اوکی اکسچنج

اسموت لاوپوشن (SLP) چیست؟

اسموت لاوپوشن (SLP) توکن ERC-۲۰ در بازی معروف آکسی اینفینیتی است. از آنجایی که این توکن عرضه بی‌نهایتی دارد، اصلی‌ترین منبع درآمد بازیکنان آکسی اینفینتی است. بازی‌کنندگان در اکوسیستم آکسی اینفینتی می‌توانند SLP را برای پرورش موجودات دیجیتالی به نام Axies خرج کنند، آن‌ها سپس می‌توانند هیولاهای خود را به عنوان NFT به سایر بازیکنان در بازار بفروشند. SLP را می‌توان در صرافی‌های ارز‌های دیجیتال مانند بایننس نیز خرید و فروش کرد.

بازیکنان می‌توانند با انجام ماموریت‌های روزانه، مبارزه در Arena (PvP) یا مبارزه در حالت ماجراجویی (PvE) این توکن را بدست آورند. در طول روز بازیکنان می‌توانند مقدار مشخصی SLP را به دست آورند. هر ارز SLP که برای پرورش استفاده می‌شود، پس از ایجاد یک Axie جدید سوزانده می‌شود.

در میان توسعه صنعت NFT، فناوری بلاک‌چین دنیای جدیدی از امکانات مختلف را ایجاد کرده است. شرکت‌های بیشتری در حال ساخت متاورس‌های بازی مبتنی بر بلاک چین هستند و بسیاری از آن‌ها به کاربران اجازه می‌دهند در حین بازی درآمد کسب کنند. Axie Infinity یکی از آن‌هاست و از سال ۲۰۱۸ محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

اسموت لاو پوشن (Smooth Love Potion)، توکنی است که آکسی اینفینتی برای ارائه پاداش‌های خود ایجاد کرده است. کاربران می‌توانند توکن‌های SLP را در بازار‌های کریپتو به‌عنوان ارز دیجیتال خریداری و بفروشند. از SLP می‌توان برای پرورش آکسی‌ها در بازی استفاده کرد، و در نهایت آن‌ها را در بازار NFT اکسی اینیفینی معامله کرد.

بازی آکسی اینفینتی چیست؟

بازی Axie Infinity یک گیم NFT برای کسب درآمد است که در آن بازیکنان با استفاده از Axieها که شخصیت‌های منحصربه‌فرد بازی هستند با یکدیگر مبارزه می‌کنند. یک Axie را می‌توان با یک پوکمون مقایسه کرد. هر شخصیت دارای یک کلاس، بخش‌های فیزیکی و آمار منحصر به فرد است. آن‌ها توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) هستند که ممکن است در کیف پول اتریوم یا رونین نگهداری شوند.

بلاک چین اتریوم زیربنای اکوسیستم Axie Infinity است. برای انجام بازی، ابتدا باید یک تیم Axie را جمع‌آوری کنید. Axies را می‌توان در بازار خریداری کرد یا از طریق یک طرح از سایر بازیکنان قرض گرفت. توکن‌های Smooth Love Potion همچنین می‌توانند برای پرورش Axies (SLP) استفاده شوند. بازیکنان می‌توانند این توکن را بدست آوردند، توکن AXS هم به بازیکنان با رتبه‌بندی بالاتر داده می‌شود. دارندگان AXS همچنین می‌توانند در مدیریت اکوسیستم آکسی اینفینتی شرکت کنند.

توکن SLP چیست و چگونه کار می‌کند؟

همانطور که قبلاً گفته شد Smooth Love Potion (SLP) توکن بومی بازی است. SLP یک توکن بازی ERC-۲۰ با عرضه نامحدود است که قبلاً به عنوان “معجون عشق کوچک” شناخته می‌شد. ارزش بازار این توکن در حال حاضر ۱۹۷ میلیون دلار و عرضه در گردش آن حدود ۳ میلیارد است.

اسموت لاوپوشن SLP با تکمیل اهداف روزانه و همچنین شرکت در نبرد‌ها و ماجراجویی‌های بازی به دست می‌آید. گیمر‌هایی که مقدار کافی از SLP را در اختیار دارند می‌توانند Axie‌های خود را پرورش دهند. از آنجایی ایجاد مجدد یک آکسی براساس تعداد آکسی‌های قبل است، هزینه‌های متفاوتی دارند. آکسی‌ها فقط هر هفت سال یک بار می‌توانند تولید مثل کنند. با افزایش تعداد نژاد‌ها، SLP بیشتری لازم است.

توکن slp

ارز SLP یک ارز دیجیتال با مکانیزم سوزاندن است، توکن‌های SLP استفاده شده در هر پرورش Axie برای همیشه سوزانده می‌شوند. با توجه به این واقعیت که کاربران فقط می‌توانند مقدار مشخصی از SLP را در روز در بازی پرورش دهند، پیش‌بینی می‌شود که تقاضای توکن افزایش یابد، زیرا بازیکنان سعی می‌کنند در بازی پرورشی جلوتر بمانند. با توجه به فشار‌های عرضه و تقاضا قیمت این توکن دائماً در حال نوسان است. در زمان نوشتن این مقاله، قیمت این توکن حدود ۰.۰۱۳۳۷۰ دلار است.

در واقع می‌توان گفت که این توکن چیزی بیشتر از یک ارز ساده بازی برای پرورش موجودات دیجیتالی جدید است. شایان ذکر است بازیکنانی که به سطوح بالاتر در بازی دست می‌یابند و یا در مبارزه با آکسی‌های دیگر پیروز می‌شوند، برای پاداش SLP دریافت می‌کنند. از سوی دیگر بازیکنان می‌توانند با خرید و فروش این توکن به سود برسند. توکن SLP در استخر‌های یونی‌سواپ نیز پشتیبانی می‌شود. این توکن با اضافه شدن به اکوسیستم اکسی اینفینتی، اجازه کسب درآمد با بازی را به گیمر‌ها می‌دهد.

چگونه می‌توان توکن SLP را دریافت کرد؟

ماموریت‌های روزانه را کامل کنید، در مسابقات Arena (PvP) رقابت کنید، یا در حالت ماجراجویی با هیولا‌ها مبارزه کنید تا SLP (PvE) کسب کنید.

فعالیت روزانه داشته باشید

از نوامبر ۲۰۲۱، به بازیکنانی که به صورت روزانه ماموریت‌های خود را انجام می‌دهند، ۱۰ مرحله حالت ماجراجویی را تکمیل می‌کنند و در ۵ نبرد آرنا پیروز می‌شوند، ۲۵ توکن SLP دریافت خواهد کرد.

با ارنا مبارزه کنید

نبرد‌های آرنا (PvP) منبع اصلی پاداش‌های SLP در بازی هستند. بازیکنان بر اساس جدول رده‌بندی خود (MMR) در نبرد ارنا مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. هر مسابقه Arena یک انرژی می‌گیرد و هر برد بر اساس MMR به بازیکن SLP اهدا می‌کند. هرچه SLP بیشتری در هر برد دریافت کنید، امتیاز شما بالاتر است. برای دریافت جوایز SLP، باید حداقل ۸۰۰ MMR داشته باشید.

مبارزه با ارنا

در صورت استفاده از انرژی، بازیکنان همچنان می‌توانند برای تقویت MMR خود PvP بازی کنند، اما جوایز SLP را دریافت نخواهند کرد. از منوی اصلی در سمت چپ بالای صفحه، می‌توانید میزان انرژی باقی مانده را مشاهده کنید. مقدار انرژی شما بر اساس تعداد محور‌های شما تعیین می‌شود:

  • از ۳ تا ۹ محور: ۲۰ انرژی
  • از ۱۰ تا ۱۹ محور: ۴۰ انرژی
  • ۲۰ محور یا بیشتر: ۶۰ انرژی

در نبرد‌های حالت ماجراجویی (PvE) شرکت کنید.

ماجراجویی (PvE) حالت تک نفره بازی است که ۳۶ سطح دارد. هر سطح رتبه‌های مختلفی از سختی و پاداش SLP را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از این روش، حدود ۵۰ SLP را روزانه به دست‌آورید. برای شروع حالت ماجراجویی نیازی به انرژی نیست. 

نبرد‌های حالت ماجراجویی (PvE)

فارمینگ SLP در حالت ماجراجویی به زمان و تلاش کمتری نسبت به PvP نیاز دارد. با این حال، برای هر سطح ماجراجویی، فقط می‌توانید یک بار جوایز SLP دریافت کنید. شما می‌توانید سطح را دوباره بازی کنید تا نیاز روزانه SLP را تکمیل کنید، اما هیچ جایزه SLP دیگری دریافت نخواهید کرد. همچنین می‌توانید در مراحل خاص برای جوایز یکباره SLP برای به دست آوردن SLP اضافی، رئیس‌ها را شکست دهید.

انتقال آکسی اینفینتی به کیف‌پول رونین

پس از کسب SLP در بازی، می‌توانید هر ۱۴ روز یکبار آن را به صورت دستی درخواست کنید. با ورود به سیستم، کیف پول رونین خود را به حساب آکسی اینفینیتی متصل کنید. برای اینکه بدانید چه مقدار SLP می‌توانید درخواست کنید و چه زمانی می‌توانید آن را انجام دهید، به منو بروید و [Claim Tokens] را انتخاب کنید؛ سپس، برای انتقال SLP به کیف پول Ronin خود، روی [Claim SLP] کلیک کنید.

به حساب آکسی اینفیتی خود بازگردید و مطمئن شوید که کیف‌پول شما متصل است. روی [Claim Tokens] – [Claim SLP] کلیک کنید. SLP درخواستی را در کیف پول رونین خود خواهید دید.

اگر می‌خواهید SLP را بفروشید، می‌توانید از پل رونینگ برای انتقال آن به متامسک یا کیف پول دیگر اتریوم استفاده کنید. همچنین، می‌توانید از شبکه RON برای انتقال مستقیم SLP به کیف پول بایننس رونین خود استفاده کنید. این گزینه بهتری است چرا که باعث صرفه‌جویی در پرداخت هزینه گس اتریوم می‌شود.

همچنین می‌توانید از صرافی غیرمتمرکز کاتانا برای مبادله SLP خود با سایر ارز‌های دیجیتال استفاده کنید. تابع swap در حال حاضر از AXS، WETH، USDC و SLP پشتیبانی می‌کند.

چگونه می‌توان SLP را از بایننس خریداری کرد؟

قطعاً در بازی به SLP‌های بیشتری نیاز پیدا خواهید کرد. می‌توانید علاوه بر کسب درآمد با بازی آکسی اینفینیتی، SLP را از طریق صرافی‌های دیجیتالی مانند بایننس خریداری کنید. سپس با استفاده از شبکه رونین (RON) می‌توانید آن‌ها را به کیف پول رونین خود انتقال دهید.

پس از ورود به حساب Binance خود به [Trade] بروید. برای شروع، حالت‌های معاملاتی [Classic] یا [Advanced] را انتخاب کنید. ما در این مقاله از [Classic] استفاده خواهیم کرد. سپس، در نوار جستجو، “SLP” را وارد کنید تا لیستی از جفت‌های معاملاتی SLP احتمالی بایننس را مشاهده کنید. به عنوان مثال، SLP/BUSD را بررسی خواهیم کرد.

نوع سفارش و مقداری را که می‌خواهید خریداری کنید در قسمت [Spot] انتخاب کنید. برای ثبت سفارش، روی [Buy SLP] کلیک کنید، و SLP خریداری شده در Spot Wallet شما ظاهر می‌شود. سپس می‌توانید [Witdraw] را برای ارسال آن به یک کیف پول انتخاب کنید.

نتیجه گیری

یکی از معروف‌ترین پروژه‌های DeFi در حال حاضر آکسی اینفینیتی است. SLP یک ارز دیجیتال بومی در یک بازی بر بستر بلاک چین برای کسب درآمد است که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا به روشی سرگرم‌کننده و مشارکتی درآمد بیشتری کسب کنند. در واقع، علی‌رغم بحران اقتصادی در زمان شیوع کرونا، پاداش‌های SLP به بسیاری از جوامع در کشور‌هایی مانند فیلیپین این امکان را داده است تا درآمد فیات خود را افزایش دهند.

سوالات متدوال

سوالات متداول

بازی آکسی اینفینتی چیست؟

بازی Axie Infinity یک بازی برای کسب درآمد است که در آن بازیکنان با استفاده از Axieها با یکدیگر مبارزه می‌کنند.

توکن SLP چیست؟

توکن Smooth Love Potion (SLP)، توکن بومی بازی با عرضه نامحدود است که به عنوان “معجون عشق کوچک” شناخته می‌شود.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۴/۵ - (۵ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست