اوکی اکسچنج

۹ ابزار ضروری تحلیل ارز‌های دیجیتال که هر تریدری به آن نیاز دارد

ارز‌های دیجیتال بیشترین سرمایه‌گذاری را در چند سال اخیر تجربه کردند آن هم در صورتی که تنها ۱۰ سال از ظهور این صنعت می‌گذرد. به همین دلیل، هیچ کس واقعاً نمی‌داند چگونه آن‌ها را ارزیابی کند و از معاملات آن‌ها سود ببرد. با این حال، چندین ابزار و سرویس مختلف وجود دارد که به شما در تحلیل و تجزیه بیشتر بازار کریپتو کمک می‌کند تا شما را قادر سازد از تحقیقات خود بهترین استفاده را ببرید. در این مقاله از ارزتودی قرار است به معرفی ۹ ابزار ضروری که برای تحلیل ارز‌های دیجیتال نیاز دارید را معرفی کنیم.

۹ ابزار ضروری برای سرمایه‌گذاران کریپتو

۱. استودیو گلس‌نود (Glassnode studio)

گلس‌ود یک پلتفرم هوشمند بازار درون زنجیره‌ای است که اطلاعات مفیدی در مورد هر کوینی ارائه می‌دهد.

چرا گلس‌نود می‌تواند برای شما سودمند باشد:

اطلاعات گلس‌نود می‌تواند تجزیه و تحلیل جریال ورودی و خروجی صرافی‌ها را نشان دهد. برای مثال زمانی که مقدار کوین‌های معامله شده در یک صرافی افزایش داشته باشد، نشانه این است که افراد بیشتری تمایل به فروش دارند. بر اساس تجزیه و تحلیل آمار ورودی ژانویه ۲۰۱۹ برای بیت کوین، بازار نزولی شدید پس از افزایش قابل توجه سپرده‌های بیت کوین در صرافی‌ها آغاز شد.

برای استفاده مفید از داده‌های این ساخت نیازی به حرفه‌ای بودن ندارید. تنها چیزی که باید به آن مسلط باشید معانی معیار‌ها و شاخص‌های مختلف است.

اگر می‌خواهید تریدر موفقی در صنعت ارز‌ دیجیتال باشید، حتماً گلس‌نود را بررسی کنید.

گلس نود

۲. سانتیمنت (Santiment)

سانتیمنت یک ابزار تجزیه و تحلیل رفتار ارز دیجیتال است که داده‌های درون زنجیره‌ای، اجتماعی و توسعه را بر روی بیش از ۹۰۰ کوین را ارائه می‌کند. مشابه گلس‌نود، داده‌های درون زنجیره‌ای، مبادلاتی و اجتماعی فراوانی را برای کمک به تصمیم‌گیری شما در مورد حرکت کلی قیمت ارز دیجیتال ارائه می‌دهد. سانتیمنت دارای عضویت‌های رایگان و پولی است.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات مربوط به انباشت یک کوین که به تعیین پیش‌بینی قیمت کمک می‌کند، استفاده کنید. برای تصمیم‌گیری آگاهانه بهتر است داده‌های ارائه ده توسط سانتیمنت را با دقت بیشتری بررسی کنید.

سانتیمنت

۳. کوین‌مارکت‌کل (CoinMarketCal)

شما حتماً اصطلاح معروف “با شایعات بخر و با اخبار بفروش” را شنید‌ه‌اید. این جمله در دنیای ارز‌های دیجیتال نیز صادق است. اما از کجا می‌توان شایعات و اخبار واقعی را بدست آورد؟ این سؤالی است که در این قسمت به آن خواهم پرداخت.

کوین مارکت کل بهترین رسانه برای ارز‌های دیجیتال است. این وبسایت یک این ابزار‌ایده‌آل و بدون هزینه برای پیگیری شایعات و اخبار واقعی در مورد ارز دیجیتال مورد علاقه شما است. براساس جدال زمانی این وبسایت می‌توانید برنامه خرید/فروش/HODL خود را ایجاد کنید. بسیاری از تحلیلگران معتقدند تنها با دنبال کردن اخبار می‌توانید به راحتی تا ۲۰ درصد سود کسب کنید. از آنجایی که کوین‌مارکت‌کل مبتنی بر شواهد است، می‌توانید در مورد صحت اخبار آن مطمئن باشید. هر کسی می‌تواند از کوین‌مارکت‌کل برای تأیید همان اثبات استفاده کند.

کوین‌مارکت‌کل

۴. اینتو د بلاک (Intotheblock )

اینتو د بلاک یک پلتفرم تجزیه و تحلیل داده پیشرفته است که با استفاده از یادگیری ماشین و آمار‌های پیچیده، اطلاعاتی مهمی در مورد یک دارایی ارز دیجیتال ارائه می‌دهد.

این وبسایت اطلاعات مورد نیاز مربوط به دارایی رمزنگاری موجود در بازار ارائه می‌دهد که ممکن است توسط سرمایه‌گذاران کوتاه مدت یا بلند مدت استفاده شود. استفاده از داشبورد آن ساده است و پس از درک نحوه استفاده از داده‌ها برای تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری، تحلیل رمزنگاری شما سریع‌تر و مبتنی بر داده‌ها بیشتر خواهد شد.

۵. ابزار کریپتو پورتفولیو (crypto portfolio tool)

بعد از اینکه با استفاده از ابزار‌ها ذکر شده در بالا پروژه مورد نظر خود را پیدا کردید، حال می‌توانید با استفاده از یک ابزار، دارایی‌های خود را دنبال کنید. برای یک سرمایه‌گذاری بهتر باید بدانید که چند واحد و به چه ارزشی دارایی دارید. مهمتر از همه، شما باید از سود/زیان فعلی خود آگاه باشید. برای این کار به ابزار سبد ارز‌های دیجیتال نیاز دارید.

دو ابزار کاربردی برای اینکار کریپتو کامپیر و کوین ترکنیگ هستند.

۶. کوین چک‌آپ (CoinCheckup)

مانند یک ازمایش چکاپ، CoinCheckup یک فروشگاه تک مرحله‌ای و جامع‌ترین ابزار تجزیه و تحلیل ارز دیجیتال رایگان در بازار است. این یک سایت برای مطالعه ارز‌های دیجیتال است که اطلاعات زیادی در مورد ارز‌های دیجیتال مختلف از دیدگاه‌های مختلف به شما ارائه می‌دهد. برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • نمودار
 • تحلیل فاندامنتال کوین
 • مشخصات کوین
 • آمار سرمایه‌گذاری
 • پیش‌بینی‌ها
 • اخبار و غیره..

به عنوان مثال، آمار سرمایه‌گذاری کاردانو را مشاهده کنید:

CoinCheckup

شما می‌توانید بینش‌های مشابهی در مورد کریپتو از این ابزار دریافت کنید که می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری در مورد خرید/فروش/HODLing کمک کند.

۷. کریپتو میزو(CryptoMiso)

اگر قبل از سرمایه‌گذاری اطلاعاتی در مورد پیشرفت و توسعه یک ارز نداشته باشید، احتمالاً سرمایه‌گذاری شما با شکست مواجه شود. رمزارز‌ها اساساً پروتکل‌های نرم‌افزاری هستند. اگر ایجاد، نگهداری و تقویت نشوند، در نهایت منسوخ خواهند شد.

از این رو، نظارت بر پیشرفت بلاک چین و کریپتو بسیار مهم است. می‌توانید به راحتی وضعیت پروژه‌ها را در Github پیگیری کنید. علاووه بر گیت‌هاب می‌توانید از ابزار‌های دیگری مانند کریپتو میزو برای ردیابی فعالیت‌های توسعه‌ای که در یک پروژه رمزنگاری خاص استفاده کنید.

۸. Crypto News Aggregator

Crypto News Aggregator یک ابزار نیست، بلکه وبسایتی است که تمام وبسایت‌های مربوط با اخبار‌ ارزهای دیجیتال را در خود جای داده است. این وبسایت ا به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا در صدر بازار باشند و به راحتی بتوانند واقعیت را از شایعات تشخیص دهند. برخی از این وبسایت‌های عبارتند از:

 • coinsutra.com
 • newsbtc.com
 • cointelegraph.com
 • bitcoinist.com
 • ethnes.com etc..

علاوه بر این، برخی از سیستم‌های جمع‌آوری اخبار مطالبی را از توییتر جمع‌آوری می‌کنند که قبلاً برای تجزیه و تحلیل توسط سرمایه‌گذاران تقسیم‌بندی شده است.

در این رویکرد، سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال می‌توانند به راحتی و به سرعت از اخبار مربوط به ارز‌های دیجیتال مختلف به‌روز باشند و برنامه‌های خود را در صورت لزوم تنظیم کنند.

۹. ربات‌های معاملاتی (Trading Bots & Rebalancing Tools)

ربات‌های معامله‌گر زمانی که به صرافی‌ها متصل می‌شوند از طرف شما معامله می‌کنند. وقتی یک کوین در یک صرافی و دیگری در صرافی دیگر فهرست شده است، شما می‌توانید با استفاده از ربات‌های معاملاتی به طور همزمان به بسیاری از صرافی‌ها تجارت کنید و به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

بری از ربات‌های محبوب کریپتو عبارتند از:

 • Join Shrimpy
 • Join ۳Commas & get $۱۰ Bonus

ربات‌های معاملاتی

کلام آخر

هر سرمایه‌گذاری باید قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در یک پروژه ارز دیجیتال خاص از این منابع استفاده کند. با این حال به یادت داشته باشید که استفاده از این ابزار‌ها برای تحقیقات ارز‌های دیجیتال موفقیت شما را تضمین نمی‌کند. بلکه تنها نشان می‌دهد که شما انتخاب عاقلانه‌تری انجام می‌دهید. علاوه بر این، ترکیب این ابزار‌ها در ابتدا می‌تواند دشوار باشد، اما پس از اینکه به آن‌ها عادت کردید، می‌دانید که از کدام، چه زمانی و چگونه استفاده کنید.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

 

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست