اوکی اکسچنج

میم‌کوین په‌په (PEPE) و تحلیل آینده آن

په په کوین

په‌په (PEPE)، میم کوینی که در اواسط‌آوریل ۲۰۲۳ معرفی شد، اما در همین مدت کوتاه جنجال به پا کرد. شکل این میم‌کوین با سایر میم‌کوین‌های سگ متفاوت است و به نظر می‌رسد همین ویژگی آن را برجسته کرده است. میم‌کوین‌ها یا ارز‌های دیجیتال مبتنی بر میم‌های آنلاین، به دلیل عدم جدیت درک شده، توجه سرمایه‌گذاران و همچنین تمسخر‌ها را به خود جلب کرده‌اند. معمولاً توسط اینفلوئنسر‌ها یا بازیگران مهم در صنعت، مانند ایلان ماسک، تشویق می‌شوند. با این حال، میم‌کوین‌ها پتانسیل رشد خوبی را برای سرمایه‌گذاری از خود نشان دادند. در زیر نگاهی دقیق‌تر به PEPE می‌اندازیم. اگرچه چندین میم‌کوین با نام مشابه وجود دارد، اما در اینجا فقط روی $PEPE تمرکز خواهیم کرد.

راه‌اندازی میم‌کوین په‌په

اکانت رسمی توییتر PEPE از این توکن به عنوان ” میم‌ترین میم‌کوین موجود” یاد می‌کند، و همچنین با اشاره به نسل قبلی میم‌کوین‌ها که شامل دوج‌کوین می‌شود، می‌گوید سگ‌ها دوران خوش خود را سپری کرده‌اند.

میم‌کوین PEPE در ۱۷‌آوریل با هیاهوی کمی شروع به کار کرد. این میم‌کوینبر اساس میم په‌په قورباغه است که برای اولین بار توسط مت فیوری در سال ۲۰۰۵ محبوب شد. په‌په، مانند توکن‌های بی‌شماری دیگر با مضمون Pepe the Frog، هیچ وابستگی رسمی به Furie یا شخصیت اصلی انیمیشن ندارد.

په په

په‌په ویژگی‌های دیگری دارد که نشان دهنده وضعیت آن به عنوان میم‌کوین است؛ مانند این واقعیت که اکنون ۴۲۰ میلیون توکن PEPE در گردش است. گفتنی است عدد ۴۲۰ یک سمبل جهانی برای استفاده ماده مخدر حشیش است.

رشد غیرمنتظره میم‌کوینپه په

ایجاد قرارداد هوشمند اتریوم و راه‌اندازی یک کوین ارزان و ساده است، اما تولید نقدینگی می‌تواند چالش برانگیزتر باشد. PEPE در روز‌های ابتدایی خود در نتیجه یک خرید برجسته که جامعه ارز‌های دیجیتال توییتر را مجذوب خود کرد، شهرت یافت.

یک سرمایه‌گذار می‌م‌کوین، ۵.۹ تریلیون توکن PEPE را با ۰.۱۲۵ واحد اتریوم یا حدود ۲۵۰ دلار معامله کرد. ارزش آن توکن‌ها با محبوبیت میم‌کوینافزایش یافت و در ۱۹‌ آوریل ۲۰۲۳ به بالاترین رقم ۱.۸ میلیون دلار رسید و بازده بالقوه آن تقریباً ۴۵۰۰ برابر سرمایه‌گذاری اولیه بود. دور از ذهن نیست که ده‌ها هزار سرمایه‌گذار دیگر با وعده سود سریع جذب شدند و‌امیدوار بودند که قبل از افزایش بیش از حد قیمت، توکن‌های PEPE را خریداری کنند.

با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید، با توجه به نقدینگی بسیار کم PEPE، سرمایه‌گذارانی که این ۵.۹ تریلیون توکن را خریداری کرده‌اند، ممکن است در آینده برای فروش آن‌ها را با قیمت فعلی به مشکل بخورند.

آینده میم‌کوین په‌په چگونه خواهد بود؟

آینده PEPE هنوز پس از اولین نمایش آن تقریباً می‌توان گفت که روشن است. به گفته چندین متخصص، از جمله مؤسس صندوق ارز دیجیتال DFG، جیمز وو، ” میم‌کوینبخش‌های بزرگی از چشم انداز معاملات ارز‌های دیجیتال است، چه بخواهیم چه نخواهیم” و این احتمال وجود دارد که می‌م‌کوین‌هایی مانند PEPE به رشد خود ادامه دهند. اما PEPE ممکن است راه بسیاری از memecoin‌های زودگذر دیگر را که قبل از آن آمده بودند، مانند Grimacecoin، پامپ کوین و بسیاری دیگر دنبال کند و در نهایت از دید عموم ناپدید شود. در این شرایط، باید دید آیا سرمایه‌گذاران، از جمله مالک تقریباً ۶ تریلیون PEPE، می‌توانند از این توکن درآمد کسب کنند یا نه. 

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
۲ دیدگاه

۲ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست