بنر اوکی اکسچنج

بنر ارزتودی

بهترین درگاه‌های پرداخت ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳

بهترین درگاه‌های پرداخت ارزهای دیجیتال

با افزایش محبوبیت ارز‌های دیجیتال، سایت‌های تجاری معروف درگاه‌های پرداخت کریپتو را راه‌اندازی کردند. هشت مورد از بهترین درگاه‌های پرداخت ارز‌های دیجیتال، که توسط تعدادی از رسانه‌ها انتخاب شده‌اند، در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. با خواندن این مقاله در انتها می‌توانید تصمیم بگیرید کدام درگاه برای شرکت شما مناسب‌تر است. اما ابتدا، بیایید معنی، هدف و عملکرد درگاه‌های بازار کریپتو و همچنین مزایای آن‌ها را بررسی کنیم.

درگاه پرداخت ارز‌های دیجیتال و نحوه عملکرد آن 

پردازشگر‌های پرداخت معروف به درگاه‌های پرداخت ارز دیجیتال شبیه به سرویس‌های درگاه تراکنش‌های معمولی هستند که توسط مؤسسات مالی معتبر ارائه می‌شوند. به طور کلی، درگاه‌های پرداخت کریپتو به عنوان پلی بین مشتریان و فروشندگان عمل می‌کنند. کسب‌وکار‌ها با هر اندازه‌ای اکنون می‌توانند به لطف درگاه‌های پرداخت کریپتو، ارز‌های دیجیتال را به عنوان نوعی پرداخت بپذیرند. سپس سرویس درگاه‌های پرداخت رمزارز، پرداخت ارز دیجیتال مشتری را به ارز انتخابی فروشنده تبدیل می‌کند. در برخی موارد نیز درگاه‌های پرداخت ارز‌های دیجیتال به شرکت‌هایی که با ارز‌های دیجیتال ناآشنا هستند، این امکان را می‌دهند که چنین پرداخت‌هایی را بپذیرند و همچنان پول فیات محلی دریافت کنند.

درگاه‌های پرداخت ارز‌های دیجیتال یک انتخاب‌ ایده‌آل برای شرکت‌هایی است که به دنبال پذیرش و تکامل صنعت وب۳ هستند. درگاه‌های پرداخت ارز دیجیتال دسترسی به بازار را افزایش می‌دهند و در عین حال شرکت‌ها را از مشکلات فنی در هنگام پرداخت نجات می‌دهد.

درگاه‌های پرداخت ارزدیجیتال

تصویر بالا نمونه‌ای از مراحل پرداخت از طریق درگاه‌های پرداخت است. یک مشتری ابتدا تصمیم می‌گیرد (آنلاین، درون برنامه‌ای یا درون فروشگاهی) تسویه حساب کند و یک پرداخت ارز دیجیتال انجام می‌دهد. آن‌ها سپس از ارز‌های دیجیتال برای ارزش دلاری تراکنش استفاده می‌کنند. ارائه دهنده درگاه فوراً پرداخت را به ارز مشخص شده فروشنده تغییر می‌دهد. وجوه تا زمانی که در فواصل زمانی تعیین شده توسط قرارداد خدمات به حساب بانکی تجاری واریز نشود، در حساب ارائه‌دهنده درگاه باقی می‌ماند. تمام فعالیت‌های پرداخت کاملاً شفاف و غیرقابل تغییر است؛ زیرا درگاه‌های پرداخت ارز‌های دیجیتال تراکنش‌های روی بلاک چین را پیگیری می‌کنند.

مزایای استفاده از درگاه پرداخت ارز‌های دیجیتال 

حال که با نحوه عملکرد آن‌ها آشنا شدیم، بیاید چند عامل را بررسی کنیم که چرا یک درگاه پرداخت کریپتو انتخاب‌ایده‌آلی برای کسب و کار‌های مختلف است.

شرکت خود را در رأس فناوری‌های نوظهور قرار دهید!

برای اکثر شرکت‌ها، امکان مبادله محصولات و خدمات با ارز‌های دیجیتال یک حرکت مثبت در روابط عمومی (PR) است. این به این دلیل است که بازار ارز‌های دیجیتال هنوز بسیار کوچک است و پذیرش کاربران هنوز در مراحل اولیه است. بنابراین، استفاده از درگاه‌های پرداخت کریپتو به مشتریان نشان می‌دهد که شرکت آینده‌نگر، مدرن و انعطاف‌پذیر است.

به‌علاوه این می‌تواند درک کاربران را از طول عمر برند و اعتماد به برندی که فعالانه از فناوری‌های پیشرفته استفاده می‌کند، افزایش دهد.

کانال‌های مشتریان بین‌المللی خود را گسترش دهید!

با ادغام درگاه‌های پرداخت ارز دیجیتال در کنار کانال‌های پرداخت فعلی، پتانسیل بازار یک محصول به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. به لطف ماهیت باز، غیرمتمرکز و بدون مجوز شبکه‌های بلاک چین عمومی، هر کسی با اتصال به اینترنت می‌تواند به ارز‌های دیجیتال دسترسی داشته باشد. بنابراین، ادغام درگاه‌های ارز‌های دیجیتال، مشتریان بین‌المللی را قادر می‌سازد تا محصولات یا خدمات را از شرکت‌های خارج از کشور خریداری کنند.

کارمزد کمتر

شبکه‌های پرداخت سنتی کارمزد‌های گزافی را به خرده فروشان تحمیل می‌کنند تا بتوانند به شبکه آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

از سوی دیگر، مزایای صرفه‌جویی در هزینه بلاک چین به شرکت‌هایی منتقل می‌شود که از درگاه‌های پرداخت کریپتو استفاده می‌کنند. از این رو، کارمزد استفاده از درگاه‌های پرداخت بسیار کمتر از استفاده از گزینه‌های قدیمی‌تر است.

حسابداری راحت‌تر

تأیید تراکنش با درگاه‌های پرداخت ارز دیجیتال تقریباً آنی است. از این رو، بر خلاف تراکنش‌هاش سنتی که ممکن است تا ۵ روز نیز طول بکشد، در پرداخت به صورت ارز‌های دیجیتال، هیچ انتظاری وجود ندارد. در نتیجه، شرکت‌ها همیشه می‌توانند بدون نگرانی در مورد اشتباه کردن یا عدم پرداخت هزینه، تمام تراکنش‌ها را حساب کنند. درگاه‌های پرداخت ارز‌های دیجیتال همچنین تضمین می‌کنند که تمامی تراکنش‌ها از نظر ریاضی بدون خطا هستند.

برترین درگاه‌های پرداخت ارز دیجیتال برای مشاغل مختلف

شرکت‌هایی که به دنبال درگاه‌های پرداخت مختلف هستند، انتخاب‌های زیادی دارند. در ادامه این مطلب، ما ۸ درگاه پرداخت برتر را برای شما آورده‌ایم.

۱- آلفا‌کوینز (ALFAcoins )

آلفا‌کوینز (ALFAcoins) یکی از برترین درگاه‌های پرداخت ارز‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۳ است که به شرکت‌های تجاری قانونی خدمات ارائه می‌دهد. آلفاکوینز با APU، اعلان پرداخت فوری (IPN)، دکمه پرداخت و افزونه‌های وردپرس، پذیرش پرداخت‌های ارز دیجیتال برای محصولات و خدمات خود را برای شرکت‌ها ساده می‌کند. البته این درگاه پرداخت در ایران و کره شمالی قابل دسترسی نیست. ارز‌های دیجیتالی مانند دش، ریپل، بیت‌کوین کش، اتریوم، لایت‌کوین و.. در این درگاه لیست شده‌اند. علاوه بر این، ارز‌های فیات محلی مانند USD و EUR برای برداشت پشتیبانی می‌شوند.

آلفا‌کوینز (ALFAcoins) یکی از برترین درگاه‌های پرداخت ارز‌های دیجیتال

کارمزد آلفاکوینز برای هر تراکنشی که موفقیت‌آمیز باید، ۰.۹۹٪ هزینه است. با این حال، شرکت‌ها این انتخاب را دارند که این هزینه را خودشان پوشش دهند یا به مشتریان اجازه دهند پرداخت کنند. آلفاکوینز با انواع تنظیمات قابل تنظیم و ابزار برداشت خودکار بدون کارمزد که وجوه را به کیف پول‌های تجاری ارسال می‌کند، یک پلتفرم انعطاف‌پذیر است. البته به یاد داشته باشید، آلفاکوینز در حال حاضر تنها از تعداد محدودی از کوین‌ها پشتیبانی می‌کند.

۲- بیت‌پی (BitPay)

بیت‌پی (BitPay) یکی از قدیمی‌ترین درگاه‌های پرداخت ارز‌های دیجیتال، از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۱۱، تراکنش‌های ارز‌های دیجیتال را برای مشاغل برجسته در سراسر جهان پردازش می‌کند. این درگاه پرداخت ظرفیت‌های چند کاربره را با ویژگی‌های پشتیبانی چند زبانه به بیش از چهل زبان مختلف ارائه می‌دهد. خدمات آن شامل یک پلتفرم احراز هویت دو مرحله‌ای ساخته شده بر روی یک API، یک افزونه تجارت الکترونیک منبع باز، کارت‌های نقدی BitPay و دیگر پلتفرم‌های بسیار تعاملی است. برای پرداخت‌های خرده فروشی، بیت‌پی همچنین یک سیستم صورتحساب کد QR ارائه می‌دهد. صاحبان کسب و کار فقط باید اپلیکیشن موبایل بیت‌پی را دانلود کنند تا پرداخت آنلاین با ارز‌های دیجیتال را بپذیرند. علاوه بر این، BitPay برای هر تراکنش ۱٪ کارمزد شروع می‌کند.

بیت‌پی، یکی از بهترین درگاه‌های پرداخت ارز‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۳ است که از حمایت سازمان‌های بین‌المللی بزرگ مانند مسترکارت، آمازون و دلتا برخوردار است. بیت‌پی انواع دارایی‌های رمزنگاری شده را می‌پذیرد و به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که به ارز‌های دیجیتال یا فیات پرداخت کنند. با این حال، برداشت‌ها را نمی‌توان انجام داد مگر اینکه حداقل موجودی حساب وجود داشته باشد.

۳- بلاکونومیکس  (Blockonomics)

Blockonomics یک گزینه عالی برای مشاغلی است که به دنبال درگاه‌های پرداخت کریپتو بدون مجوز هستند! بلاکونومیکس با API ساده برای ادغام خود، که از بیش از ۱۰۰۰۰ سایت تجارت الکترونیک در سراسر جهان پشتیبانی می‌کند، یک تجربه پرداخت ارز دیجیتال یکپارچه را فراهم می‌کند. درگاه بلاکونومیکس یک سرویس بدون مجوز است، بنابراین از احراز هویت شخص ثالث استفاده نمی‌کند یا از اسناد KYC (مشتری خود را بشناسید) درخواست نمی‌کند. کسب‌وکار‌ها می‌توانند از دکمه‌های پرداخت، پیوند‌ها یا کد‌های کیو‌ار برای ارائه یک درگاه پرداخت دیجیتال به مشتریان استفاده کنند. بنابراین، این درگاه استفاده از بیت کوین یا بیت کوین کش را به عنوان نوعی پرداخت برای کالا‌ها و خدمات برای هر کسب و کاری بسیار ساده می‌کند.

علاوه بر این، بلاکونومیکس راه حلی را ارائه می‌دهد که با ShapeShift مرتبط است. ShapeShift یک پلت فرم چند زنجیره‌ای، غیرمتمرکز و غیرقابل نگهداری است که دسترسی به برنامه‌های دیفای را فراهم می‌کند. بلاکونومیکس به لطف مدل کسب و کار مشترک می‌تواند طیف گسترده‌ای از پرداخت‌های دیجیتالی به غیر از بیت کوین و بیت کوین کش را انجام دهد. درگاه پرداخت کریپتو ۱ درصد هزینه تراکنش دریافت می‌کند که ۲۰ پرداخت اول رایگان به عنوان پاداش خوش آمدگویی است.

۴‌- کوین‌بیس کامرس (Coinbase Commerce )

کوین‌بیس کامرس یکی دیگر از درگاه‌های پرداخت معروف است که با صرافی محبوب کوین‌بیس همکاری می‌کند. این درگاه یک راه حل سریع، آسان و راحت برای شرکت‌هایی که مایل به پذیرش بیت کوین هستند، است. به منظور محافظت در برابر نوسانات قیمت، coinbase commerce تبدیل تقریباً سریع ارز دیجیتال به پول را ارائه می‌دهد. کوین‌بیس کامرس که در بیش از ۱۰۰ کشور قابل دسترسی است، تعدادی گزینه پرداخت از جمله انتقال بانکی، پی پال، کارت‌های نقدی و غیره را فعال می‌کند.

این درگاه معروف با پلتفرم‌های معروف CMS تجارت الکترونیک مانند شاپیفای، اوپن‌کارت و وکامرس و.. کاملاً سازگار است. علاوه بر این، تعدادی از دارایی‌های شناخته شده مانند بیت کوین، اتریوم، کوین USD و دوج‌کوین توسط سرویس درگاه کریپتو پشتیبانی می‌شوند. هر یک از دو گزینه تجاری ارائه شده توسط Coinbase Commerce با کارمزد تراکنش ۱٪ شروع می‌شود. با این حال، مطمئن شوید که مزایا و پاداش‌های هر استراتژی را به دقت بسنجید تا انتخاب کنید کدام یک برای شرکت شما‌ایده‌آل است.

کوین‌بیس کارمرس

۵- کوین‌گیت (CoinGate)

کوین‌گیت به جای اینکه یک سرویس افزونه یا افزونه مخصوص کریپتو باشد، به خرده فروشان اجازه می‌دهد تا پرداخت‌های ارز دیجیتال و فیات را بپذیرند. با یک کارمزد تراکنش ثابت ۱٪، کوین‌گیت قیمت رقابتی برای یک سرویس درگاه پرداخت ارز دیجیتال دارد. علاوه بر این، این درگاه پرداخت از بیش از ۷۰ ارز دیجیتال مختلف در نتیجه تعامل با ShapeShift پروتکل دیفای پشتیبانی می‌کند. کوین‌گیت اکثر دارایی‌های خود را به صورت آفلاین ایمن نگه می‌دارد.

کوین‌گیت که در کشور‌هایی مانند برزیل، ژاپن و بلژیک بسیار محبوب است، یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) با کاربرد آسان را برای کسب و کار‌ها فراهم می‌کند تا در وب سایت‌های فعلی خود گنجانده شوند. علاوه بر این، ووکامرس و Magento، دو پلتفرم برتر تجارت الکترونیک، با API و انتخاب پلاگین آن سازگار هستند. چندین ارز دیجیتال و همچنین نقل و انتقالات بانکی، SEPA و سایر گزینه‌های برداشت از طریق کوین‌گیت در دسترس هستند. با این حال، ممکن است هزینه یا حداقل مبلغ برداشت وجود داشته باشد. این درگاه پرداخت به عنوان درگاهی که انواع خدمات مدیریت کسب و کار را ارائه می‌دهد، شناخته شده است.

۶- گو‌یو‌آرال (GoURL)

گو‌یو‌آرال یک درگاه پرداخت بدون مجوز و منبع باز است که در سال ۲۰۱۴ با تأکید واضح بر حفظ حریم خصوصی کاربران تأسیس شد. در نتیجه GoURL از انتقال مستقیم بانکی به عنوان مکانیزم برداشت اجتناب می‌کند. با این حال، تعدادی گزینه اضافی برداشت و درگاه پرداخت وجود دارد و ثبت نام بدون هزینه است. GoURL یک افزونه بیت کوین وردپرس بدون هزینه ارائه می‌دهد که وب سایت‌ها را قادر می‌سازد پرداخت‌های بیت کوین (BTC) را بپذیرند. علاوه بر این، یک سرویس اشتراک پولی نیز وجود دارد.

ناگفته نماند هیچ کارمزدی برای ارسال و دریافت Speedcoin، ارز دیجیتال استفاده شده توسط این درگاه پرداخت وجود ندارد. در مورد سایر دارایی‌ها، هزینه تراکنش ۱.۵ درصدی در نوسان است.

سرویس رایگان «Bitcoin Monetiser Online» ارائه شده توسط گو‌یو‌آرال یکی دیگر از ویژگی‌های آن است. فریلنسر‌ها و افراد می‌توانند دارایی‌های دیجیتال را برای بیت کوین با GoUrl Monetiser Online بفروشند، حتی اگر وب سایتی نداشته باشند. با وجود این، کارمزد‌ها به دلیل ۳. ۵ درصد کارمزد تراکنش به طور قابل توجهی بالاتر است.

۷- Nowpayments

درگاه Nowpayments یک سرویس غیر حضانتی و بدون مجوز است که در سال ۲۰۱۹ معرفی شد. NOWPayments علاوه بر ارائه خدمات درگاه ارز‌های دیجیتال، تبدیل‌های فیات، رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (API)، پلاگین‌ها و راه‌حل‌های مدیریتی از جمله عملکرد پرداخت انبوه را ارائه می‌کند. در نتیجه، NOWPayments یک سرویس یکپارچه با بهترین پلتفرم‌های CMS تجارت الکترونیک مانند ووکامرس و شاپیفای و اوپن‌کارت ارائه می‌کند.

کسب و کار‌هایی که می‌خواهند ارز دیجیتال را بپذیرند و در ترازنامه خود نگه دارند، باید از NOWPayments استفاده کنند. این سرویس هیچ کارمزدی دریافت نمی‌کند. با این حال، اگر یک کسب و کار بخواهد یک ارز را بپذیرد و ارز دیگری را دریافت کند، هزینه‌ای آن هم برای صرافی وجود دارد. با این حال، NOWPayments حداکثر کارمزد را برای هر پرداخت ۱% تضمین می‌کند که بین کارمزد تراکنش و کارمزد مبادله خودکار تقسیم می‌شود.

NOWPayments، یک درگاه پرداخت پیشرو در ارز‌های دیجیتال، با استفاده از بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال مختلف، پرداخت را می‌پذیرد.

۸- اسپایس‌پی (SpicePay)

درگاه پرداخت اسپایس‌پی از سال ۲۰۰۹ شروع به کار کرده و هر سال به عنوان بهترین درگاه پرداخت ارز‌های دیجیتال معرفی شده است. اسپایس‌پی یک سرویس بدون مجوز ارائه می‌کند که به برنامه‌های دسکتاپ و موبایل برای جمع‌آوری کمک‌های مالی آنلاین و کمک‌های مالی در ارز‌های دیجیتال کمک می‌کند.

این درگاه پرداخهت به لطف فرآیند‌های تبدیل و برداشت راحت، گزینه‌ای کاربردی برای شرکت‌ها است. کارت‌های نقدی، SEPA، پی‌پال و حواله‌های بانکی نمونه‌هایی از این موارد هستند. علاوه بر این، ارز‌های فیات مانند USD، CAD، EUR و GBP به راحتی در دسترس هستند.

اسپایس‌پی تنها ۱٪ از هر تراکنش را به همراه یک تبلیغ خوشامدگویی که شامل پرداخت‌های موقت رایگان است، ارائه می‌دهد. اسپایس‌پی همچنین با تعدادی افزونه منبع باز کاربردی مانند‌ایمیل، فاکتور و خدمات میزبانی برای کمک به مدیریت کسب و کار ارائه می‌شود.

اسپایس‌پی

نکات مهم هنگام استفاده از درگاه‌های پرداخت ارزهای دیجیتال:

اگر شما صاحب کسب و کاری هستید و می‌خواهید درگاه پرداخت ارز‌های دیجیتال را به سایت خود اضافه کنید، باید تحقیقاتی گسترده انجام دهید. به عنوان مثال به این فکر کنید که ادغام یک درگاه پرداخت با روش‌های پردازش فعلی شما چقدر ساده خواهد بود. به غیر از استیبل کوین‌ها، ارز‌های دیجیتال ناپایدار هستند. در نتیجه، چندین درگاه پرداخت ارز دیجیتال ابزاری برای تثبیت قیمت ارائه می‌دهند. این تضمین می‌کند که ارزش اعلام شده در محل فروش دریافت خواهد شد. حمایت چند ارزی نیز باید در نظر گرفته شود. برخی از درگاه‌های ارز‌های دیجیتال بر ارائه فرآیند پرداخت روان با انتخاب محدودی از کوین‌ها تمرکز دارند. از سوی دیگر، سایر دروازه‌های کریپتو، خدمات چندکاربری را با تنوع زیادی از دارایی‌های سازگار ارائه می‌دهند.

کسب و کار‌ها همچنین باید از راه‌حل‌های حضانتی موجود آگاه باشند. به عنوان مثال، کانال‌های پرداخت ارز‌های دیجیتال می‌توانند هم حساب‌های حضانتی و هم حساب‌های غیرحضوری را ارائه دهند. این نشان می‌دهد که کسب‌وکار‌ها این انتخاب را دارند که در واقع ارز دیجیتالی را که مشتریان برای آن پول پرداخت کرده‌اند، نگه دارند.

کسب‌وکار‌ها همچنین می‌توانند تصمیم بگیرند که از تعهدات حضانت چشم پوشی کنند و به جای آن روی قرار گرفتن در معرض قیمت دارایی‌ها تمرکز کنند. به عنوان یک صاحب کسب‌وکار مطمئن شوید که در مورد هزینه‌های مربوطه تحقیق کنید. استفاده از درگاه‌های رمزنگاری اغلب ۱% هزینه دارد. با این وجود، هزینه‌های دیگری مانند پرداخت‌ها، تبدیل‌ها و هزینه‌های شبکه ممکن است ایجاد شود. مزایای دیگری که درگاه‌های پرداخت کریپتو ارائه می‌دهند را بررسی کنید. دروازه‌ها ممکن است پرداخت‌های دوره‌ای، صورتحساب یا پرداخت‌های انبوه و قابلیت‌های حسابداری را ارائه دهند.

کلام آخر

همانطور که متوجه شدید، درگاه‌های پرداخت ارز‌های دیجیتال انواع مختلفی دارند که هر کدام با هدف فروش خاصی عرضه شده‌اند. درگاه‌های پرداخت ارز‌های دیجیتال به خرده‌فروشانی که نسبت به ارز‌های دیجیتال ناآشنا هستند یا با آن‌ها آشنایی ندارند، کمک می‌کنند تا در یک بخش پیشرفته و در حال توسعه فعال باشند. استفاده از یک سرویس رمزنگاری نیز احتمالاً جایگزین خوبی برای راه حل‌های درگاه موجود خواهد بود. با این حال، هر سرویس دارای مزایا و معایب خاص خود است، بنابراین فعالان در این حوزه باید با آگاهی کامل از این روش‌ها استفاده کنند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
۳ دیدگاه

۳ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • سلام
  ایا میشه برای وب سایت های ایرانی درگاه رمز ارز دیجیتال قرار بدیم؟

  پاسخ
  • معصومه قانع
   ۳اسفند ۱۴۰۱ ۳:۴۷ ب٫ظ

   سلام روز به خیر
   از لحاظ قانونی بررسی کنید این موضوع رو، برای حوزه‌های مربوط به ارز دیجیتال امکان پذیر هست.

   پاسخ
 • سلام
  سایت فروشگاهیه ، لوازم دیجیتال
  چطوری موارد قانونی رو بررسی کنم ؟ اینماد که پاسخی نداد بهمون…

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست