ریزش قیمت WAVES و غیر هم‌تراز شدن استیبل کوین الگوریتمی USDN

ریزش قیمت WAVES و غیر همتراز شدن استیبل کوین الگوریتمی USDN

به گزارش وبسایت u.today، در ۲۴ ساعت گذشته شاهد ریزش ۱۵ درصدی قیمت کوین WAVES بوده‌ایم که در نتیجه‌ی ریزش قیمت استیبل کوین الگوریتمی این شبکه به نام USDN یا Neutrino USD که توسط ذخایر WAVES پشتیبانی می‌گردد و از طریق توکن NSBT قیمت آن ثابت نگه داشته می‌شود از حالت برابری با یک دلار آمریکا خارج شده است و در حال حاضر به قیمت ۰.۸۵ معامله می‌شود. Sasha Ivanov موسس پروژه WAVES با انتشار رشته توییتی در پاسخ به انتقادات کاربران شبکه WAVES با متهم کردن Alameda Research و صرافی FTX برای دستکاری قیمت این ارز و فروش حجم عظیمی از ارز WAVES حمایت دوباره خود را از این ارز اعلام داشته است. در جواب این اظهارات اکانت توییتری منتسب به صرافی FTX این اظهارات را صرفا یک تئوری توطئه خوانده است.

گزارشات به دست آمده نشان می‌دهد که این ریزش قیمت ممکن است به شایعات به وجود آمده در رابطه با طرح پانزی مرتبط نباشد. درواقع این ریزش قیمت می‌توانست به دلیل پیشنهاد Vires Finance برای کاهش وام‌دهی USDN به ۰.۱% و افزایش محدودیت APR وام‌گیری به ۴۰% هم رخ دهد. پس از اینکه WAVES ویوز ۱۵ درصد از ارزش خود را در ۲۴ ساعت گذشته از دست داد، بنیانگذار پروژه، ساشا ایوانوف، مدیر عامل FTX را به کاهش دادن ارزش دارایی متهم کرد. به گفته ایوانوف، حساب های مرتبط با Alameda از پروژه درخواست کرده‌اند که تا یک میلیون توکن WAVES را برای کاهش قیمت آن در بازار قرض بگیرند. علاوه بر درخواست یک میلیون توکن، ۱.۵ میلیون دلار برای ادغام توکن بومی درخواست شد. مدیر عامل صرافی FTX به سرعت این شایعات را رد کرد و پیام ایوانف را تئوری توطئه خواند.

نکته: توجه داشته باشید که این خبر صرفا ترجمه‌‌ محتوای انتشار یافته از منبع ذکر شده می‌باشد و آکادمی آموزش ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی درقبال عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست