اوکی اکسچنج

همه چیز در مورد پروتکل اوروبوروس کاردانو

اوروبوروس یکی از پروتکل‌های اثبات سهام است که طبق گفته‌های توسعه‌دهندگان آن ویژگی‌های امنیتی این پروتکل با بیت‌کوین برابری می‌کند. از آنجایی که این پروتکل یک نظم و انضباط بلاک چین “اثبات سهام” را ارائه می‌دهد، مزایای کارایی کیفی را نسبت به بلاک چین‌ها بر اساس اثبات منابع فیزیکی (به عنوان مثال، اثبات کار) ارائه می‌دهد. در ادامه این مقاله یاد می‌گیرید اوروبوروس چیست و چگونه کار می‌کند.

اوروبوروس چیست؟

اوروبوروس اولین پروتکل اثبات سهام ایمن است. Ouroboros برای اطمینان از امنیت و طول عمر بلاک چین‌هایی که به آن وابسته است، فناوری جدید را با روش‌های معتبر آماری ترکیب می‌کند که به نوبه خود روانشناسی رفتاری و نظریه اقتصادی را با هم ترکیب می‌کند. امنیت این پروتکل تضمین شده است و انتشار شبکه‌های جهانی و بدون مجوز با حداقل نیاز انرژی را تسهیل کند.

در مرکز این پروتکل مفهوم بی‌نهایت نهفته است. شبکه‌های جهانی باید بتوانند از نظر اخلاقی گسترش پیدا کنند تا ضمن حفاظت از محیط زیست، فرصت بیشتری به مردم بدهند. پروتکل اوروبوروس این کار را انجام می‌دهد.

شبکه‌های توزیع شده و بدون مجوز که قادر به پشتیبانی پایدار از بازار‌های جدید هستند توسط Ouroboros امکان‌پذیر شده است.

ویژگی‌های اوروبوروس

امنیت تضمین شده

این پروتکل تا زمانی که افراد صادق ۵۱ درصد از سهام یا در مورد کاردانو، آدا را در اختیار دارند، ایمن است. این امر، در میان سایر‌ایده‌های منحصر به فرد، از طریق انتخاب تصادفی رهبر انجام می‌شود. از طریق تکرار‌های جدید و تحقیقات امنیتی کامل، این پروتکل هنوز در حال توسعه است.

پاداش‌ها

پروتکل بلاک چین Ouroboros شامل یک مکانیسم تشویقی است که به کاربران شبکه برای تعامل آن‌ها به منظور اطمینان از دوام طولانی مدت شبکه‌ها، پاداش می‌دهد.

مدیریت یک مجموعه سهام یا اختصاص سهمی در آدا به یک استخر سهام دو نمونه از این تعاملات هستند. هر یک از این فعالیت‌ها می‌تواند منجر به پاداش (به شکل آدا) شود.

پرتوکل اروبورس

استخر استیک

Ouroboros یک پروتکل اثبات سهام است. این کنترل شبکه را بین استخر‌های سهام یا اپراتور‌های گره که ابزار لازم برای حفظ یک اتصال شبکه ثابت و قابل اعتماد را دارند، توزیع می‌کند.

یک مخزن سهام به عنوان رهبر شکاف برای هر اسلات تعیین می‌شود و برای اضافه کردن یک بلوک به زنجیره پاداش می‌گیرند. صاحبان توکن آدا می‌توانند سهام خود را به یک استخر سهام خاص اختصاص دهند، و احتمال انتخاب آن استخر را به عنوان رهبر شکاف افزایش دهند و در برنده‌های آن مجموعه سهام شرکت کنند.

انرژی کارآمد

بزرگترین مشکل بلاک چین‌های فعلی، که نیاز به افزایش مقادیر انرژی برای دستیابی به اجماع است، توسط Ouroboros حل شده است. کاردانو از Ouroboros برای مقیاس‌بندی ایمن، پایدار و اخلاقی استفاده می‌کند و تا چهار میلیون برابر انرژی کمتری نسبت به بیت‌کوین مصرف می‌کند.

اوروبوروس چگونه کار می‌کند؟

اوروبوروس با جدا کردن زنجیره‌ها به دوره‌ها و در نهایت تقسیم آن‌ها به شکاف‌های زمانی (time slot)، بلوک‌های تراکنش را پردازش می‌کند. هر شکاف زمانی یک رهبر اسلات دارد که وظیفه اضافه کردن یک بلوک به زنجیره را بر عهده دارد. هر رهبر اسلات جدید باید چند بلوک آخر زنجیره دریافتی را به عنوان گذرا در نظر بگیرد و در برابر تلاش‌های متخاصم برای تضعیف پروتکل محافظت کند. فقط زنجیره‌ای که قبل از تعداد از پیش تعیین شده بلوک‌های گذرا قرار می‌گیرد به عنوان ثابت در نظر گرفته می‌شود. فرآیندی که برای انتقال ایمن دفتر بین طرفین استفاده می‌شود، به عنوان تأخیر تسویه شناخته می‌شود.

اوروبوروس ترکیبی از فناوری و فلسفه نوآورانه است. به منظور یافتن تعادل کامل بین منافع فردی و اجتماعی، همانطور که توسط نظریه بازی مشخص شده است، چگونگی عملکرد جامعه را بررسی می‌کند. سیستم پاداش اوروبوروس مهاجمان را از بین می‌برد و به افراد برای مشارکت صادقانه‌شان پاداش می‌دهد. این یک چارچوب محکم و طولانی مدت برای شبکه‌های مجوزی که برای ماندگاری ساخته شده‌اند فراهم می‌کند.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست