اوکی اکسچنج

سرنیتی شیلد (Serenity Shield) یا انتقال دارایی‌ به وارثان چیست؟

سرنیتی شیلد (Serenity Shield) یا انتقال دارایی‌ به وارثان چیست؟

ظهور ارز‌های دیجیتال، یکی از جدیدترین روش‌ها برای کسب درآمد و ثروتمند شدن است. سرنیتی شیلد (Serenity Shield) برای ارائه راه‌حلی کامل جهت محافظت از دارایی‌های دیجیتالی در برابر اتفاقات غیرمنتظره مانند گم شدن کلمه عبور کیف پول یا کلمه مخفی، یک رویداد شخصی غم‌انگیز یا مرگ ساخته شده است.

بازار جهانی ارزهای دیجیتال به دلیل پذیرش گسترده توسط میلیون‌ها نفر اکنون با سرعت زیادی در حال گسترش است و انتظار می‌رود این روند ادامه یابد. در نتیجه، هر چه پذیرش ارز‌های دیجیتال افزایش یابد، تعداد جرایم نیز افزایش خواهد یافت. همانطور که گزارش‌ها نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۱، بیش از ۱۴ میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت رفت.

سرنیتی شیلد چیست؟

هر سال، میلیارد‌ها دلار به دلیل اتفاقات ناگهانی مانند فوت یا مجروح شدن صاحبان، دارایی‌ها دیجیتال از بین می‌رود. حل نشدن این مشکل، ممکن است عواقب فاجعه باری به همراه داشته باشد. هر چند ارز‌های دیجیتال فرصت‌های مناسبی را برای سرمایه‌گذاران به همراه دارند، اما خطراتی را نیز به همراه دارند. در نتیجه، یکی از اصلی‌ترین کار‌هایی که سرمایه‌گذاران باید در حین سرمایه‌گذاری در این صنعت پررونق در نظر بگیرند، مدیریت ریسک است.

با استفاده از سرنیتی شیلد، دارایی‌های دیجیتالی شما به ذینفع انتخابی شما ارسال می‌شود و از زیان‌های جبران ناپذیر ناشی از مرگ زودرس جلوگیری می‌کند. در صورت تصادف مرگبار یا مرگ نابهنگام، این اولین راه حل فناوری شناسایی غیرمتمرکز (DID) در بلاک چین است که به عزیزان شما امکان می‌دهد دارایی‌های دیجیتال شما را بازیابی کنند.

سرنیتی شیلد چگونه کار می‌کند؟

ارز‌های دیجیتال اغلب با روش‌های مختلفی مانند ایجاد حساب در صرافی‌های غیرمتمرکز، انتخاب کیف پول‌های سخت‌افزاری یا کاغذی و …محافظت می‌شوند؛ اما این روش‌ها مشکلاتی به همراه دارند. نقص‌های امنیتی مشکلی است که منجر به قفل شدن دائمی یا از بین رفتن دارایی می‌شود. از آنجایی که حساب‌های صرافی متمرکز به مرکز یا شخص ثالثی متصل است، این امر کاربران را مجبور می‌کند که به یک رابط ذخیره‌سازی متمرکز برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال ارزشمند خود اعتماد کنند.

این مشکل با Serenity Shield، که روشی کاملاً غیرمتمرکز و رمزگذاری شده برای انتقال دارایی‌ها به وارث در صورت وقوع یک حادثه مرگبار یا تراژدی شخصی ارائه می‌دهد، حل می‌شود. سرنیتی شیلد به کاربران خود این امکان را می‌دهد که ادعای مالکیت و کنترل کامل بر دارایی‌های دیجیتالی خود را داشته باشند. این روش همچنین راه‌حلی منحصربه‌فرد برای آرامش خاطر بیشتر به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

سرنیتی شیلد که بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده است، از امنیت غیرقابل تغییر قرارداد‌های هوشمند استفاده می‌کند که با یک برنامه غیرمتمرکز (DApp) طراحی شده حرفه‌ای ارائه می‌شود. تمام داده‌های خصوصی شما در یک گاوصندوق مجازی به نام “StrongBox” که شما تنها مالک آن هستید، با بالاترین شرایط امنیتی، نگهداری می‌شود.

فناوری هویت غیرمتمرکز (DID) چیست؟

کاربران با استفاده از فناوری هویت غیرمتمرکز (DID) وارد سیستم می‌شوند؛ سپس قابلیت استرانگ باکس با استفاده از کلید‌های غیرقابل تعویض (NFT) فعال می‌شود. کاربر می‌تواند با استفاده از این روش، اعتبارنامه ورود رمزنگاری خاص خود را در یک مکان امن تنظیم، ذخیره و حفظ کند.

کاربران همچنین می‌توانند دریافت‌کنندگان یا ذینفعان را برای طرح‌های میراث قابل انتقال خود تعیین کنند. آن‌ها می‌توانند کلید‌های دیجیتالی خود را در بلاک‌چین امن نگه‌داری کنند. احراز هویت از طریق کیف پول سرنیتی، یک کیف پول شبکه سکرت (Secret Network)منحصر به فرد که در بستر پلتفرم Web۳Auth است، انجام می‌شود.

کاربران می‌توانند از سیستم‌های احراز هویت ایمن مانند Single Sign-On (SSO) برای شبکه‌های اجتماعی، فرآیندهای بدون رمز عبور یا دستگاه‌های بیومتریک به لطف مکانسیم‌های احراز هویت چند عاملی غیرمتمرکز ارائه شده توسط این استفاده کنند؛ بنابراین، این پلتفرم با استفاده از شبکه سکرت و کیف‌پول سرنیتی، راه حلی را ارئه می‌دهد تا شما همیشه مالک انحصاری دارایی‌های خود باقی بمانید.

شبکه سکرت چیست؟

شبکه سکرت بلاک‌چینی است که قرارداد‌های هوشمند اولیه بر روی آن نوشته می‌شوند. این شبکه ویژگی‌های امنیتی، شفافیت و حریم خصوصی مورد نیاز سرنیتی شیلد را ارائه می‌دهد. پلتفرم سرنیتی شیلد با استفاده از ترکیب الگوریتم رمزگذاری (SSS) و استاندارد توکن‌های غیرقابل تعویض، اطلاعات را در استرانگ باکس کاربر ذخیره می‌کند. هر استرانگ باکس رمزگذاری شده و به ۳ کلید دیجیتال NFT تبدیل می‌شود؛ برای رمزگشایی باکس ۲ کلید کافی است.

فرآیند رمزگذاری در مرورگر کاربر انجام می‌شود تا از انتقال داده‌های حساس به صورت متن ساده از طریق کانال‌های باز جلوگیری شود. هر یک از سه کلید استرانگ باکس‌ها در NFT‌های مربوطه به مالک، Vault of Serenity و وارث تعیین شده منتقل می‌شود. از این رو، باکس‌ها توسط هیچ یک از سه دارنده NFT قابل باز شدن نیست زیرا برای رمزگشایی به دو کلید دیجیتال نیاز خواهد بود.

سپس قوانین فعال‌سازی مشخص خواهد شد. مالک هنگام ایجاد استرانگ باکس، قوانین‌های فعال‌سازی را پیکربندی می‌کند. این قوانین در واقع مشابه یک ماژول توسعه یافته عمل می‌کنند که برای ردیابی زمان‌های عدم فعالیت مالک حساب با ترکیب چندین روش از جمله خواندن تراکنش‌های بلاک چین، درخواست پاسخ اعلان یا احراز هویت با استفاده از برنامه غیرمتمرکز سرنیتی شیلد ایجاد می‌شود.

استرانگ باکس چگونه کار می‌کند؟

با استفاده از این برنامه غیرمتمرکز ساده و کاربرپسند، می‌توانید از هر مکانی وارد شوید و یک حساب استرانگ باکس جدید ایجاد کنید یا یک حساب موجود را ویرایش کنید. کاربر می‌تواند از این سیستم برای بازیابی اطلاعات خود در صورت از دست دادن دسترسی به اطلاعات حساس خود و همچنین انتقال مالکیت این اطلاعات به کاربران خاص مانند ورثه در صورت تصادف یا مرگ کاربر استفاده کند.

در طی انجام این فرایند، تمام اطلاعات حساس به سه کلید NFT مجزا رمزگذاری و تقسیم می‌شوند. سپس به صاحب حساب و وارث آن‌ها دو کلید داده می‌شود. کلید سوم در قرارداد هوشمند Serenity Shield قفل خواهد شد.

همانطور که قبلاً گفته شد، کیف پول سرنتی تمام جنبه‌های احراز هویت را مدیریت می‌کند. از اینجا مشخص است که راه حل صفر نگهبانی Serenity Shield امنیت کاملی را برای دارایی‌های دیجیتال شما فراهم می‌کند.

توکن سرنیتی شیلد

توکن بومی این پلتفرم SERSH است که برای دسترسی به داده‌های خصوصی استرانگ باکس کاربر استفاده می‌شود. از آنجایی که این توکن بر روی شبکه سولانا کار می‌کند، یک توکن SLP است که از هزینه گس پایین و سرعت بالای شبکه برخوردار است.

نام توکن SERSH
عرضه کل در دسترس نیست!
کاربردپذیری دسترسی به داده‌های خصوصی استرانگ باکس کاربر
سایت رسمی serenityshield.io

آیا سرنیتی شیلد امن است؟

Serenity Shield یک راه حل کامل و غیرمتمرکز برای اطمینان از انتقال ایمن اطلاعات حساس مطابق با ترجیحات شما است این پلتفرم یک DApp امن برای محافظت از ارز‌های با ارزش رمزنگاری شما در برابر شرایط پیش‌بینی نشده ارائه می‌دهد. استفاده از این پلتفرم مانند اپلیکیشن‌های وب ۲ (فیسبوک، توییتر و.. ) ساده است؛ اما همچنان از اطلاعات شخصی شما محافظت می‌کند تا فقط شما یا وارث شما به آن دسترسی داشته باشید.

هر گونه حمله رمزنگاری توسط SSS جلوگیری می‌شود. هکر‌ها، حتی اگر با هم متحد شوند تا یک حمله برخوردی را انجام دهند، نمی‌توانند به تنهایی داده‌های خصوصی را بازیابی کنند. برای تأیید قابلیت اطمینان تمامی محصولات و سرویس‌های سرنیتی شیلد، تست‌های تشخیص نفوذ و آسیب‌پذیری بر روی وب‌سایت و DApp اجرا می‌شود. علاوه بر این پلتفرم سرنیتی شیلد، به منظور شناسایی باگ‌ها و افزایش امنیت پروژه، یک برنامه پاداش دهی دارد.

سوالات متدوال

سوالات متداول


سرنیتی شیلد (Serenity Shield) چیست؟

با سرنیتی شیلد دارایی‌های دیجیتالی شما به ذینفع انتخابی شما ارسال می‌شود و از زیان‌های جبران ناپذیر ناشی از مرگ زودرس جلوگیری می‌کند.

شبکه سکرت چیست؟

شبکه سکرت بلاک‌چینی است که قرارداد‌های هوشمند اولیه بر روی آن نوشته می‌شوند و ویژگی‌های امنیتی، شفافیت و حریم خصوصی مورد نیاز سرنیتی شیلد را ارائه می‌دهد.

توکن بومی پلتفرم سرنیتی شیلد چیست و روی چه بلاک چینی قرار دارد؟

توکن بومی این پلتفرم SERSH است که برای دسترسی به داده‌های خصوصی استرانگ باکس کاربر استفاده می‌شود؛ این توکن روی شبکه سولانا کار می‌کند که از هزینه گس پایین و سرعت بالای شبکه برخوردار است.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • امید رضایی
    ۱۹دی ۱۴۰۱ ۴:۴۵ ب٫ظ

    خیلی کار خوبیه این انتقال دارایی به وارث
    این پلتفرم سرنیتی شیلد نمیدونم برای ایران کار میکنه یا نه اما دمش گرم که همچین ایده ای داده

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست