اوکی اکسچنج

بروکر ویندزور چیست؟ سفری ایمن در اقیانوس بازار های مالی با کارگزاری ویندزور

بروکر ویندوز

بروکر ویندزور چیست و چه خدماتی ارائه می دهد؟

اقیانوس بی انتهای بازار های مالی می تواند تریدر ها را به ناکجا ببرد. اما «بروکر ویندزور» – “Windsor Brokers” با سابقه طولانی اش مانند یک قطب نما عمل و معامله گران را به سوی مقصدشان هدایت می کند. ویندزور با بیش از ۳۵ سال سابقه فعالیت، اعتبار و جایگاهی دارد که با دیگر بروکر ها قابل مقایسه نیست! در این مطلب وضعیت بروکر ویندزور بررسی می شود تا کاملا با این بروکر و سابقه درخشانش آشنا شوید.

کارگزاری  ویندزور در سال ۱۹۸۸ ساخته شد ه است و یکی از قدیمی ترین بروکرهای بازار فارکس می باشد.

کارگزاری ویندزور از زمان آغاز کارش در سال ۱۹۸۸، یک مسیر صعودی را طی کرده که ریشه در صداقت، نوآوری و تخصصش دارد. البته شیوه کاری آن ها با بسیاری از بروکر ها -مانند آلپاری و آمارکتس- متفاوت است [این بروکر ها به عنوان بروکر (ECN) شناخته می شوند]. کارگزاری ویندزور اصطلاحا یک «بازار ساز» یا (Market Maker) است؛ این گروه از بروکر ها، تریدر ها را به تامین کنندگان نقدینگی وصل می کنند.

بروکر ویندوزر خدماتش را به کشور های متعددی در سراسر جهان از جمله (ایران) ارائه می دهد. شما با ثبت نام در این بروکر می توانید انواع دارایی ها و نماد های معاملاتی را معامله کنید [شامل فارکس، ارز های دیجیتال، شاخص، کالا، سهام و…].

سال تاسیس

۱۹۸۸

رگولاتوری

CySEC, JSC

IFSC, FSASeychelles (رگوله ایرانیان)

حداقل سپرده

۵۰$

حداکثر اهرم

۱:۱۰۰۰

سکو های معاملاتی

متاتریدر ۴ (MT4)

وب تریدر (Webtrader)

حساب اسلامی

دارد

کپی ترید

دارد

پشتیبانی به زبان فارسی

دارد

بررسی رگولاتوری بروکر ویندزور؛ این بروکر تا چه حد اعتبار دارد؟

کارگزاری ویندزور در طول فعالیتش موفق به دریافت رگولاتوری از سوی چندین سازمان شده است. رگوله های اول و دوم این بروکر، یعنی (CySEC) و (JSC) مخصوص مشتریان اروپایی این بروکر هستند و ایرانیان را تحت پوشش ندارند. برخی دیگر از آن ها هم مخصوص تریدر های ایرانی هستند.

رگوله بروکر ویندزور برای ایرانیان

بروکر ویندزور جهت ارائه خدمات به کشور های تحریم شده مثل ایران، سراغ رگولاتوری با اعتبار کمتر رفته است و تحت نظارت سازمان خدمات مالی سیشل (FSA) قرار دارد و با این مجوز می تواند به ایرانیان خدمات ارائه کند. البته ویندزور بروکرز از رگولاتوری چهارمی نیز استفاده می کند که مربوط به کمیسیون خدمات مالی بلیز (FSC) به شماره ثبت ۰۰۰۱۵۳/۳۹۱-۰۰۰۱۵۳/۳۹۲ نام دارد که خدمات مالی به ایرانیان را عمدتا با این مجوز پوشش می دهد.

ویندزور از کدام پلتفرم های معاملاتی استفاده می کند

کارگزاری ویندزور تنها متاتریدر ۴ و وب تریدر را به مشتریانش ارائه می دهد.

پلتفرم های معاملاتی بروکر ویندزور

بروکر ویندوز برای حساب های معاملاتی اش پلتفرم های متاتریدر ۴/ MT4 و وب تریدر را ارائه می دهد. برای دانلود متاتریدر ۴ ویندزور برای کامپیوتر، می توانید از سیستم عامل های ویندوز، لینوکس یا مک استفاده کنید. در نسخه موبایل نیز متاتریدر ۴ ویندزور  برای اندروید و آیفون، در گوگل پلی و اپ استور وجود دارد.

نام بروکر فارکس

ویندزور بروکرز – Windsor Brokers

متاتریدر ۴ ویندزور

برای کامپیوتر و موبایل

متاتریدر ۵ ویندزور

️ندارد

وب تریدر ویندزور

هر سیستم عاملی

مولتی ترمینال ویندزور

️در ویندوز

دانلود متاتریدر ۴ برای بروکر ویندزور در کامپیوتر و موبایل

برای دانلود متاتریدر ۴ ویندزور می توانید از طریق سایت اصلی بروکر اقدام کنید. پس از ورود به سایت ویندزور از طریق منوی این بروکر بر روی قسمت پلتفرم های معاملاتی کلیک کنید.

سپس از میان گزینه های مختلفی که برای دانلود متاتریدر ۴ ویندزور ارائه شده است، می توانید MT4 دستکتاپ را برای ویندوز انتخاب کنید. توجه داشته باشید که تمامی این گزینه ها به یک صفحه منتهی می شود. همچنین می توانید از قسمت پایین سایت ویندزور، به این منو دست پیدا کنید و با انتخاب هریک از موارد دانلود متاتریدر ۴ برای بروکر ویندزور، وارد این صفحه شوید.

در این قسمت تمامی نسخه های متاتریدر ۴ ویندزور برای کامپیوتر و گوشی های همراه ارائه شده است. همچنین می توانید برنامه اختصاصی بروکر ویندزور را از همین صفحه دانلود کنید.

کارگزاری ویندزور کدام حساب های معاملاتی را ارائه می دهد؟

ویندزور دو حساب به نام های پرایم و زیرو دارد.

آشنایی با انواع حساب های بروکر ویندزور

وقتی که صحبت از حساب های معاملاتی بروکر ها می شود، احتمالا فکرتان به سمت حساب هایی مانند سنت، (ECN) و… می رود. اما یادتان باشد که ویندزور یک بروکر بازار ساز است و حساب های متفاوتی را ارائه می دهد! حساب های معاملاتی بروکر ویندزور:

 • حساب «پرایم» – (Prime)

 • حساب «زیرو» – (Zero).

آشنایی با حساب پرایم ویندزور

این حساب که برای باز کردنش به ۵۰$ نیاز دارید، مخصوص تریدر های کم تجربه است و ریسک پایینی دارد. این حساب می تواند برای شروع سفر معاملاتی تان مناسب باشد. ویژگی های حساب پرایم بروکر ویندزور:

 • کمیسیون: ندارد

 • حداکثر اهرم: ۱:۱۰۰۰

 • اسپرد: از ۱ پیپ

 • حداقل حجم معاملات: ۰.۰۱ لات

 • استاپ اوت: ۲۰%

 • مارجین کال: ۱۰۰%

 • امکان هج کردن: دارد

 • امکان اسکالپ: دارد

 • حساب اسلامی: دارد.

آشنایی با حساب زیرو ویندزور

این حساب نیاز به سپرده زیادی دارد و مخصوص تریدر های بسیار حرفه ای ساخته شده است. اگر اهل ریسک بالا و به دنبال کسب درآمد بسیار خوب از معاملاتتان هستید، این حساب برای شما ساخته شده است. برای افتتاح این حساب باید حداقل ۱۰۰۰$ سپرده کنید! ویژگی های حساب زیرو بروکر ویندزور:

 • کمیسیون: ۸ دلار در هر لات

 • حداکثر اهرم: ۱:۱۰۰۰

 • اسپرد: از ۰ پیپ

 • حداقل حجم معاملات: ۰.۰۱ لات

 • استاپ اوت: ۲۰%

 • مارجین کال: ۱۰۰%

 • امکان هج کردن: دارد

 • امکان اسکالپ: دارد

 • حساب اسلامی: ندارد.

علاقه مندان برای آشنایی بیشتر با بروکر ویندزور و همچنین انواع حساب های ویندزور، نماد داوجونز در ویندزور بروکرز، ساعت کاری ویندزور، نصب متاتریدر ۴ ویندزور و دیگر موارد، می توانند به وبسایت های معتبر در زمینه بازارهای مالی مانند اینوست و پدیا Investopedia، کانون تریدر های موفق فارکس و ارزهای دیجیتال دیجی تریدرز Digitraderz، ایران بروکر Iranbroker و … مراجعه نمایند.

مزایا و معایب بروکر ویندزور چه هستند؟

ویندزور به عنوان یکی از بهترین و قدیمی ترین بروکر های جهان شناخته می شود. مزایای زیاد در کنار معایب بسیار کم این بروکر باعث جذب خیلی از تریدر ها به این بروکر شده اند.

مزایای کارگزاری ویندزور

سابقه بسیار طولانی بروکر ویندزور یکی از اصلی ترین مزایای این بروکر محسوب می شود؛ چرا که بزرگ ترین دلیل بر اعتبار آن است. سایر مزایای بروکر ویندزور:

 • تنوع بسیار بالای نماد های معاملاتی (بیش از ۱۵۰ نماد)

 • حضور فعال در بیش از ۸۰ کشور و چهار قاره

 • ارائه روش ویژه واریز و برداشت ریالی برای ایرانیان

 • بونوس ۳۰ دلاری برای ثبت نام

 • رگوله شده از سوی ۴ نهاد نظارتی.

معایب کارگزاری ویندزور

به عنوان یک کارگزاری بازار ساز، تنوع حساب های ویندزور کم است؛ برای مثال بروکر های دیگر حساب های سنتی برای تریدر های مبتدی ارائه می دهند، اما (Windsor) توجهی به این مسئله ندارد. دیگر معایب بروکر ویندزور:

 • هزینه های عدم فعالیت (تریدر هایی که برای مدتی فعال نباشد باید هزینه دهند)

 • کم بودن تنوع ارز های دیجیتال ارائه شده از طرف بروکر

 • پایین بودن سرعت پاسخگویی تیم پشتیبانی

 • سرعت پایین انجام معاملات.

آخرین کلام در بررسی بروکر ویندزور

برای حرکت رو به جلو در معاملات جهانی می توانید با خیال راحت به بروکر ویندزور اعتماد کنید. آن ها با میراثی طولانی، راه کار های نوآورانه و تخصص بالا دنیایی از امکانات را در اختیار مشتریانشان می گذارند. اگر چه (Windsor) معایبی دارد، اما مزایای بسیار خوب آن می توانند دلایل کافی برای شروع کار با این بروکر باشند.

منبع: دیجی تریدرز Digitraderz –  تریدرز یونیون TradersUnion

امتیاز به این مطلب post
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • ویندزور یک بروکر ثبت شده در قبرس است که رگوله های CySEC و IFSC را دارد و جز بروکرهای نسبتاً معتبر محسوب می‌شود. این کارگزاری دو حساب پرایم و زیرو را روی پلتفرم متاتریدر ۴ در اختیار کاربران قرار می‌دهد. توجه داشته باشید که این کارگزاری در کشورهای مختلفی توانسته مجوز دریافت کند که در بخش اعتبار به آن‌ها اشاره کردیم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست