راه اندازی شهر بیت کوین (Bitcoin City) در السالوادور

راه‌انداری شهر بیت کوین (Bitcoin City) در السالوادر

رئیس جمهور کشور السالوادر، Nayib Bukele،‌ در راستای پذیرش ارز دیجیتال بیت کوین در کشور خود به عنوان پول رایج به تازگی خبر از راه اندازی شهر بیت کوین (Bitcoin City) داده است. او همچنین بر این باور است که در این شهر آموزش دیجیتالی و تکنولوژی خواهیم داشت و تمام انرژی آن به وسیله انرژی زمین گرمایی (Geothermal) و آتشفشانی تامین خواهد شد. رئیس جمهور السالوادر همچنین اشاره کرده است که این یک شهر کاربردی خواهد بود با دارا بودن مناطق سکونتی، مراکز خرید، رستوران‌ها، یک بندر که همه‌ی آن‌ها به وسیله بیت کوین اداره خواهند شد.

السالوادور از راه‌اندازی یک شهر بیت‌کوینی در آینده خبر داد

به گزارش وبسایت cointelegraph، با همکاری السالوادر با Blockstream تامین مالی پروژه شهر بیت کوین با هزینه ۱ میلیارد دلار انجام خواهد شد. که این تامین مالی برای توسعه استخراج به وسیله گرمای آتشفشان استفاده می‌گردد. همچنین Finex کمپانی مادر Bitfinex که در راستای کمک برای تدوین قوانین حوزه ارز‌های دیجیتال به کشور السالوادر کمک می‌کند، به عنوان اولین کمپانی دارای مجوز در چارچوب جدید فعالیت خواهد کرد و بیت کوین های استخراج شده در Finex عرضه خواهد شد.

امکان فعالیت بانکداری السالوادور همراه با پذیرش بیت کوین

مدیرعامل پلتفرم پرداخت دیجیتال SERFINSA در کشور السالوادور طی حضور در کنفرانس LaBitConf 2021 در این کشور اظهار داشت که مدیران بانک‌ها بیت کوین را به عنوان تهدیدی برای سیستم خود نمی‌شناسند. وی اعلام کرد که پذیرش بیتکوین و سیستم بانکداری فعلی با یکدیگر تضادی نداشته و در حقیقت این دو برای یکدیگر می‌توانند مفید باشند. همچنین در این کنفرانس مدیر بانک BCIE که در حقیقت بانکی برای اتحاد اقتصادی بانک‌های آمریکای مرکزی است، حضور داشت. وی اظهار داشت که معرفی و پذیرش بیت کوین در آمریکای مرکزی باعث یادگیری بیشتر درباره رمزارزها شده و با تدوین چارچوبی قانونی می‌توان گام‌های بیشتری در این حوزه برداشت.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست