اوکی اکسچنج

پلتفرم Numeraire چیست و چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم Numeraire چیست؟

با رشد سریع حوزه دیفای، پروژه‌های بیشتری برای سرمایه‌گذاری در خدمات و کالا‌های دیفای راه‌اندازی شدند. پلتفرم Numeraire یک صندوق تأمینی (Hedge Funds) است که مدل‌های پیش‌بینی مالی را با استفاده از ترکیبی از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، فناوری بلاک چین و علم داده ارائه می‌دهد. در حالی که پلتفرم Numerai کاربران را قادر می‌سازد تا از طریق بلاک‌چین اتریوم سهام بخرند، برخی از دانشمنان داده می‌خواهند از داده‌های رمزنگاری شده استفاده کنند. Numerai، یکی از محبوب‌ترین اکوسیستم‌های بلاک چین برای پروژه‌های دیفای اتریوم است. 

Numeraire چیست؟

Numerai یک نرم‌افزار بلاک‌چین است که با استفاده از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، رمزنگاری و علم داده به عنوان یک صندوق تأمینی عمل می‌کند. این پلتفرم با ترکیب علم داده و رمزنگاری به کاربران این امکان را می‌دهد تا در بازار‌های سهام را پیش‌بینی کنند. Numerai در داخل نرم‌افزار خود دو برنامه ارائه می‌دهد که هر کدام از نوع خاصی از معاملات پشتیبانی می‌کنند.

سیگنال‌های Numerai جایی است که استراتژی‌های بازار سهام برای حمایت از یک سبک معاملاتی خاص یا یک سهام خاص بارگذاری می‌شوند. از سوی دیگر، مسابقات هفتگی Numerai به کاربران امکان می‌دهد الگوریتم‌های معاملاتی را مشارکت دهند. بر اساس مشارکت‌های کاربر، هر شرکت‌کننده شبکه می‌تواند بر روی نتیجه‌ای که بیشتر به آن معتقد است، شرط‌بندی کند.

Numeraire چیست؟

توکن کاربردی این پلتفرم NMR به عنوان روش اصلی پرداخت عمل می‌کند و در شرط‌بندی‌ها استفاده می‌شود. NMR به عنوان مشوقی‌ برای پاداش دادن به کاربران مسابقات در یک برنامه هفتگی استفاده می‌شود. NMR از تمامی فرآیند‌های نرم‌افزاری پشتیبانی می‌کند. با توجه به اینکه نرم‌افزار بر روی شبکه اتریوم میزبانی می‌شود، NMR یک توکن ERC-۲۰ است.

نومرای چگونه کار می‌کند؟

برنامه Numerai برای اطمینان از اینکه کاربران برای قرار دادن NMR خود پاداش دریافت می‌کنند، از پروتکل Erasure استفاده می‌کند. با توجه به مدل پیش‌بینی انتخاب‌شده، پروتکل توکن‌های NMR را به کاربرانی پرداخت می‌کند که بر روی نتیجه مناسب NMR شرط می‌بندند. اگر کاربر روی نتیجه نادرست شرط‌بندی کند، پروتکل Erasure توکن NMR شرط‌بندی شده او را از بین می‌برد.

خود این برنامه از تجارت الگوریتمی استفاده می‌کند و به عنوان یک جمع‌کننده هوش مصنوعی معروف به “مدل متا” عمل می‌کند. این سایت مشارکت همه کسانی را که ممکن است مدل‌های پیش‌بینی خود را پست کنتد، می‌پذیرد. برنامه Numerai متعاقباً سهام را با استفاده از مدل پیش‌بینی انتخاب شده معامله کرده و به عنوان یک صندوق تأمینی یا پوشش ریسک عمل می‌کند. در حالی که همه مدل‌های پیش‌بینی از طریق برنامه‌های کاربردی سیگنال‌ها و مسابقات Numerai برای همه قابل دسترسی هستند، معاملات در بازار سهام انجام می‌شوند.

کاربرانی که پیش‌بینی‌های بازار سهام را ارسال می‌کنند، از طریق برنامه سیگنال‌ها، پاداش‌هایی به صورت NMR دریافت می‌کنند. یکی از ۵۰۰۰ سهام پشتیبانی شده Numerai دارای علامت و داده‌های عددی است که در سیگنال ارسال شده توسط کاربر گنجانده شده است. سپس سیستم تعیین می‌کند که آیا کاربر در پیش‌بینی خود درست یا نادرست بوده است و بر اساس آن تعیین می‌کند که آیا به کاربر جایزه بدهد یا باید سهام او را بسوزاند.

برنامه Tournament مجموعه هفتگی پیش‌بینی‌های بازار را که توسط دانشمندان داده ارسال و تولید می‌شود، تسهیل می‌کند. سپس، کاربران توکن‌های NMR خود را روی یک پیش‌بینی انتخاب شده شرط می‌بندند. مشابه نحوه عملکرد سیگنال‌ها، کاربران در صورت درست بودن پیش‌بینی آن‌ها پاداش می‌گیرند و در صورت نادرست بودن NMR آن‌ها از بین می‌رود. صحت هر پیش‌بینی ارزیابی می‌شود و پرداخت‌ها هر چهار هفته یک بار انجام می‌شود.

بنیانگذاران Numeraire چه کسانی هستند؟

استارتآپ صندوق تأمینی Numerai نرم‌افزار صندوق تأمینی که مبتنی بر شبکه اتریوم است را اختراع و تولید کرد. ریچارد کریب در سال ۲۰۱۵ Numerai را در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا تأسیس کرد. پروژه Numerai از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ چهار دور سرمایه‌گذاری مختلف را پشت سر گذاشت که طی آن کسب و کار حدود ۲۱ میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

بنیانگذاران Numeraire چه کسانی هستند؟

یک میلیون توکن NMR توسط شرکت Numerai در سال ۲۰۱۷ ارائه شد و در اختیار دانشمندان که قبلاً در مسابقات شرکت کرده بودند، قرار گرفت. هدف اصلی این پروژه ارائه یک مدل خودکار برای معاملات سهام به مشتریان است که مبتنی بر هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، علم داده و رمزگذاری است.

چه چیزی پلتفرم Numerai را متمایز می‌کند؟

Numerai انواع مختلفی از فناوری‌های پیشرفته را ترکیب می‌کند تا به مردم اجازه دهد سهام را معامله کنند و مدل‌های پیش‌بینی خود را ارائه دهند. دانشمندان داده و کاربران توسط Numeraire پاداش می‌گیرند تا مدل‌های پیش‌بینی را توسعه دهند و سیگنال‌هایی را برای پیش‌بینی‌های بازار بارگذاری کنند. به لطف سیستم پاداش دهی که توسط هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، علم داده و رمزنگاری پشتیبانی می‌شود، کاربران ممکن است NMR را به عنوان پرداختی برای مشارکت خود در Numerai دریافت کنند.

نرم‌افزار جدید Numerai با ارائه‌ ایده‌های معاملاتی بر اساس داده‌های مربوط به بازار، فرصت‌ایده‌آلی را برای کسب درآمد بیشتر به مشاوران مالی و دانشمندان داده ارائه می‌دهد. Numerai یک پروژه کاربردی است که به عنوان یک ابزار جمع سپاری و یک صندوق تأمینی غیرمتمرکز عمل می‌کند.

چه چیزی به Numerai ارزش می‌دهد؟

مهارت فنی، قابلیت استفاده و ارزش نرم‌افزار همان چیزی است که به پروژه Numerai ارزش می‌دهد. ارزش توکن با قدرت بخشیدن به همه برنامه‌های کاربردی سیستم و پاداش دادن به کاربران برای مشارکت آن‌ها در اکوسیستم Numerai مشخص می‌شود. از آنجایی که قیمت NMR اغلب در نوسان است، ارزش ذاتی پروژه، که با فناوری انقلابی آن نشان داده می‌شود، اغلب با ارزش بازار آن مطابقت ندارد.

همراه با تعدادی از مؤلفه‌ها و شرایط دیگر که ممکن است بر قیمت NMR تأثیر بگذارد، نوسانات در بازار ارز‌های دیجیتال بر ارزش بازار NMR تأثیر می‌گذارد. NMR ارزی است که کاربران ممکن است آن را کسب کنند، روی پیش‌بینی‌ها شرط‌بندی کنند و در بازار ارز‌های دیجیتال مبادله کنند.

تعداد کوین در گردش NMR چقدر است؟

در حال حاضر ۶،۰۷۹،۰۶۶ توکن NMR از مجموع ۱۱،۰۰۰،۰۰۰ NMR در گردش است. مانند بسیاری از رمزارز‌های دیگر، از جمله بیت کوین، توکن پلتفرم Numeraire تعداد محدودی دارد. تعداد محدود به عنوان محافظی در برابر تورم عمل می‌کند و این امر را الزامی می‌کند که وقتی عرضه اولیه تمام شد، دیگر توکن NMR ایجاد نشود.

تعداد کوین در گردش NMR چقدر است؟

اگرچه سقف عرضه Numeraire در ابتدا ۲۱ میلیون تعیین شده بود، اما Numerai به طور چشمگیری این میزان را در سال ۲۰۱۹ کاهش داد. ارزش بازار Numeraire با تعداد کوین‌های در گردش ضربدر نرخ قیمت NMR برابر است. ارزش بازار موقعیت Numeraire را در رابطه با سایر ارز‌های دیجیتال و همچنین تسلط و سهم بازار آن را ایجاد می‌کند.

آیا پلتفرم Numeraire امن است؟

از آنجایی که شبکه Numeraire در شبکه اتریوم قرار دارد، توسط یک پروتکل به سبک ERC-۲۰ محافظت می‌شود. به منظور حفظ اعتماد عمومی و ۱۱ میلیون NMR از پیش تعیین شده عرضه کل، Numeraire همچنین از قرارداد‌های هوشمند استفاده می‌کند.

پروتکل Erasure، مجموعه‌ای از قرارداد‌های هوشمند است که در شبکه اتریوم نگهداری می‌شود، برای محافظت از پاداش‌ها استفاده می‌شود. این سیستم اطمینان حاصل می‌کند که کاربرانی که بر روی نتایج صحیح NMR شرط‌بندی می‌کنند به طور مناسب پرداخت می‌شوند و کاربرانی که NMR روی مدل‌های پیش‌بینی معیوب شرط‌بندی می‌کنند نابود می‌شوند. به این ترتیب Erasure قابلیت اطمینان و دقت سیستم تشویقی را حفظ می‌کند.

چگونه از پلتفرم Numeraire استفاده کنیم؟

کاربران نرم‌افزار صندوق تأمینی Numerai می‌توانند NMR و Bitcoin را بر اساس فعالیت شبکه خود بدست آورند. کاربران و دانشمندان داده می‌توانند مدل‌های پیش‌بینی خود را ارائه کنند و NMR خود را بر اساس پیش‌بینی‌هایی که فکر می‌کنند به احتمال زیاد درست است، شرط‌بندی کنند. آن‌ها می‌توانند می‌توانند سهام را بر اساس پیش‌بینی‌های ارائه شده توسط ترکیبی از فناوری‌های پیشرفته معامله کنند.

دو برنامه Numerai، سیگنال‌ها و مسابقات، به شما امکان می‌دهند NMR را به دست‌آورید و از آن به عنوان منبع درآمد ثانویه استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید این توکن را سپرده‌گذاری کنید و از آن برای شرط‌بندی روی مدل‌های پیش‌بینی که مطمئن‌تر هستند، استفاده کنید.

چگونه باید کیف پول Numeraire خود را انتخاب کنم؟

کیف‌پولی که باید انتخاب کنید به این بستگی دارد که می‌خواهید از آن برای چه چیزی استفاده کنید و چقدر می‌خواهید آن را نگه دارید. Numeraire یک توکن ERC-۲۰ است که در هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند نگهداری شود.

امن‌ترین راه برای ذخیره بیت کوین با ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری آفلاین، استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند لجر یا تروزر است که به عنوان کیف پول سرد نیز شناخته می‌شوند. اما آن‌ها گزینه گران‌تری هستند و به تخصص فنی بیشتری نیاز دارند. بنابراین، آن‌ها می‌توانند برای نگهداری NMR بیشتر برای کاربران باتجربه مناسب‌تر باشند.

چگونه باید کیف پول Numeraire خود را انتخاب کنم؟

اما از کیف‌پول‌های نرم‌افزاری می‌توانید به صورت رایگان استفاده کنید. این کیف‌پول ممکن است حضانتی یا غیرحضانتی باشند. با کیف‌پول‌های حضانتی، ارائه‌دهنده خدمات از طرف شما مسئولیت مدیریت و پشتیبان‌گیری از کلید‌های خصوصی را بر عهده دارد. کیف پول‌های غیر حضانتی، کلید‌های خصوصی را با استفاده از اجزای امن روی دستگاه شما نگه می‌دارند. هر چند این نوع کیف‌پول‌ها نیز مفید هستند، اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند و می‌توانند برای افرادی با تجربه کمتر یا مقادیر کمتر NMR مناسب‌تر باشند.

کیف پول‌های آنلاین که به عنوان کیف پول‌های وب نیز شناخته می‌شوند، ممکن است از دستگاه‌های مختلفی با استفاده از مرورگر وب قابل دسترسی باشند. استفاده از این کیف‌پول‌ها رایگان و ساده است. با این حال، آن‌ها به عنوان کیف پول‌های گرم در نظر گرفته می‌شوند و نمی‌توانند به اندازه جایگزین‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری ایمن باشند. این کیف‌پول‌ها برای افرادی که کوین‌های کمتری دارند یا معاملات اندکی انجام می‌دهند، مناسب هستند.

استکینگ توکن NMR

بر خلاف بلاک چین‌های شناخته شده مانند بیت کوین، Numeraire قابل استخراج نیست. شبکه اتریوم که به تدریج اما مطمئناً با انتشار قریب الوقوع اتریوم ۲.۰ به پروتکل اثبات سهام تبدیل می‌شود، Numeraire را ایمن می‌کند.

کاربران و دانشمندان داده می‌توانند روی پروتکل درون برنامه‌ها سپرده‌گذاری کنند. کاربرانی که NMR روی مدل‌های پیش‌بینی شرط می‌بندند، می‌توانند NMR را برای پیش‌بینی‌های دقیق برنده شوند. برای جلوگیری از دستکاری پیش‌بینی‌های ارائه شده بازار، دانشمندان داده می‌توانند NMR را سپرده‌گذاری کنند.

نتیجه پایانی

مشاوران مالی و دانشمندان داده ممکن است با استفاده از تجمیع‌کننده صندوق‌های تأمینی انقلابی Numerai با آپلود مدل‌های پیش‌بینی خود در پلتفرم، درآمد بیشتری کسب کنند. هر کسی می‌تواند از نرم‌افزار Numerai برای معامله سهام در بازار‌های واقعی با مسابقات (Tournament) و سیگنال‌ها (Signals) استفاده کند. Numerai با کمک توکن بومی NMR و سرمایه ترکیبی کاربران شبکه، یک صندوق تأمینی جهانی ایجاد می‌کند که با استفاده از مدل‌های پیش‌بینی دقیق در اقتصاد غیرمتمرکز مبتنی بر هوش مصنوعی، رمزنگاری، یادگیری ماشین و علم داده، سهام معامله می‌کند و سود ایجاد می‌کند.

سوالات متدوال

سؤالات متداول

تفاوت بین سیگنال و مسابقات اصلی چیست؟

شرکت‌کنندگان مسابقات، با داده‌هایی که می‌توانند توسط صندوق‌های تأمینی مورد استفاده قرار گیرند، شروع می‌کنند، در حالی که کاربران باید ویژگی‌های خود را برای سیگنال‌ها توسعه دهند، اما ممکن است مدل‌های خود را با استفاده از اهداف تاریخی موجود آموزش دهند. علاوه بر این مدت زمان حل و فصل مسابقات ۴ هفته وسینگال‌ها یک هفته است.

آیا سپرده‌گذاری روی پیش‌بینی‌ها تنها راه به دست آوردن NMR است؟

خیر. سایر گزینه‌های کسب درآمد NMR ارائه شده توسط تیم شامل ساختن یا اهدای نرم‌افزار منبع باز مانند Numerox، ترجمه محتوای فنی به زبان‌های دیگر و گزارش آسیب‌پذیری‌ها است.

قیمت توکن NMR چقدر است؟

قیمت NMR دائماً در حال تغییر و مستعد تغییر روند مکرر است که همزمان با نوسانات بازار ارز‌های دیجیتال است. بنابراین، قیمت‌های عددی ممکن است به شدت افزایش یا کاهش یابد تا مطابق با روند بازار باشد. با این حال، قیمت توکن در حال حاضر ۱۷ دلار است.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست