فدرال رزرو راه‌اندازی سرویس پرداخت سریع خود در ماه ژوئیه را تأیید کرد

طبق اعلامیه فدرال رزرو ایالات متحده، سیستم پرداخت سریع مورد که مدت‌ها مورد انتظار بود، سرانجام در ماه جولای فعال خواهد شد. برخی کاربران آن را رقیبی برای استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال صادر شده توسط بانک‌های مرکزی می‌دانند.

شبکه پرداخت سریع تراکنش‌های بین مشتریان، مشاغل و بانک‌ها را تسهیل کند و پرداخت ها را در عرض چند ثانیه تسویه کند. گفتنی است این شبکه به فناوری بلاک‌چین متکی نیست.

با توجه به اینکه فدرال رزرو دولت را کنترل می‌کند، این یک گام بزرگ است. گروهی از بانک‌های بزرگ شبکه RTP خانه تسویه را اداره می‌کنند که پرداخت‌های سریع را نیز ارائه می‌کند.

فدرال رزرو ایالات متحده در ۱۵ مارس اعلام کرد که FedNow در ماه جولای افتتاح می‌شود و خزانه داری ایالات متحده و “ترکیبی متنوع از موسسات مالی در هر اندازه” آماده استفاده فوری از این شبکه هستند.

فدرال رزرو اعلام کرد که “گواهینامه رسمی شرکت کنندگان” را در هفته اول آوریل آغاز خواهد کرد.

بر اساس این بیانیه، پذیرندگان اولیه باید قبل از انتقال تراکنش‌های واقعی از طریق سیستم، تحت یک برنامه آزمایش و گواهی مشتری قرار بگیرند. این رویکرد با ورودی برنامه آزمایشی FedNow اطلاع رسانی خواهد شد.

مطابق با اعلامیه ۲۰۱۹، فد‌نوا (FedNow ) تسویه ناخالص مستمر و سریع را با هدایت وجوه بانک تجاری از فرستنده از طریق یک حساب اعتباری فدرال رزرو به گیرنده ارائه می‌دهد. علاوه بر این، این شبکه دارای قابلیت‌های داخلی مانند مدیریت ریسک تقلب است.

فدرال رزرو اعلام کرد که پس از راه اندازی رسمی برای گسترش دسترسی به پرداخت‌های سریع، تا آنجایی که ممکن است موسسات مالی را راه اندازی خواهد کرد.

تام بارکین، رئیس بانک فدرال رزرو ریچموند و حامی اجرایی برنامه FedNow می‌گوید:

راه‌اندازی این شبکه نقطه عطف مهمی برای کمک به مؤسسات مالی برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان، پرداخت‌های فوری، پشتیبانی بهتر در اقتصاد ما است.

برخی بر این باورند که سرویس FedNow به مشکلی که CBDCها و استیبل کوین‌ها هر دو قصد حل آن را دارند، می‌پردازد.

با این حال، برنامه FedNow از فناوری بلاک چین استفاده نمی‌کند و فدرال رزرو به نظارت بر استیبل کوین‌ها با احتیاط و تردید مشهور است.

با ورشکستگی سیلورگیت، یکی از اصلی‌ترین ریل‌های پرداخت بانکی تامین‌کننده شرکت‌های ارزهای دیجیتال آمریکایی، شبکه صرافی سیلورگیت (SEN) در اوایل ماه جاری تعطیل شد.

اما با توجه به اینکه مشکلات سیگنیچر باعث شده است که تعدادی از کسب و کارها ظاهراً شبکه را ترک کنند، آینده آن نامشخص است.

یک ارز دیجیتال ایجاد شده توسط یک بانک مرکزی نیز ممکن است با FedNow جایگزین شود.

لائل برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو، در جلسه استماع کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در ماه مه، تأکید کرد که ایجاد یک CBDC نسبت به FedNow خیلی بیشتر طول می کشد.

او اعلام کرد که ممکن است پنج سال طول بکشد تا ویژگی‌های امنیتی و طراحی لازم را اجرا کند برای انتشار پول دیجیتال بانک مرکزی باید کنگره تصمیم بگیرد.

او ادامه داد که FedNow در حال حاضر بسیاری از وظایف مشابه یک CBDC را انجام می‌دهد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در ۹ مارس، نیز در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان شهادت داد و گفت که آینده CBDC برای ایالات متحده هنوز خیلی دور است.

او ادامه داد،

کاری که ما انجام می‌دهیم نوعی کاوش در مراحل اولیه است. ما در مرحله نتیجه گیری نیستیم. چگونه عمل می‌کند؟ آیا کار می‌کند؟ کدام فناوری بهترین است؟ کدام یک موثرترین است؟

با این حال، او در پاسخ به سوالی در مورد FedNow گفت که

“ما به زودی پرداخت‌های سریع و فوری در این کشور خواهیم داشت”.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست