وام به بانک‌های داخلی و بین المللی خطر از بین رفتن نقدینگی را به دنبال دارد. این ممکن است ارزش دلار را نسبت به سایر ارزهای اصلی جهان افزایش دهد که به نوبه خود باعث کاهش موقت قیمت بیت کوین می‌شود. نکته حائز اهمیت اینجاست که شاخص دلار آمریکا از زمان به‌روزرسانی ترازنامه فدرال رزرو ۱.۵ درصد افزایش یافته است.

آیا بحران صنعت بانکداری به اوج خود رسیده است؟

حتی اگر فدرال رزرو ۳۹۳ میلیارد دلار بودجه اضطراری به بانک‌ها ارائه کند، اگر دیدگاه مبهم جانت یلن از بیمه سپرده گذاران را در نظر بگیریم، ممکن است بحران مالی به اوج خود نرسیده باشد.

وزیر خزانه داری ایالات متحده در ۲۱ مارس حمایت از سپرده گذاران بیمه نشده بالاتر از ۲۵۰۰۰۰ دلا را در صورتی که مؤسسات کوچکتر دچار ریزش سپرده شوند، تضمین کرد.

نمودار قیمت

با این حال، روز بعد، یلن نظر خود را تغییر داد و به سنا گفت که به «بیمه کامل یا تضمین سپرده‌ها» را در نظر نگرفته است. هنگامی که او اظهارات خود را بیان کرد، قیمت سهام بانک‌ها به شدت کاهش یافت و باعث سقوط دیگری شد.

سپس یلن در ۲۳ مارس به مجلس نمایندگان گفت که مقامات “آماده خواهند بود در صورت لزوم اقدامات بیشتری انجام دهند.”

به هر حال، برای پی بردن به اینکه آیا تعهدات فدرال رزرو در حال کاهش است یا خیر، بازار باید منتظر بماند تا ارقام ترازنامه در هفته آینده منتشر شود.

با این حال، اگر تعداد این تسهیلات وام اضطراری در نتیجه ورشکستگی بانک‌ها افزایش یابد، درست همانطور که پس از بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۸ رخ داد، QE ناگزیر رخ خواهد داد.

تحلیل‌ تکنیکال بیت‌کوین ۴۰ هزار دلاری را نشان می‌دهد.

 

با یا بدون QE، افزایش ترازنامه از لحاظ تاریخی برای بیت کوین مثبت بوده است. به گفته Stack Hodler، خالق هفته نامه Stack Macro با محوریت رمزنگاری، اگر بحران بانکی بدتر شود، این همبستگی ادامه خواهد داشت.

این تحلیلگر خاطرنشان کرد:

با وجود تعداد زیادی از طرفداران بانک مرکزی که خلاف آن را به شما می‌گویند، همه BTFP، لاین سواپ‌ها و TPI منجر به افزایش ترازنامه و کاهش ارز فیات می‌شود.

تحلیلگران معتقدند قیمت بیت کوین تا ژوئن تا ۴۰۰۰۰ دلار یا ۵۰ درصد بیشتر از قیمت فعلی خواهد شد.

نمودار

 

طبق تصویر بالا، روند صعودی از شاخص معکوس سر و شانه بیت کوین در نمودار هفتگی سرچشمه می‌گیرد.

نکته: این تحلیل هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با تحلیل تکنیکال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست