اوکی اکسچنج

آموزش استیکینگ ترون (TRX) در تراست ولت

استیکینگ ترون (TRX)

پروژه ترون با رمزارز اختصاصی خود به نام TRX، موجب گردهمایی حامیانی شده که ارتش TRX نامیده می‌شوند. این رمزارز در طول تاریخ خود فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده؛ اما ما در این مقاله از ارزتودی درخصوص نحوه استیکینگ ترون صحبت خواهیم کرد.

مشاهده: قیمت لحظه ای ترون

ترون چیست؟

در نظر داشته باشید که ارز دیجیتال ترون (TRX) یک بستر غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که به ایجاد یک چارچوب سرگرمی رایگان و جهانی با نوآوری در ظرفیت پخش اشاره می‌کند و اشتراک ساده و مقرون به صرفه محتوا را مقدور می‌سازد. این پلتفرم بر اساس رمزارز بومی خود (TRX) فعالیت می‌کند. تولیدکنندگان محتوا می‌توانند هزینه خدمات مختلف در این شبکه را توسط  TRX پرداخت کنند.

ترون در سپتامبر ۲۰۱۷ تأسیس و در ژوئن ۲۰۱۸ توسط یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور موسوم به بنیاد ترون به ریاست جاستین سان (Justin Sun) فعالیت خود را آغاز و وارد رقابت با بسترهایی مانند اتریوم ، تزوس، کاردانو و ایاس گردید. امنیت این بلاکچین از طریق یک چارچوب تعیین شده برای اثبات سهام انجام می‌شود که چندین درجه تمرکززدایی در سرعت و کارایی را امکان‌پذیر می‌کند.

از آن زمان به بعد، این سازمان با ادعاهای سرقت ادبی روبرو شد. وایت پیپر (سندی با تشریح اطلاعات مربوط به فناوری و سرمایه‌گذاری در پس یک کوین) ترون به طور گسترده‌ای به سرقت ادبی متهم شد و مشخص شد که به طرز شگفت‌انگیزی مشابه نسخه انگلیسی ارز دیجیتال فایل کوین است؛ اما جاستین سان با بیان اینکه وایت‌پیپر ترون در ابتدا به زبان چینی نوشته شده، تمامی این ادعاها را بی‌اساس خواند.

ترون را در کجا ذخیره کنیم؟

اگر قصد خرید ترون یا TRX را دارید، باید آنها را در یکی از انواع کیف پول ارز دیجیتال با امنیت بالا ذخیره کنید. کیف‌پول ترون یک مجموعه واحد p2p است که نظارت بر دارایی‌های رمزارزی را برای مشتریان ساده می‌کند؛ ترون از ابزارهای امنیتی پیشرفته‌ای استفاده می‌کند که کاملاً از حفظ کلیدهای خصوصی کاربران اطمینان می‌بخشد. در اینجا برای ذخیره ایمن کوین‌های TRX، لیستی از از کیف‌پول‌های ترون آورده شده است:

چگونه می‌توان ترون (TRX) را روی تراست والت استیک کرد؟

استیکینگ کوین یا توکن به شما این امکان را می‌دهد تا با مسدود کردن دارایی خود، درآمد کسب کنید؛ این مکانیزم به دارندگان توکن اجازه می‌دهد تا بدون استفاده از هرگونه سخت افزار ماینینگ مانند اجماع «اثبات کار» برای ایمن سازی شبکه، تأیید بلاک و کسب پاداش، سود کسب کنند.

ترون را در کجا ذخیره کنیم؟

در نظر داشته باشید که استیکینگ ارز دیجیتال می‌تواند برای تازه‌کاران کمی دشوار باشد. ما با این راهنمای گام به گام، به شما آموزش می‌دهیم که چگونه ترون خود را در تراست والت استیک و روزانه TRX بدست آورید.

مرحله ۱ – کوین‌های TRX را آماده کنید

 • برنامه تراست والت خود را اینجا دانلود و سپس باز کنید.
 • از صفحه اصلی کیف‌پول، به تب امور مالی بروید تا تمام توکن‌های موجود را که می‌توانند در کیف‌پول شما ذخیره شوند، مشاهده کنید.
 • در اینجا ترون (TRX) را خواهید دید، روی آن ضربه بزنید. مطمئن شوید که موجودی شما به طور دقیق نشان داده شده است.
 • اگر TRX را روی کیف پول خود مشاهده نمی‌کنید، روی علامت «+» در بالا سمت راست ضربه بزنید و TRX را جستجو کنید.

مرحله ۲ – به منوی استیکینگ دسترسی پیدا کنید

 • برای دسترسی به منوی استیکینگ، روی گزینه «بیشتر» کلیک کنید.
 • اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در خصوص استیکینگ ترون و وضعیت فعلی استیکینگ خود مشاهده کنید، روی تب «Stake Details» ضربه بزنید.
 • اگر می‌خواهید به صفحه استیکینگ اولیه بروید، روی گزینه Stake کلیک کنید.
 • اگر می‌خواهید توکن‌های خود را برداشت و پاداش را متوقف کنید، به Unstake بروید.
 • پاداش‌های ایجاد شده را از طریق staking درخواست کنید.

مرحله ۳ – انتخاب اعتبارسنج

 • مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید یا برای انتخاب کل توکن‌های خود روی گزینه Max ضربه بزنید.
 • بخاطر داشته باشید که حداقل مبلغ مورد نیاز یک TRX است.
 • برای پرداخت کارمزد می‌‎بایست حداقل توکن لازم که یک TRX است را داشته باشید. اعتبارسنج مورد نظر خود را انتخاب و سپس روی گزینه Next ضربه بزنید.

قبل از ادامه ، به موارد زیر توجه کنید:

 • TRX شما به مدت ۳ روز بلاک می‌شود.
 • شما نمی‌توانید توکن‌های هولد شده خود را جابجا کنید.
 • پس از ۳ روز می‌توانید توکن‌های خود را برداشت کنید. همچنین می‌توانید برای ادامه دریافت پاداش، آنها را کماکان استیک کنید.
 • با نگه داشتن توکن‌های اضافی، مدت زمان نگهداری ۳ روزه مجددا تنظیم می‌شود.

مرحله ۴ – ارسال تراکنش به شبکه

 • جزئیات تراکنش را مرور کنید.
 • وقتی برای ادامه کار آماده شدید، روی Send ضربه بزنید.
 • صفحه به طور خودکار به کیف پول TRX برمی‌گردد.
 • تایید تراکنش توسط شبکه با پیامی به شما نشان داده می‌شود.

مرحله ۵ – تأیید تراکنش

پس از اتمام مراحل استیکینگ، کیف پول ترون به طور خودکار توکن‌هایی را که Staked و Frozen هستند نمایش می‌دهد. با ضربه زدن روی گزینه «بیشتر» و سپس روی «جزئیات استیکینگ» می‌توانید این را تأیید کنید. تبریک می‌گویم، شما در حال حاضر توکن‌های TRX خود را استیک کرده‌اید.

چگونه می‌توان ترون (TRX) را روی تراست والت استیک کرد؟

نماینده برتر

 • داوطلبان برای بدل شدن به یک نماینده برتر، موظف به ایجاد بلاک و انجام تراکنش همراه با پاداش رای‌دهی و بلاک هستند.
 • شما جهت بدل شدن به یک نماینده، می‌بایست یکی از ۲۷ نامزد برتر بر اساس تعداد رای باشید.
 • از رتبه ۲۸ تا ۱۲۷ ابر شرکا (superpartners) نامیده می‌شوند که با توجه به میزان رأی به آنها پاداش اعطا می‌شود.
 • در شبکه ترون، هر حسابی می‌تواند برای تبدیل شدن به یک نماینده برتر اقدام کند. هر حساب می‌تواند به یک کاندید رأی دهد.
 • این امر موجب دموکراتیک شدن سازوکار اجماع ترون می‌شود زیرا هر کسی می‌تواند به نمایندگان برتر رأی داده و بر حاکمیت اکوسیستم ترون تأثیر بگذارد.

اعطای رای

هر اکانت در شبکه ترون می‌تواند به نمایندگان برتری که از آنها پشتیبانی می‌کنند رأی دهد. فرآیند رأی‌گیری بهTRON Power (TP) نیاز دارد که توسط موجودی بلاک شده کاربران تعیین می‌شود. توکن‌های بلاک شده (استیکینگ)، انرژی و پهنای باند مورد نیاز برای تعامل با شبکه را تامین و موجب افزایش قدرت رأی دهی به نمایندگان می‌شوند.

نتیجه‌گیری

شما ذخیره ترون (TRX) خود را باید توسط یک کیف‌پول مطمئن انجام دهید. جهت استیکینگ ترون و بدل شدن به یکی از نمایندگان برتر، باید یکی از ۲۷ نفر اول از نظر تعداد آرا باشید، بنابراین شما ملزم به ایجاد بلاک و تراکنش همراه با پاداش رای‌گیری و بلاک خواهید بود. فرایند رأی‌گیری به TRON Power نیاز دارد که توسط موجودی TRX بلاک شده کاربران تعیین می‌شود؛ استیکینگ شما را قادر می‌سازد تا با مسدود کردن TRX خود، بدون استفاده از هیچ سخت‌افزاری برای تأیید تراکنش و امنیت شبکه، روزانه سود کسب کنید.

سوالات متدوال
سوالات متداول

 آیا استیکینگ ترون باعث ضرر می‌شود؟

به طور کلی، کاربری که استیکینگ می‌کند تنها در یک صورت ضرر می‌کند؛ آن هم زمانی است که قیمت رمزارز مورد نظر پایین می‌آید.

روند سوددهی استیکینگ ترون چگونه است؟

سود استیکینگ ترون، به صورت میانگین (در تراست والت)، سالانه ۵ درصد است. در صورتی که پاداش هایی که به صورت روزانه دریافت می‌کنید را برداشت نکنید، آن پاداش نیز به استیکینگ شما افزوده می‌شود؛ اما نکته قابل توجه این است که میزان پاداش ها متناسب با صرافی و ولتی که در آن استیک را انجام می‌دهید، متفاوت است.

۴.۴/۵ - (۵ امتیاز)
نظرات
۳ دیدگاه

۳ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • سلام یه سوال داشتم، تراست ولت زده ۵ درصد اما سوشی سواپ زده ۳۰ درصد! چجوری اینقدر اختلاف زیاده؟! کدوم درست میگن و کدوم اشتباه؟

  پاسخ
  • علی رضا فروتنی
   ۱۱مهر ۱۴۰۰ ۶:۰۶ ب٫ظ

   درود بر شما؛
   به صورت کلی، هرچقدر که یک صرافی یا کیف پول معروف تر باشد، سود حاصل از آن کمتر است (چون ریسک سرمایه گذاری در آن کمتر است). درمورد سوشی سواپ باید بدانیم که معتبر ترین صرافی حال حاضر در شبکه بایننس است که خیال کاربر را بابت سرمایه گذاری در آن راحت کرده است؛ اما هر سایت و اپلیکیشن قوانین مربوط به خودش را دارد. به طور کلی، دو مدل استیکینگ داریم: locked و flexible که در حالت اول، امکان برداشت پول تا تعداد روز مشخص از کاربر سلب می‌شود. باید تحقیق کنید و ببینید که در سوشی سواپ کدام یک از شرایط وجود دارد.

   پاسخ
  • ببخشید تراست ولت من گزینه بیشتر نداره گزینه more نداره چیکار باید بکنم ؟

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست