اوکی اکسچنج

خبرسازترین ارز‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۲

ارزهای دیجیتال 2022

خرس‌ها بازار ارز‌های دیجیتال را در سال ۲۰۲۲ تحت سلطه خود در آوردند و باعث کاهش قیمت ارز دیجیتال شدند. با پایان یافتن سال، زمان آن رسیده است که ارز‌های دیجیتالی را که در طول سال با توجه به شاخص‌های مختلف عملکرد‌های بهتری داشته‌اند را ارزیابی کنیم. رتبه‌بندی ده ارز دیجیتال زیر توسط گلکسی اسکور که از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل تکنیکال ارز‌های دیجیتال استفاده می‌کند، انجام شده است. این ده ارز از نظر معیار‌هایی مانند حجم اجتماعی، حجم بازار و میانگین متحرک قیمت رتبه‌بندی شدند.

۱. بیت‌کوین Bitcoin (BTC)

ارز دیجیتال بیت کوین پس از رسیدن به بالاترین قیمت تاریخ خود ۶۹۰۰۰ دلار در نوامبر ۲۰۲۱، تقریباً ۷۵ درصد کاهش یافته است. اتفاقات مختلفی مانند شکست صرافی ارز‌های دیجیتال FTX و اکوسیستم ترا (LUNA) بر بیت کوین تأثیر گذاشته است. بیت‌کوین نیز در نتیجه طولانی شدن عوامل اقتصاد کلان متحمل ضرر شده است.

با نزدیک شدن به پایان سال، بیت کوین به زیر ۱۷۰۰۰ دلار سقوط کرده و در حال تثبیت است و فعالان بازار از نزدیک به دنبال پایین آمدن قیمت هستند. قابل ذکر است، هنوز این نگرانی وجود دارد که دارایی ممکن است قبل از شروع یک جهش جدید کاهش بیشتری پیدا کند. در حال حاضر (۱۲ دی ۱۴۰۱) قیمت بیت‌کوین ۱۶۵۲۱ هزار دلار است.

قیمت بیت‌کوین

۲. اتریوم Ethereum (ETH)

بعد از به‌روزرسانی مرج اتریوم که در سال ۲۰۲۲ اتفاق افتاد، این ارز دیجیتال جهش‌های کوتاهی را تجربه کرد. مرج یا ادغام، بزرگترین دستاورد سال برای اتریوم بود. بسیاری بر این باور بودند که این ارتقا می‌تواند به رشد ارز دیجیتال کمک کند اما بعداً مشخص شد که این فقط یک «شایعه را بخر، خبر را بفروش» بوده است. تیم اتریوم همچنان بر این باور است به‌روزرسانی احتمالاً در مؤسسات بیشتری که دارایی را پذیرفته‌اند، تحقق خواهد یافت.

اتریوم در سال ۲۰۲۲ به بالاترین قیمت خود یعنی حدود ۴۰۰۰ دلار رسید، اما بازار نزولی طولانی مدت بر این کوین نیز تأثیر گذاشته است. در زمان انتشار این مقاله، قیمت اتریوم ۱۲۲۱ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت اتریوم

۳. ریپل XRP

شرکت ریپل، در مناقشه خود با کمیسیون بورس اوراق بهادار، شاهد پیروزی‌های کوچکی بود که به XRP کمک کرد تا برخی از سود‌های بزرگ را به عنوان بقیه بازار ارز‌های دیجیتال در قلمرو منفی (SEC) به دست آورد. این دعوی در واقع به عنوان جزء اساسی XRP عمل کرده است. به گفته تحلیلگران، اگر ریپل برنده پرونده باشد، ارزش توکن XRP افزایش می‌یابد و بالعکس. پس از اینکه هر دو طرف پیشنهادهای نهایی خود را ارائه کردند، جامعه در حال حاضر در انتظار تصمیم نهایی است.

علی‌رغم اینکه جامعه ریپل خوش بین هستند و پیروزی ریپل را پیش‌بینی می‌کنند، اما کارشناسان حقوقی هشدار داده‌اند که این پرونده ممکن است به هر طریقی پیش برود. در حال حاضر ریپل با قیمت ۰.۳۵ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت ریپل

۴. لایت‌کوین Litecoin (LTC)

همانطور که جامعه ارز‌های دیجیتال پیش‌بینی می‌کند که رویداد هاوینگ برای سال آینده برنامه‌ریزی شده است، تمرکز بر روی ارز دیجیتال رتبه چهاردهم بر اساس ارزش بازار بیشتر شد. جوایزی که به استخراج‌کنندگان لایت‌کوین برای ثبت تراکنش‌ها داده می‌شود، در رویداد آگوست ۲۰۲۳ به نصف کاهش می‌یابد و عرضه را کاهش می‌دهد و باعث کمیاب شدن ارز می‌شود.

این دارایی همچنین در سایر شاخص‌ها، از جمله بیشترین تغییر توکن‌های غیرفعال در چهار سال گذشته و کاهش میانگین سنی میانگین سرمایه‌گذاری توکن، شاهد حرکت بوده است. قیمت لایت کوین ۶۵ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت لایت‌کوین

۵. بایننس کوین Binance Coin (BNB)

پس از ورشکستگی صرافی FTX، توجه‌ها به توکن بومی صرافی ارز دیجیتال بایننس معطوف شده است. درست زمانی که اکثر صرافی‌ها برای تقویت اعتماد سرمایه‌گذاران تلاش می‌کردند، BNB کاهش قابل توجهی داشت، زیرا نگرانی‌ها در مورد سطح ذخایر بایننس ظاهر شد.

نمودار قیمت bnb

علاوه بر این، خبر‌های مربوط که بررسی بایننس در ایالات متحده تأثیرات منفی بر توکن بایننس BNB گذاشت. این ارز دیجیتال در حال حاضر در رتبه پنجم قرار و با قیمت ۲۴۳ دلار معامله می‌شود.

۶. تزوس Tezos (XTZ)

تزوس علی‌رغم افت کلی بازار ارز‌های دیجیتال به دلیل فعالیت‌های توسعه زنجیره‌ای فعال، کانون توجه بوده است. توسعه‌دهندگان Tezos اکنون با ارتقا‌های برنامه‌ریزی شده روی مقیاس‌بندی تمرکز کرده‌اند.

چندین زبان قرارداد هوشمند، پشتیبانی شبکه و اکوسیستم قوی غیرقابل تعویض توکن (NFT) برخی از عوامل فروش Tezo هستند. قیمت تزوس در حال حاضر ۰.۷۹ دلار است.

نمودار قیمت تزوس

۷. وی‌چین VeChain (VET)

با توجه به اینکه توکن بومی VET می‌تواند مسائل اولیه در داده‌های غیرقابل اعتماد برای بخش‌های مختلف، از جمله امور مالی، بخش انرژی، و صنعت غذا و نوشیدنی را مدیریت کند، علاقه به وی‌چین (VET) در سال ۲۰۲۲ افزایش یافت.

قابل ذکر است، زمانی که سرمایه‌گذاران حرکت بعدی قیمت دارایی را در طول بازار بد در سال ۲۰۲۳ دنبال کردند، منشن‌های اجتماعی وی‌چین به بالاترین حد خود رسید. قیمت فعلی توکن ۰.۰۲ دلار است.

نمودار قیمت وی چین

۸. کوانت Quant (QNT)

یکی از معدود ارز‌های دیجیتالی که به نظر نمی‌رسید تحت تأثیر رکود بازار ارز‌های دیجیتال قرار بگیرد، Quant (QNT) بود. به نظر می‌رسد که پروژه رمزارز مبتنی بر قابلیت همکاری، در بحبوحه رکود، با حمایت از افزایش مشارکت جامعه، بالاترین سطح قبلی را هدف قرار می‌دهد.

نمودار قیمت کوانت

به عنوان مثال، مشارکت‌های اجتماعی شش ماهه برای QNT تا ۱۴ اکتبر بیش از ۱۳۰ درصد افزایش یافته بود، اما دارایی تحت تأثیر منفی مسائل اقتصاد کلان از جمله افزایش تورم قرار گرفته بود. از آن زمان، این دارایی جایگاه ۱۰۰ دلاری را پس گرفت و از زمان انتشار با قیمت ۱۰۶ دلار معامله می‌شود.

۹. زیلیکا Zilliqa (ZIL)

قبل از اینکه خرس‌ها در نوامبر به قدرت برسند، زیلیکا (ZIL) یکی از دارایی‌ها با بهترین عملکرد در بازار ارز‌های دیجیتال بود. منابع تأیید نشده نشان می‌دهند که این شبکه در حال تلاش برای گسترش به صنایع دیگر مانند بازی است، حتی اگر Zilliqa در اصل به عنوان یک بلاک چین پردازش تراکنش عمل می‌کند که از یک سیستم اشتراک‌گذاری استفاده می‌کند. قیمت توکن ZIL در حال حاضر ۰.۰۲ دلار است.

نمودار قیمت زیلیکا

۱۰. هدرا Hedera (HBAR)

بلاک چین هدرا (HBAR) برای پشتیبانی از ارز‌های دیجیتال، قرارداد‌های هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) شهرت دارد. هدف این شبکه انتقال گیمر‌ها و برنامه‌نویسان وب۰. ۲ به وب ۳.۰ است.

این شبکه در عین حال مشارکت با سایر سازمان‌ها را پیگیری می‌کند. این ارز دیجیتال با رتبه ۳۶ بازار در حال حاضر با ۰.۰۴ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت هدرا

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست