در مسیر بی‌نهایت (گزارش سالیانه اوکی اکسچنج)

آغازگران انقلاب بلاک چین

 

می‌گویند: بی‌نهایت را به آغوش می‌کشند و به استقبال تغییر می‌روند، خود را آغازگر می‌نامند زیرا جایی پا گذاشته‌اند که هیچکس قبل از ایشان آنجا نبوده و همه چیز برای اولین بار اتفاق می‌افتد!

۵ سال پیش، زمانی که تب و تابی از ارزهای دیجیتال به میان نبود، اوکی اکسچنج پا به حوزه بلاک چین گذاشت و مرزهای پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح کرد؛ اکنون این صرافی بزرگ همراه با تولد ۵ سالگی، گزارش سالیانه‌ای منتشر کرده است تا قدمت، توانایی و اقتدار خود را در این عرصه به همگان ثابت کند. 

از آنجایی که ارائه گزارش های آماری در کسب و کارها می تواند کمک زیادی به شفافیت اکوسیستم و افزایش آگاهی نماید، مجموعه هایی که اقدام به تهیه و انتشار این گزارش‌ها می‌کنند جای تحسین بسیار دارند. در ادامه به بررسی این گزارش خواهیم پرداخت که ارائه‌ای از آمار و ارقامی جذاب شامل رفتار کاربران و علاقه‌مندی‌های آن‌ها، سرمایه‌های انسانی اوکی اکسچنج و اقدامات این مجموعه در مسیر فعالیت‌شان است.

آغازگران انقلاب بلاک‌چین

شروع گزارش اوکی اکسچنج با جمله‌ی “این آغازگران هستند که تاریخ می‌سازند و راه را برای سایرین هموار می‌کنند” نشان می‌دهد، این صرافی ارز دیجیتال ایرانی خود را از آغازگران تاریخ بلاک چین در ایران می‌داند!

آغازگران انقلاب بلاک چین

ادعای ایشان تا حد زیادی درست است و قدمت ۵ ساله‌ی این صرافی ارز دیجیتال کاملا گویای این سخنان است. زمانی که اوکی اکسچنج پا به حوزه‌ی ارزهای دیجیتال گذاشت، بسیاری از صرافی‌ها و پلتفرم‌های ایرانی و حتی خارجی وجود نداشتند.

اوکی اکسچنج در یک نگاه

این صرافی ارز دیجیتال بیش از ۷۰۰ رمزارز از بیت کوین گرفته تا اتریوم، تتر، شیبا و… را به کاوشگران خود برای معامله ارائه می‌دهد. طبق این گزارش بیش از یک میلیون کاربر در اوکی اکسچنج ثبت نام کرده‌اند که باعث شده این صرافی سهم بازار حدودا ۱۰ درصدی در ایران داشته باشد.

اوکی اکسچنج در یک نگاه

در مسیر بی‌نهایت

آغازگران اوکی اکسچنج در شهریور ماه ۱۳۹۶ در مسیر بی‌نهایت پا گذاشتند و اولین قدم‌های خود را برداشتند. در گزارش، اتفاقات مهم و کلیدی مسیر اوکی اکسچنج از پشتیبانی رمزارزها در صرافی گرفته تا دریافت مجوز دانش بنیان، احراز هویت، راه‌اندازی کیف پول و بازار حرفه‌ای، انتشار اپلیکیشن‌های اندروید و iOS و… شرح داده شده است.

در مسیر بی نهایت

در بخشی از گزارش، پلتفرم دانش بنیان اوکی اکسچنج از مسیر آینده و اهداف و برنامه‌ریزی‌های خود صحبت کرده است که می‌توان به تغییرات مهم سیستم کسب درآمد و وفادارسازی مشتریان، حمایت از کسب و کارهای بلاک چینی، بهبود قابلیت‌های بازار حرفه‌ای و پشتیبانی از رمزارزهای جدید اشاره کرد. البته گفتنی است که ایشان اهداف خود را در اینجا خاتمه نمی‌دهند و در مسیر بی‌نهایت قدم گذاشته‌اند.

اهداف و برنامه‌های آینده اوکی اکسچنج

گذر از سیاره سرخ

اوکی اکسچنج اتفاقات یک سال گذشته را به عبور از کنار سیاره سرخ تشبیه کرده است! این صرافی عبور از مسیر ترس و طمع، هیجانات و هرج و مرج را با ارائه خدمات بهتر و حفظ اعتماد برای کاوشگران خود، هموار ساخته است.

گذر از سیاره سرخ

رمزارزهای مورد علاقه کاوشگران

یکی از موضوعات مهم و جذاب این گزارش، ارائه داده‌های یک سال گذشته درباره رمزارزهای خریداری شده، فروخته شده و نگه‌داری شده است. با توجه به این آمار و سهم بازار ۱۰ درصدی اوکی اکسچنج، می‌توان به یک نتیجه‌گیری کلی رسید که ارزهای دیجیتال مورد توجه برای خرید و فروش در ایران چیست.

در گزارش آمده است حدود ۱۳.۹۲ درصد از خریدهای انجام شده در پلتفرم اوکی اکسچنج مربوط به توکن شیبا اینو است و در بخش بعدی گفته شده حدود ۱۳.۸۹ درصد فروش کاربران نیز به ارز دیجیتال شیبا مربوط می‌شود.

رمزارزهای خریداری شده

ناگفته نماند که در این بخش از گزارش نیز آمار جالبی ارائه شده است؛ از رمزارزهایی که کاربران ایرانی طی سال گذشته هولد کرده‌اند، حدود ۱۳.۸۹ درصد به توکن شیبا و ۶.۳۸ درصد به اتریوم مربوط می‌شود.

ارزهای دیجیتال هولد شده

کاوشگران بلاک چین

کاربران صرافی ارز دیجیتال اوکی اکسچنج که در اینجا به کاوشگران تعبیر شده‌اند، در ساعات ۳ تا ۶ بامداد کم‌ترین فعالیت و در ساعات ۱۲ ظهر تا ۱۲ بامداد بیشترین فعالیت را داشته‌اند؛ حدود ۸۳.۲ درصد از کاوشگران، از اپلیکیشن این صرافی استفاده می‌کنند که ۸۰.۷ درصد کاربران از اندروید و مابقی آن از iOS استفاده می‌کنند.

تکنولوژی های استفاده شده کاوشگران

در این بخش از گزارش اوکی اکسچنج، آمار تفکیک سنی کاربران، جنسیت آن‌ها، تکنولوژی استفاده شده توسط کاوشگران با استفاده از نمودارهای گرافیکی و جذاب ارائه شده است که در فایل انتهای این صفحه می‌توانید آن را دریافت کنید.

میزبانی تمام وقت از کاوشگران

اوکی اکسچنج خود را میزبان، نگهبان و محافظ دارایی‌های کاوشگران دانسته و در این مسیر با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته اعتماد کاربران خود را جلب کرده است. آمار مهم و جالب دیگری از بخش پشتیبانی شامل تیکت‌های دریافتی، زمان انتظار پاسخ‌دهی به تیکت‌ها، حجم تیکت‌ها در ساعات مختلف، تماس‌های دریافتی و.. ارائه داده‌اند در فایل گزارش آماده است که می‌توانید به طور جامع بخوانید.

پشتیبانی ۲۴ ساعته در هفت روز هفته

جالب است بدانید اوکی اکسچنج با هوشمندسازی سیستم پشتیبانی و کمک تیم کنترل کیفیت توانسته‌اند، میانگین زمان انتظار پاسخ‌دهی به تماس‌های تلفنی را به حدود ۵ ثانیه کاهش دهند که این آمار در بین مجموعه‌های دارای پشتیبانی تلفنی در کشور نوعی رکورد جدید محسوب می‌شود. 

میانگین زمان انتظار تماس کاربران

سرمایه انسانی

سرمایه‌های انسانی اوکی اکسچنج، برای به‌دست آوردن رضایت حداکثری کاوشگران همیشه در تلاش‌اند؛ می‌توان گفت نیروها و سرمایه‌های انسانی این پلتفرم از ستون‌ها و پایه‌های مهم در مسیر بی‌نهایت هستند.

سرمایه‌های انسانی

رشد، آموزش و پیشرفت نیروها جزو اولویت‌های این سازمان است تا بتوانند خدماتی بی‌نقص و بهتر ارائه دهند تا در نهایت رضایت کاوشگران را جلب کنند.

به بینهایت خوش آمدید

پلتفرم دانش بنیان اوکی اکسچنج، میزبان کاوشگرانی است که به دنبال راهی آسان و امن برای پیشروی در دنیای بلاک چین هستند. در نهایت صرافی ارز دیجیتال اوکی اکسچنج گزارش خود را با این جمله به پایان رسانده است: “هنگامی که بر ترس‌های خود چیره شوید، بی‌نهایت آغاز می‌شود.” که نشان می‌دهد آن‌ها نیز در مسیر پر تلاطم پیشرفت و نوآوری بر ترس‌های خود غلبه کرده و مسیر بی‌نهایت و فراتر از آن را شروع کرده‌اند.

به بی نهایت خوش آمدید

اگر تمایل دارید که این گزارش جذاب را به طور کامل و با جزئیات بیشتر مطالعه نمایید لینک زیر جهت دانلود آن در اختیار شماست. 
دانلود گزارش سالانه صرافی اوکی اکسچنج: ok-ex.io/report-1401

۴.۷/۵ - (۷ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست