اوکی اکسچنج

معرفی بلاک چین و ارز دیجیتال وکس (WAX)

پروتکل وکس مخفف Worldwide Asset EXchange به معنای تبادل دارایی در سراسر جهان است. این پروتکل خرید، ایجاد، فروش و ترید توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) را با امن‌ترین و راحت‌ترین راه‌ها از طریق یک پلتفرم بلاک چین DPoS امکان‌پذیر می‌کند. در این مقاله از وبسایت ارزتودی، اطلاعاتی را در مورد نحوه کار پروتکل WAX را با شما به اشتراک بگذاریم.

مشاهده: قیمت لحظه ای WAX

وکس (WAX) چیست؟

وکس یک بازار دارایی دیجیتالی است که خدمات فروش، خرید و جمع‌آوری محصولات درون بازی را به بیش از ۴۰۰ میلیون گیمر آنلاین ارائه می‌دهد. راه حل‌های مبتنی بر بلاک چین افراد را قادر می‌سازد تا به سرعت و ایمن اقلام دیجیتال یا فیزیکی را با هر کسی در جهان مبادله کنند. WAX جامعه‌ای متشکل از کلکسیونر‌ها و معامله گران، خریداران و فروشندگان، تولیدکنندگان و بازیکنان، خرده فروشان، سازندگان dApp و حتی توسعه‌دهندگان بازی را از طریق پلتفرم خود به هم متصل می‌کند.

وکس (WAX) چیست؟

قابلیت‌های WAX شامل خرید و فروش کارت هدیه به مردم در سراسر جهان و همچنین ایجاد فروشگاه آنلاین با استفاده از ابزار‌های B۲B وکس است. مردم همچنین می‌توانند از WAX برای ساخت NFT و ارسال آن به دیگران استفاده کنند. مکانیسم اجماع بلاک چین WAX اثبات سهام (DPoS) است. ویژگی‌ها و مکانیسم‌های تشویقی منحصربه‌فرد توسعه‌یافته WAX با هدف بهینه‌سازی ارزش بلاک چین برای استفاده در تجارت الکترونیک و ترویج رأی‌گیری پیشنهادی انجام می‌شود.

آشنایی با شبکه بلاک چین وکس

برای بهبود خروجی بلاک چین، شبکه وکس از یک روش اجماع استفاده می‌کند که بر تعداد زیادی انجمن WAX متکی است. WAX از Delegated Proof of Stake (DPoS) استفاده می‌کند که اساساً برای موفقیت در ایجاد بلاک چین به انجمن صنفی WAX است. پروتکل WAX بعد از اجرای مدل توکن WAX، با رشد قابل توجهی همراه شد.  هدف اصلی آن هم تضمین موفقیت در عناصر متعددی مانند رای دادن، استیکینگ و پاداش‌هاست. از آنجایی که به کاربران امکان رای دادن و دسترسی به پاداش را می‌دهد، جایزه استکینگ، مشارکت جامعه را تقویت کرده است.

کاربرانی که از توکن‌های WAX استفاده می‌کنند گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارند. برای مثال، اگر توکن‌های WAX staked قرار نگرفته باشند، یک هولدر توکن می‌تواند از پلتفرم‌هایی مانند Scatter و Lynx برای خودکار کردن این رویه استفاده کند. زمانی که یک NFT را استیک می‌کنید، می‌توانید از طریق WAX Labs به طرح‌های انجمن (کد‌های QR، قرعه‌کشی‌های NFT و غیره) رأی دهید. Staking با بهبود قدرت پردازش بلاک چین و دشوارتر کردن هک شبکه، جامعه کریپتوکارنسی را به طور کلی بهبود می‌بخشد.

چه مواردی پروژه WAX را منحصر به فرد می‌کند؟

پروژه وکس دارای یک پل WAXP-to-Ethereum (یا از وکس به اتریوم) است که به دارندگان توکن WAXP اجازه می‌دهد تا توکن‌های خود را به WAXE، یک توکن ابزار ERC۲۰ مبتنی بر اتریوم، تبدیل کنند. کاربران علاقه‌مند به توکنومیک WAX باید توکن‌های WAXP خود را بسوزانند تا بتوانند WAXE را از طریق پل اتریوم دریافت کنند. سپس توکن‌های WAXE باید در قرارداد توزیع اتریوم استیک شوند.

در نظر داشته باشید که WAXG یک توکن حاکمیتی ERC-۲۰ مبتنی بر اتریوم است که به سهامداران WAXE داده می‌شود. توزیع آن از یک برنامه از پیش تعیین شده پیروی می‌کند و متناسب با درصد استخر فعالیت اقتصادی WAX است. در نتیجه، دارندگان توکن بر تخصیص و توزیع ارزش اقتصادی در شبکه کنترل دارند. استخر فعالیت اقتصادی WAX یک قرارداد هوشمند است که درصدی از هزینه‌های WAX تولید شده را جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را برای پرداخت به سهامداران WAXE به ETH تبدیل می‌کند. همچنین می‌توان آن را به دارندگان توکن WAXG که می‌خواهند توکن‌های موجود خود را رایت کنند، تحویل داد.

چه چیزی پروژه WAX را منحصر به فرد می‌کند؟

علاوه بر این، WAX از فرآیند اجماع اثبات سهام (DPoS) استفاده می‌کند، که در آن دارندگان توکن نمایندگانی را انتخاب می‌کنند که به‌عنوان تأیید‌کننده بلوک‌های جدید عمل می‌کنند. دارندگان توکن می‌توانند دارایی‌های خود را به دیگران واگذار کنند و به آن‌ها امکان اعتبارسنجی تراکنش‌های شبکه را بدهند. همچنین قدرت رای به طور متناسب بر اساس مقدار توکن‌های سرمایه‌گذاری شده وزن می‌شود.

و در آخر، وکس یک بلاک چین دوستدار محیط زیست است. WAX نسبت به سایر بلاک چین‌ها اثر زیست محیطی کمتری دارد زیرا کربن خنثی است. WAX در حال کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای با ذخیره دیجیتالی‌ اشیاء ملموس از طریق بازار مجازی NFT در اقلام واقعی (vIRL) و یک روش اجماع کارآمد انرژی است. اقلام واقعی مجازی (VIRL NFTs) مجموعه‌ای مجازی هستند که کاربران می‌توانند آن‌ها را بخرند، بفروشند، مبادله کنند، یا برای کلکسیون‌های ملموس بازخرید کنند. هر شی را می‌توان چندین بار در دنیای دیجیتال معامله کرد، اما فقط یک بار در دنیای واقعی می‌توان آن را بازخرید کرد. از آنجایی که ممکن است قبل از درگیر شدن در انتقالات، چیز‌ها به صورت الکترونیکی چندین بار تغییر کنند، این به شبکه در کاهش ضایعات محیطی کمک می‌کند.

کوین وکس (WAXP)

می‌توان گفت اکوسیستم وکس، با توکن WAXP کنترل می‌شود. توکن‌ها برای پاداش دادن به اعضای زنجیره استفاده می‌شوند و به مشارکت‌کنندگان اجازه می‌دهند ۱۰ برابر تعداد توکن‌هایی را که خریداری کرده‌اند دریافت کنند. این، روش محاسبه همه ریز تراکنش‌های روی پلتفرم را آسان‌تر می‌کند. یکی از مزیت‌های داشتن توکن‌های WAX این است که رای دادن به انجمن‌های WAX به شما امکان می‌دهد تا توکن‌های بیشتری کسب کنید. این یک روش ساده است و تنها چند دقیقه طول می‌کشد. همچنین امکان برداشت توکن‌ها در هر زمانی فراهم است.

نام (نماد) WAX (WAXP)
تعداد عرضه کل ۳,۹۰۰,۳۹۴,۷۴۲
سایت رسمی On.wax.io
لینک گیت‌هاب پروژه WaxGithub
صرافی‌ها بایننس، کوکوین و Gate.io

انجمن‌ها و جوایز WAX

یک بلاک چین WAX دارای ۲۱ انجمن WAX است که واجد شرایط دریافت جایزه هستند.  بلوک‌ها زمانی که زنجیره به آستانه پاداش رسیده باشند، ساخته می‌شوند . جوایز بر اساس تعداد بلوک‌هایی که هر انجمن WAX قادر به تولید است تعیین می‌شود. Standby Guilds اپراتور‌های پشتیبان هستند که در صورت نیاز به تولید یک زنجیره کمک می‌کنند.

نحوه اجرای وکس (WAX)

تنظیمات وکس به صورتی است که در هر ثانیه دو بلاک آزاد می‌کند. گفتنی است که هر انجمن وکس تنها می‌تواند یک بلاک در زمان ایجاد کند. اگر یک بلاک در یک زمان از پیش تعیین شده، ایجاد نشود، بلاک‌های دیگر در صف جلوتر ‌می‌روند تا روند خراب نشود و ادامه یابد. بلاک‌هایی که در زمان مشخص نتوانستند تا ظاهر شوند، برای قرار گرفتن در صف نوبت فضای استخر حافظه مبارزه می‌کند. در سیستم WAX، معمولاً بیش از ۳۰۰۰ بلاک چین در هر ثانیه معامله می‌شود. در همان بازه زمانی، نرخ تراکنش دو برابر سریعتر از سیستم VISA است.

آینده‌ی تکنولوژی وکس

پلتفرم وکس برای زمان حال و هم برای آینده به دنبال راه حل‌های منحصر به فردی است. برای مثال WAX Developer Hive وظیفه ارائه پشتیبانی فنی، آموزش‌ها و سایر شبیه‌سازی‌ها را بر عهده دارد. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان WAX منابع ضروری را برای پیاده‌سازی مؤثر ارائه می‌دهند.

وکس (WAX) چیست؟

این فناوری همچنین شامل عناصری است که ارزیابی را آسان‌تر کرده و بررسی می‌کند که آیا سیستم معیار‌های شفافیت جامعه را برآورده می‌کند یا خیر؟ به منظور بهبود عملکرد، فرصتی برای همکاری با سایر زنجیره‌ها نیز وجود دارد. NFT‌ها نمونه‌ای از نامزد‌هایی هستند که به میکروسرویس نیاز دارند و می‌توانند از پلتفرم WAX بهره‌مند شوند.

نتیجه پایانی

بازار دیجیتالی و غیرمتمرکز برای گیمر‌های در سراسر جهان بسیار مفید خواهد بود. توسعه‌دهندگان روش‌های متعددی را برای پیاده‌سازی ویژگی‌هایی کشف خواهند کرد که از نظر تجارت کالا‌های دیجیتالی به نفع گیمر‌ها هستند، زیرا پلتفرم WAX همچنان در حال رشد و توسعه است. پیش‌بینی می‌شود که این پلتفرم نقش مهمی در رسانه‌های دیجیتال ایفا کند و انتظار می‌رود در پنج سال آینده بیش از سه میلیارد کاربر داشته باشد.

سوالات متدوال

سوالات متداول

پلتفرم Wax چیست؟

وبسایت Wax یک پلتفرم خرید، فروش و ساخت توکن غیر مثلی است.

چه تفاوتی بین توکن‌های WAXP و WAXE وجود دارد؟

کوین WAXP، رمز ارز پروژه وکس روی شبکه بومی خود است و WAXE توکن بریج شده وکس روی شبکه اتریوم می‌باشد.

نکته: توجه داشته باشید این محتوا، پیشنهاد مالی نیست و جهت معرفی یا آشنایی با این پروژه تولید شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی هیچگونه مسئولیتی در قبال تصمیمات مالی افراد ندارد.

۵/۵ - (۴ امتیاز)
نظرات
۴ دیدگاه

۴ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • سمیرا جوزانی
  ۲۶تیر ۱۴۰۱ ۴:۳۱ ب٫ظ

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون
  برای اینکه تراکنشاشو بخوام نگاه کنم چه پلتفرمی رو پیشنهاد میدین؟

  پاسخ
 • سلام،در سایتwax.ioقسمتی هست که می شود وکسهای قدیمی را بهwaxpتبدیل کرد اگر ممکن است بفرمایید چگونه اینکار را انجام دهیم،با تشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست