اوکی اکسچنج

راهنمای استفاده از پلتفرم Wault Finance و توکن WAULT

راهنمای استفاده از پلتفرم Wault Finance و توکن WAULT

زنجیره هوشمند بایننس (BSC) به‌سرعت در حال رواج یافتن در فضای فایننس غیرمتمرکز (دیفای) است. BSC ثابت کرد که شایسته پروژه‌های جدیدی است که روی این بلاکچین ساخته‌شده‌اند و همچنین راه را برای بسیاری از تیم‌های دیگر هموار کرده است تا پروژه خود را روی این بلاکچین راه‌اندازی کنند. BSC پروژه‌های نوآورانه زیادی را جذب کرده و در حال پرورش آن‌هاست. تعداد فزاینده‌ای از توسعه‌دهندگان از بلاکچین اتریوم به BSC سرازیر شده‌اند، زیرا BSC محیط بهتری را برای پیشرفت پروژه‌های جدید فراهم می‌کند. والت فایننس یا Wault Swap یکی از پروژه‌های ابتکاری روی شبکه BSC است که امروز در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

والت فایننس چیست؟(Wault Finance)

والت فایننس (Wault Finance) یکی از جدیدترین پلتفرم‌های دیفای است که روی زنجیره هوشمند بایننس اجرا می‌شود. این پلتفرم قصد دارد همه خدمات کلیدی در فضای دیفای را زیر یک سقف بیاورد و هدف آن این است که اکوسیستم خود را تا حد ممکن ساده نگاه دارد.

سازندگان Wault Finance معتقدند که خدمات و کاربردهای دیفای باید بیشتر در دسترس باشد. آنها قصد دارند که این خدمات به روشی ساده‌تر در دسترس کاربران قرار گیرد. روشی که از تمام هزینه‌های بالایی که باعث کاهش سود شما می‌شود، جلوگیری می‌کند.

صرافی Wault Finance چیست؟

این پلتفرم از رابط کاربری‌ پیچیده‌ای که استفاده از پلتفرم‌های دیفای را برای کسانی که برای اولین بار از آنها استفاده می‌کنند دشوار می‌نماید، ندارد و صادقانه بگوییم، پیچیدگی یکی از علل اصلی اجتناب مردم از دنیای بلاکچین است. هدف دیگر Wault Finance کنترل فرآیند تصمیم‌گیری در بسیاری از پلتفرم‌های کنونی به صورت مرکزی است.

بهترین ویژگی های Wault Finance

پلتفرم والت فایننس Wault Finance با در نظر گرفتن این اهداف، ایجاد شده است. این پروتکل دارای تعداد زیادی قابلیت منحصربه‌فرد است. انتظار می‌رود که این قابلیت‌های منحصربه‌فرد میزان انباشت ثروتی که کاربران می‌توانند بر روی این پلتفرم انجام دهند را افزایش دهد.

این مجوعه دارای حاکمیت آزاد و غیرمتمرکز است. این برای شما به عنوان یک کاربر به این معنی است که می‌توانید در مورد همه جنبه‌های مسیر توسعه‌ای که پروتکل در آینده طی می‌کند رأی دهید. به عبارت دیگر، تصمیمات شما آینده پروتکل را رقم می‌زند. توسعه‌دهندگان این اختیار را دارند که نقش‌هایی را برگزینند که به آنها اجازه می‌دهد نقش‌های مهم‌تری را بر روی این پلتفرم ایفا کنند. از شما به عنوان یک توسعه‌دهنده، همیشه از کار بر روی کد متن باز این پلتفرم و مشارکت در توسعه آن استقبال خواهد شد.

ارز دیجیتال WAULT چیست؟

WAULT توکن حاکمیتی سابق والت فایننس است. این توکن به هولدرهای خود اجازه می‌داد تا در مورد جهت‌گیری‌های آینده پروتکل تصمیم‌گیری کنند. این تصمیمات می‌توانست به سادگی افزودن یک قابلیت جدید یا به پیچیدگی تغییر کل سیستم حاکمیت باشد. توکن WAULT اکنون به WAULTx مهاجرت کرده است.

توکن WAULTx چیست؟

مالیات بر تراکنش یکی از موانع اصلی لیست شدن توکن WAULT در صرافی‌های متمرکز بود. علی‌رغم اینکه بسیاری از بزرگ‌ترین صرافی‌های متمرکز می‌خواستند توکن WAULT را لیست کنند، اما پرداخت مالیات توسط کاربران آنها به نفع صرافی‌ها و کاربران آنها نبود.

نام توکن (نماد) Wault [New] (WAULTX)
مارکت کپ (در زمان ویرایش مقاله) $ ۵۹۷,۹۴۷
بیشترین قیمت کل ادوار (ATH) $ ۰.۱۲۸
بیشترین عرضه کل (Max Supply) ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
اکوسیستم BSC

این اتفاق بزرگی است، زیرا لیست شدن WAULT در صرافی‌های متمرکز به جهات زیادی به رشد آن کمک می‌کرد. برای مثال، لیست شدن این توکن در صرافی‌های متمرکز باعث افزایش قیمت آن و همچنین تحریک اکوسیستم و افزایش پاداش هولدرهای این توکن می‌شود.

توکن WAULTx چیست؟

اما نکته‌این است که حذف کارمزد عدم فعالیت و مالیات بر تراکنش به‌هیچ‌وجه ساده نیست. در حقیقت، تنها یک راه برای حذف این دو مورد وجود داشت. و این تنها با مهاجرت این توکن میسر بود، کاری که تیم Wault Finance انجام داد.

بنابراین، اکنون WAULTx توکن حاکمیتی جدید والت فایننس است. برای ترویج استفاده از WAULTx، این پلتفرم تصمیم گرفته است که این توکن را با نسبت ۱۰۰۰: ۱ در برابر توکن WAULT قابل بازخرید کند. بنابراین، شما به ازای هر توکن WAULT، حدود ۱۰۰۰ توکن WAULTx دریافت خواهید کرد.

توکن سوزی WAULTx

علاوه بر این، WAULTx هیچ‌گونه نرخ سوزاندن توکن (burn rate) یا مالیات تراکنش (transaction tax) ندارد. قرار بر این است که WAULTx یک توکن حاکمیتی ساده باشد که سقف عرضه آن ۱ میلیارد واحد است. اگر به دنبال تبدیل توکن‌های WAULT خود به توکن WAULTx هستید، باید این کار را تا قبل از ۲۳ ژوئن ۲۰۲۱ انجام دهید. WSwap یک صرافی غیرمتمرکز است که برای کمک به کاربران برای ترید روی پلتفرم Wault ساخته شده است.

WEX، توکن اصلی WSwap، توکنی است که برای مدیریت AMM (بازارساز خودکار) استفاده شود. برای مشارکت در همه ادغام‌های آینده، از توکن WEX استفاده خواهد شد. کارمزد تراکنش ۰.۲ درصد تعیین شده است. از این میزان، ۰.۱۸ درصد به تأمین‌کنندگان نقدینگی اختصاص داده می‌شود و %۰.۰۲ به فرآیند بازخرید روزانه و سوزاندن توکن‌های WEX اختصاص می‌یابد. این بدین منظور صورت می‌گیرد که فشار تورمی همیشه برقرار باشد و قیمت را همیشه به بالا سوق دهد.

نکته‌ای که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که توکن WAULTx همچنان به عنوان توکن حاکمیتی اصلی برای کنترل این پروتکل باقی خواهد ماند و به‌واسطه ساختار کارمزد منحصربه‌فرد خود، به سودرسانی به این پلتفرم ادامه خواهد داد.

استخراج نقدینگی در Wault Finance چگونه انجام می‌شود؟

نحوه عملکرد استخراج نقدینگی د روالت فایننس تقریباً مشابه دیگر پلتفرم‌های دیفای است. تنها کاری که باید انجام دهید تأمین نقدینگی یک یا چند استخر است که در ازای آن پاداش و کارمزد (درقالب توکن) دریافت می‌کنید. برای دستیابی به توزیع عادلانه و پاداش به حامیان اولیه این پلتفرم، شما می‌توانید در چند ماه اول توکن‌های WAULTx را استخراج کنید.

در وهله اول، پاداشی که برای هر بلاک دریافت می‌کنید ۱ توکن است. پس از آن، هر ده روز یک‌بار پاداش به نصف کاهش پیدا می‌کند. در حال حاضر، این پلتفرم دارای دو نوع استخر است: استخر نقدینگی WAULTx / BNB و استخرهای استیکینگ WAULTx.

استخر نقدینگی WAULTx / BNB جایی است که بیشتر پاداش‌ها (به‌طور دقیق%۸۰) در آن قرار دارد. اما در استخرهای استیکینگ WAULTx نیز پاداش‌های زیادی وجود دارد که می‌توان کسب کرد که بعداً در مورد آن بحث خواهیم کرد. این پروتکل برای هر تراکنشی که روی پلتفرم انجام می‌شود، ۱.۸ درصد کارمزد و مالیات دریافت می‌کند. سپس این کارمزد بین ماینرهای نقدینگی تقسیم می‌شود. این پلتفرم با این مکانیسم پاداش، تضمین می‌کند که ماینرهای نقدینگی حتی پس به گردش در آمدن کل ۱ میلیارد توکن WAULTx پاداش خود را دریافت خواهند کرد.

استخرهای استیکینگ در Wault Finance چگونه کار می‌کنند؟

استیک کردن در Wault Finance تقریباً مشابه پلتفرم‌های دیگر دیفای است. شما توکن‌های WAULTx خود را گرو می‌گذارید و مدتی صبر می‌کنید تا آنها را به همراه پاداش پس بگیرید. وقتی WAULTx را استیک می‌کنید، سود قابل توجهی از قرارداد استخراج نقدینگی دریافت می‌کنید. اما این همه ماجرا نیست، شما همچنین %۰.۷ از مالیات و کارمزد را از هر تراکنش دریافت می‌کنید. شما علاوه بر مصونیت از ضرر موقت (impermanent loss) به عنوان یک استیکر، افزایش قیمت توکن را نیز مشاهده خواهید کرد.

کاربرانی که قصد ندارند توکن‌های خود را برای مدت محدودی قفل کنند، ۱۰ درصد پاداش را از قرارداد استخراج نقدینگی دریافت می‌کنند. همه توکن‌های آنها به یک استخر بدون Lockup منتقل می‌شود.

استخرهای استیکینگ در Wault Finance چگونه کار می‌کنند؟

اگر کمی بیشتر مایل به ریسک هستید، این گزینه را دارید که توکن‌های خود را در یک استخر لاک‌آپ ۱ ماهه قفل کنید. این استخر ۳۰ درصد از پاداش قرارداد استخراج نقدینگی را به شما می‌دهد اما توکن‌های شما را برای یک هفته قفل می‌کند. اگر پول اضافه برای ریسک بیشتر دارید، می‌توانید توکن‌های خود را در استخر لاک‌آپ ۱ ماهه قفل کنید. این استخر ۶۰ درصد از پاداش قرارداد استخراج نقدینگی را به شما می‌دهد، اما توکن‌های شما را برای یک ماه کامل قفل می‌کند.

خزانه‌ها و بهینه‌سازی سود در والت فایننس چگونه کار می‌کنند؟

در پلتفرم Wault Finance، خزانه‌ (Vaults) جایی است که می‌توانید وجوه خود را در ان واریز کنید. سپس این وجوه توسط پلتفرم برای سرمایه‌گذاری (و بهره‌مندی از) فرصت‌های سودآور موجود در بازار دیفای استفاده می‌شود. Vault با استفاده از استراتژی‌های مختلف، به عنوان مولد سود خودکار عمل می‌کند. این به آنها کمک می‌کند تا بازده مطلوبی را ایجاد کنند که برای سرمایه‌گذاری به کاربر منتقل می‌شود. شما به عنوان یک سرمایه‌گذار، نه‌تنها از لحاظ پولی، بلکه از لحاظ صرفه‌جویی در وقت و هزینه خود نیز سود به دست می‌آورید.

نتیجه گیری

صرف نظر از اینکه توکن WAULTx هولد می‌کنید یا خیر، می‌توانید از استراتژی Vault استفاده کنید. با این حال، برای اظهارنظر در مورد پیشنهادات و رأی دادن به آن‌ها، باید هولدر توکن WAULTx باشید. بدون آن، شما نمی‌توانید استراتژی‌های پیشنهادی را تائید یا رد کنید. در صورت مورد تائید قرار گرفتن یک پیشنهاد، استخر آن ظرف ۲۴ ساعت برای سپرده‌گذاری در دسترس قرار می‌گیرد. به عنوان خالق استراتژی Vault، یک کیف پول به شما تعلق می‌گیرد تا درصدی از درآمد Vault را دریافت کنید – به شرط اینکه استراتژی شما تائید شود. به ازای هر ۵۰،۰۰۰ دلاری که Vault شما به دست می‌آورد، سود به‌طور خودکار به سه استخر ارسال می‌شود.

در شروع کار، ۸ درصد از سودها به کیف پول سازنده استراتژی ارسالو و ۹۰ درصد از سود برای خرید WAULTx استفاده می‌شود. WAULTx حاصله با توجه به میزان سرمایه‌گذاری آنها در استراتژی مورد نظر، به سپرده‌گذاران Vault ارسال می‌شود. چنین بازخریدهایی باعث ایجاد فشار خرید مداوم بر روی این توکن می‌شود و قیمت آن را افزایش می‌دهد. ۲ درصد باقیمانده نیز برای بازاریابی و توسعه بیشتر پروتکل به کیف پول توسعه‌دهندگان ارسال می‌شود.

سوالات متدوال

سؤالات متداول
والت فایننس چیست؟

Wault Exchange (یا WEX) یک صرافی بازار ساز خودکار است. این صرافی به افزایش نقدینگی پروتکل توسط کاربران کمک می‌کند که به نوبه خود فرصت‌های سودآورتری برای بهینه‌سازی سودها و همچنین ایجاد هم‌افزایی با سایر پروژه‌های اجراشده توسط این تیم ایجاد می‌کند.

 استیبل‌کوین WOLD چیست؟

تیم فنی والت فایننس Wault Finance قصد دارد یک پلتفرم وام‌دهی  راه‌اندازی کند و به عنوان وثیقه وام‌ها، یک استیبل‌کوین دلاری به نام WOLD ایجاد کند. WOLD یک توکن با عرضه متغیر است که از مکانیزم rebasing برای کنترل عرضه استفاده می‌کند. روش کار آن اینگونه است که با تغییرات قیمت، توکن‌های جدید سوزانده یا ضرب می‌شوند. با این کار، اطمینان حاصل می‌شود که قیمت دلاری آن همیشه ثابت باقی می‌ماند.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
۲ دیدگاه

۲ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • سلام به نظرتون در کل پروژه خوبیه؟

  پاسخ
  • علی رضا فروتنی
   ۲۴بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۰۱ ب٫ظ

   درود بر شما؛
   سازوکار و اهداف پروژه به نظر خوب و قابل قبوله اما مارکت کپ کمی که داره، باعث میشه سرمایه گذاری روی اون ریسک بالایی داشته باشه. در هر صورت، تصمیم با کاربرانه.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست