اوکی اکسچنج

شبکه کیبا اینو و ارز دیجیتال KIBA چیست؟

شبکه کیبا اینو

بعد از محبوب شدن میم‌کوین‌های دوج‌کوین و شیبا اینو، موج جدیدی از میم‌کوین‌ها روانه بازار شدند. متأسفانه اکثر این توکن‌ها بیهوده هستند و هیچ ارزشی ندارند. با این حال، در این دسته از رمز ارزها، چند میم‌کوین ارزشمند نیز وجود دارد که می‌تواند به صنعت ارز‌های دیجیتال کمک کند و باعث اعتماد مردم به این صنعت شود. یکی از این پروژه‌ها کیبا اینو است که قصد داریم در این مقاله از ارزتودی به بررسی و معرفی آن بپردازیم.

کیبا اینو چیست؟

کیبا اینو یکی از پروژه‌های جامعه محور ارز‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۱ ایجاد شد. نام این پروژه از شخصیت انیمه Kiba Inuzuko گرفته شد. در واقع این شخصیت به عنوان نمادی از وفاداری به متحدان شناخته می‌شود. کیبا اینو سعی دارد ویژگی‌های این شخصیت را در پروژه خود بگنجاند.

هدف سازندگان کیبا اینو علاوه بر ایجاد یک ارز دیجیتال، فراهم کردن یک محیط سودمند برای صنعت ارز‌های دیجیتال است. برای مثال تیم کیبا اینو، صرافی غیرمتمرکز کیبا سواپ را منتشر کرد؛ این صرافی به دلیل ویژگی‌ها و خدمات منحصر به فردی که دارد، از سایر رقبا پیشی گرفته است. تیم پروژه در نظر دارد مجموعه جدیدی از NFT‌های سه بعدی و همچنین یک بازی بلاک چین را نیز در آینده منتشر کند.

توکن‌های KIBA به طور همزمان در شناخته‌شده‌ترین شبکه‌هایی اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس قرار گرفته‌اند و حداکثر سودمندی و انعطاف‌پذیری را ارائه می‌کنند. تیم پروژه همچنین یک پل اتریوم و BCH را با همکاری Moontography ایجاد کرده است تا کاربران بتوانند توکن‌های KIBA‌ خود را به سرعت و به راحتی انتقال دهند.

کیبا‌ سواپ چیست؟

کاربران می‌توانند تراکنش‌ها را در صرافی غیرمتمرکز چند بلاک چینی کیبا‌سواپ با استفاده از توکن‌های مبتنی بر ETH یا BSC انجام دهند. برای استفاده از صرافی باید کیف پول web۳ خود را به آن متصل کنید. در وبسایت رسمی صرافی کاربران می‌توانند یکی از کیف‌پول‌های متامسک، کوین‌بیس ولت، فورت‌ماتیک و پورتیس را انتخاب کنند. پروتکل والت کانکت (WalletConnect) کاربران را قادر می‌سازد تا به کیف پول‌های دلخواه خود متصل شوند. البته مطمئن شوید کیف پول را به شبکه درست متصل کرده‌اید. علاوه بر این، می‌توانید در هر لحظه با استفاده از گزینه Bridge، توکن‌های خود را در سراسر شبکه مبادله کنید.

این صرافی از پلتفرم محبوب یونی‌سواپ، به عنوان یک بازارساز خودکار (AMM) استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند توکن‌ها را مبادله کنند، استخر‌های نقدینگی بسازند، و داده‌ها را با ابزار KibaChart با کمک کیبا سواپ ردیابی کنند. این برنامه به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا بدون استفاده از سیستم‌های شخص ثالث اطلاعات توکن مانند قیمت، حجم ۲۴ ساعته، سقف بازار، تعداد تراکنش‌ها، تغییرات قیمت و موارد دیگر را بدون زحمت دنبال کنند.

شبکه کیبا اینو

صفحه Swap همچنین تراکم شبکه انتخابی را نشان می‌دهد و به کاربران اجازه می‌دهد تا زمانی که ازدحام برای پردازش تراکنش‌ها مناسب است، اعلان‌های خود را فعال کنند. KibaSwap خدمات دیگری را نیز ارائه می‌دهد که برای معامله‌گران سودمند است. آن‌ها هنوز با یک مدل آزمایشی کار می‌کنند، اما پتانسیل زیادی دارند. با این حال، تنها دارندگان KIBA مجاز به استفاده از این ویژگی‌ها هستند:

۱. کیبا فومو (KibaFomo)

با کمک این ویژگی، معامله‌گران ممکن است در جریان جدیدترین رویداد‌ها باشند. آن‌ها همچنین ممکن می‌توانند ارز‌های تازه فهرست‌شده را در شبکه‌هایی از جمله اتریوم، زنجیره هوشمند بایننس، آوالانچ، پایگان و سایر ارز‌ها را با کمک KibaFomo دنبال کنند.

۲. کیبا هانی‌پات (Kiba HoneyPot)

ابزاری که برای محافظت از پول نقد مشتری در نظر گرفته شده است Kiba HP Checker نام دارد. این ویژگی به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا قابلیت اطمینان و امنیت قرارداد هوشمند را تأیید کنند و مطمئن شوند که هیچ خطری در تجارت با آن وجود ندارد.

۳. کیبا گینز (KibaGains)

این یک منبع مفید برای مدیریت دارایی‌های ارز دیجیتال شما است. موجودی، درآمد و سایر داده‌های مهم برای معامله‌گران قابل مشاهده است.

۴. کیبا تولز (KibaTools )

دارندگان توکن ممکن است از کیبا تولز برای دسترسی به لانچ پد، قفل کردن نقدینگی و توکن‌ها، تولید توکن‌ها و انجام عملیات‌های دیگر استفاده کنند.

توکنومیک میم‌کوین KIBA

کوین KIBA در شبکه‌های اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس وجود دارد. کل مقدار موجود از حدود ۲ تریلیون توکن یا یک تریلیون در هر شبکه، تشکیل می‌شود. برای هر شبکه یک ارزش بازار وجود دارد. علاوه بر این، سوزاندن توکن‌ها ممکن است باعث شود منبع گردش در هر یک از شبکه‌ها تغییر کند. تا کنون، شبکه اتریوم بیش از ۵۶ میلیارد کیبا را سوزانده است. در زنجیره هوشمند بایننس، بیش از ۶۵ میلیارد توکن نیز سوزانده شده است.

ساختار کارمزد برای کیبا سواپ در نتیجه انتقال اخیر پروژه به یک قرارداد هوشمند متفاوت و مؤثرتر تغییر کرده است. بر اساس بیانیه رسمی، کاربران دیگر مجبور به پرداخت مالیات برای تراکنش‌های کیف به کیف پول و انتقال توکن‌ها از یک شبکه به شبکه دیگر نیستند. با این حال، هزینه‌های شبکه همچنان باید پرداخت شود.

توکنومیک میم‌کوین KIBA

طبق سند رسمی، کاربران باید برای خرید و فروش توکن‌ها ۶ درصد کارمزد بپردازند. ۱ درصد KIBA به استخر نقدینگی و ۵ درصد به خزانه پروژه ارسال می‌شود. اگرچه وب سایت رسمی اعلام کرده است که برای خرید KIBA هزینه‌ای وجود ندارد، اما برای فروش توکن باید ۱۲ درصد کارمزد بپردازید. برای معامله گرانی که از معاملات فرکانسی استفاده می‌کنند مهم است که به یاد داشته باشند که فروش KIBA حداکثر یک روز پس از خرید سودآور است. اگر این کار را نکنند مشمول مالیات ۱۵ درصدی خواهند شد. البته ناگفته نماند که اکثر هزینه‌های دریافتی برای ارتقای پروژه، از جمله جبران خسارت تیم و ایجاد ابزار‌های داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نام کوین کیبا اینو
عرضه کل
۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد KIBA
عرضه در گردش ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد KIBA
سایت رسمی kibainu.org

نقشه راه پروژه کیبا اینو

تیم کیبا اینو یک نقشه راه مختصر و واضح شامل سه مرحله ارائه کرد. اهداف فاز اول، از جمله معرفی صرافی غیرمتمرکز، همکاری، لیست شدن در چندین صرافی بزرگ و غیره بود که قبلاً محقق شده‌اند. این پروژه در حال حاضر در مرحله دوم توسعه خود یعنی، اجازه انعقاد همکاری با کریکت اروپایی و انتشار بتا کیبا تولز است.

تا پایان فاز دوم، پیش‌بینی شده است که ۴۰ هزار نفر به دارندگان کیبا اینو اضافه خواهند شد. سازندگان همچنین برنامه‌هایی برای انتشار یک مجموعه NFT سه بعدی و یک متاورس بازی برای کسب درآمد دارند. تیم پروژه قصد دارد در آینده یک طرح حمایتی خیریه را برای کمک به سازمان‌های غیرانتفاعی در سراسر جهان آغاز کند.

کلام آخر

هدف کیبا اینو تصحیح اعتقاد کاربران به میم‌کوین‌ها و ارائه یک پروژه مبتنی بر میم با بیشترین سود ممکن است. در نگاه اول، کیبا اینو کاملاً شبیه به بسیاری از پروژه‌های دیگر با ماهیت مشابه است و از بسیاری جهات، شیبا اینو معروف را تکرار می‌کند. علاوه بر این، برنامه‌هایی برای معرفی NFT، یک صرافی غیرمتمرکز و یک تلاش خیریه به عنوان بخشی از اکوسیستم کیبا اینو وجود دارد. این پروژه جامعه محور است و رتبه سوم را در برترین پروژه‌های میم با بالاترین سطح مشارکت جامعه دارد.

سوالات متدوال

سوالات متداول


کیبا اینو چیست؟

کیبا اینو  میم کوینی است که در سال ۲۰۲۱ ایجاد شد و نام آن از شخصیت انیمه Kiba Inuzuko برگرفته شده است.

هدف از توسعه پروژه کیبا اینو چیست؟

هدف سازندگان کیبا اینو علاوه بر ایجاد یک ارز دیجیتال، فراهم کردن یک محیط سودمند برای صنعت ارز‌های دیجیتال است.

دارندگان KIBA مجاز به استفاده از چه ویژگی‌هایی هستند؟

۱. کیبا فومو (KibaFomo) ۲. کیبا هانی‌پات (Kiba HoneyPot) ۳. کیبا گینز (KibaGains) ۴. کیبا تولز (KibaTools)

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست