غیرواقعی بودن ۵۱ درصد از حجم تراکنش‌های بیت کوین

غیرواقعی بودن 51 درصد از حجم تراکنش‌های بیت کوین

به گزارش وبسایت خبری beincrypto، نشریه مشهور Forbes در جدیدترین گزارش خود به بررسی مقایسه حجم واقعی معاملات بیت کوین و مقدار گزارش شده از سمت خود صرافی‌ها پرداخته است، که برخی از نتایج این گزارش جالب توجه می‌باشد که در زیر به صورت خلاصه آورده شده است:

در این تحقیق جامع ۱۵۷ صرافی ارز دیجیتال مورد تحقیق قرار گرفته است که این صرافی‌ها در سه گروه تقسیم بندی شده‌اند. دسته اول صرافی‌هایی که حجم معاملات واقعی در آن‌ها کمتر از ۲۵ درصد با حجم گزارش شده اختلاف دارد. به همین ترتیب برای دسته دوم و سوم این عدد ۷۹ درصد و ۹۹ درصد می‌باشد.

طبق این دسته بندی، ۴۸ صرافی در دسته اول قرار می‌گیرند و در دسته دوم و سوم نیز به ترتیب ۷۳ و ۳۶ صرافی قرار دارند. نکته قابل توجه اما قرارگیری هر سه صرافی بایننس، CoinEx و KuCoin در دسته دوم می‌باشد.

طبق این تحقیق در حالی که در روز ۱۴ ژوئن حجم معاملات بیت کوین ۲۶۲ میلیارد دلار در این صرافی‌ها گزارش شده بود، اما بعد از راستی آزمایی مشخص شد که حجم واقعی معاملات تنها ۱۲۸ میلیارد دلار بوده است که یعنی نزدیک ۵۱ درصد از حجم تراکنش‌ها فیک بوده است!

از لحاظ حجم معاملات نقدی یا اسپات سه صرافی بایننس، FTX و OKX به ترتیب در جایگاه‌ّای اول تا سوم قرار دارند و به طور کلی بایننس ۲۷ درصد از حجم کل بازار را در اختیار خود دارد.

در حالی که بیش از ۹۱ درصد از حجم معاملات بیتکوین در برابر دلار آمریکا انجام می‌شود، اما تقاضا برای انجام معامله بیت کوین در برابر ارز‌های دیگر همچون ین ژاپن یا ون کره جنوبی رو به افزایش هست.

نکته: توجه داشته باشید این خبر صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۳.۷/۵ - (۴ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست