اوکی اکسچنج

افزایش ارزش متاورس و سبقت از صنعت NFT

پیشبینی ‏Grayscale برای صنعت Metaverse

صنعت ‏Metaverse از NFT اخیرا سبقت گرفته است چراکه پروژه‌های بیشتری قصد ورود به دنیای مجازی را در آینده نزدیک دارند. یک گزارش تحقیقاتی Grayscale تخمین زده است که تعداد کاربران Metaverse در یک سال و نیم اخیر، بیش از ۱۰ برابر افزایش یافته است؛ این گزارش همچنین پیش‌بینی می‌کند که اگر جهان ‏Metaverse با سرعت فعلی به توسعه خود ادامه دهد، تا سال آینده می‌تواند به صنعت تریلیون دلاری تبدیل شود. نمودار زیر که به گزارش وبسایت coingape تهیه شده است، تعداد رو به رشد کیف پول های فعال در صنعت متاورس را نشان می دهد که در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود رسیده است.

تعداد رو به رشد کیف پول های Metaverse

این گزارش به این نکته توجه می کند که چگونه متاورس در حال حاضر به یک موفقیت در صنعت سرگرمی و تکنولوژی تبدیل شده است، علیرغم اینکه این صنعت هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد. اما استفاده از وب ۳.۰ در آن کاملاً مشابه کاری است که فیس بوک برای وب ۲.۰ انجام داد و در ادامه این گزارش برای شما آورده‌ایم.

اینترنت موبایل Web 2.0 نحوه، مکان، زمان و چرایی استفاده ما از اینترنت را تغییر داد. این موضوع به نوبه خود، محصولات، خدمات و شرکت‌هایی را که ما استفاده می‌کردیم و همچنین مدل‌های تجاری، فرهنگ و سیاست ما را تغییر داد، اما نکته جالب این است که متاورس  با استفاده از Web 3.0 پتانسیل انجام همین کار را دارد. اقتصاد مبتنی بر وب ۳.۰ در حال حاضر یک صنعت تریلیون دلاری در حال ساخت است  که مطمئناً یکی از دلایل مهم سازمان هایی مانند فیس بوک برای انجام بازنگری کامل در برندسازی است. نمودار زیر تفاوت بین بازی های آنلاین امروزی و آنچه متاورس با یک سیستم جهان باز می تواند به اجرا دربیاورد را نشان می دهد.

تفاوت بین بازی های آنلاین امروزی و متاورس

توکن‌های در حال ظهور متاورس

زمانی که بیشتر بازار ارزهای دیجیتال پس یک تغییر بزرگ در اکتبر ۲۰۲۱ در حال تجربه یک تله نزولی بودند، قیمت چندین توکن متاورس به بالاترین حد خود رسید و به نظر می‌رسد که از روندهای نزولی موجود در بازار مصون هستند. توکن بازی Decentraland (MANA) یکی از محبوب ترین توکن های متاورس است که مورد توجه بسیاری از افراد مشهور قرار گرفته و شاهد فروش یک ملک مجازی به ارزش ۲.۴۵ میلیون دلار بوده است که بالاتر از قیمت برخی از آپارتمان های لوکس در نیویورک است. ارزش و قیمت توکن بومی MANA هم در ماه گذشته تقریباً ۹ برابر افزایش یافته است، حتی زمانی که بیشتر توکن‌های بازار کریپتوکارنسی بیش از ۲۰ درصد کاهش قیمت داشتنند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست