ریپل به دنبال ادغام ارز دیجیتال ملی با دیفای است!

ریپل

جیمز والیس از ریپل یک پروژه CBDC با حمایت هنگ کنگ را معرفی کرد که املاک و مستغلات توکن شده را با وام‌دهی وب ۳ ادغام می‌کند.

شرکت پشتیبان ششمین ارز دیجیتال بزرگ به نام ریپل (XRP)، می‌گوید که قصد دارد رمزهای اولیه DeFi را با ارز دیجیتال بانک مرکزی ادغام کند.

جیمز والیس، معاون بانک مرکزی ریپل و CBDCها در مصاحبه‌ای با Pymnts گفت که شرکت او در حال کار بر روی پروژه‌ای است که توسط اداره پولی هنگ کنگ پشتیبانی می‌شود تا پروتکل وام دهی مبتنی بر CBDC را بررسی کند که املاک و مستغلات توکن شده را بپذیرد.

طبق گفته والیس:

می‌توانید ببینید که چگونه بسیاری از مؤلفه‌های وب۳ در کنار هم قرار می‌گیرند. شما این امکان را دارید که ملک خود را توکن کنید و سپس از پروتکل وام دهی DeFi برای دریافت وام در مقابل آن استفاده کنید.

ارزهای دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی با استفاده از دفتر کل توزیع شده به عنوان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC شناخته می‌شوند. طرفداران تمرکززدایی از CBDC که به دولت کارایی قابل توجه و قابلیت‌های نظارت مالی گسترده را ارائه می‌دهد اما این قابلیت‌ها برای عموم مردم فعال نمی‌کنند، انتقاد می‌کنند .

تمام عملیات پولی، از جمله ایجاد، توزیع، بازخرید و از بین بردن توکن ها، کاملاً تحت کنترل ناشران CBDC است.

ریپل

امور مالی غیرمتمرکز و ارز دیجیتال دولتی

با این حال، آینده CBDC ها توسط والیس به گونه ای متفاوت تصویر سازی می‌شود، او ادعا می کند پول بانک مرکزی با موارد استفاده رایج در دیفای و وب۳ ترکیب می‌شود. او اعلام کرد:

پول بانک مرکزی بخشی از اینترنت ارزشمند خواهد بود و ما می‌خواهیم برای آن تسهیل‌کننده باشیم.

برای هکاتون CBDC Innovate که در ۱۵ می آغاز می‌شود، والیس گفت که ریپل صدها پیشنهاد دریافت کرده است. که بر روی «پروتکل‌های وام دادن اینکه چگونه می‌توانید از برخی از جنبه‌های دیفای استفاده کنید» تمرکز داشت.

پلت فرم CBDC ریپل

نظرات والیس درست قبل از انتشار عمومی پلتفرم CBDC ریپل بیان شد.

به گفته ریپل، این پلتفرم یک راه حل کامل است که دولت‌ها، موسسات مالی و بانک‌های مرکزی را قادر می‌سازد تا یک ارز دیجیتال معرفی کنند. برای مدیریت حساب و تسویه تراکنش پلتفرم، از همان فناوری بلاک چین که به دفتر کل XRP قدرت می‌دهد، استفاده می‌شود.

ریپل در حال حاضر با تعدادی از دولت‌ها برای ایجاد CBDC، همکاری می‌کند.

جمهوری پالائو، مجمع الجزایر میکرونزی با کمتر از ۲۰۰۰۰ ساکن، قبلاً برای استفاده از این پلتفرم ابراز علاقه کرده است. رئیس جمهور پالائو، Surangel Whipps جونیور، اظهار داشت که CBDC به ساکنان خود “دسترسی مالی بیشتری” می‌دهد.

بیشتر دولت‌ها به‌ویژه وقتی صحبت از حل و فصل فرامرزی می‌شود، از CBDCها برای افزایش کارایی استفاده می‌کنند. به گفته والیس، تلاش‌ها برای تحقیق یا توسعه CBDC ها در حال حاضر در بیش از ۹۰ درصد از کشورهای جهان در حال انجام است.

ریپل همراه با مونته نگرو در حال توسعه یک ارز ملی است که به یورو متصل است و توسط بانک مرکزی این کشور صادر می‌شود. مونته نگرو از سال ۲۰۰۲ یورو را به عنوان واحد پولی خود پذیرفته است و فعالانه درخواست عضویت در اتحادیه اروپا را دارد.

والیس می‌گوید این پلتفرم بر پشتیبانی از سه مورد کلیدی استفاده از CBDC تمرکز دارد: تسویه تجارت بین‌المللی، ساده‌سازی پرداخت‌های محلی، و تسویه حساب بین بانکی، که گاهی اوقات به عنوان “CBDC عمده فروشی” شناخته می‌شود.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست