اوکی اکسچنج

معرفی ۱۵ ابزار برای ورود به حوزه دیفای (DeFi)

بهتین ابزارهای دیفای

هدف دیفای (DeFi) ایجاد اکوسیستم جدیدی از خدمات مالی برای کاربران آنلاین در سطح جهانی است. حوزه دیفای (DeFi) از طریق برنامه‌های کاربردی رمزنگاری شده، استفاده از قراردادهای هوشمند (اتریوم) و ابزارهای مختلف سرمایه‌گذاری دیجیتال، امکاناتی را برای پس‌انداز و سرمایه‌گذاری برای کاربران فراهم می‌کند.

ابزارهای دیفای (DeFi) بیشتر حول محور خدمات مالی متمرکز هستند. آن‌ها چنین خدماتی را از طریق یک محیط دیجیتالی با قابلیت شخصی سازی ارائه می‌دهند که امکان شفافیت و قابلیت همکاری بیشتر را فراهم می‌کند. در حقیقت،‌ تمام تعاملات کاربران ردیابی و تأیید می‌شود و پروژه‌های مختلف DeFi می‌توانند به طور موثر از خدمات یکدیگر استفاده کنند. ما در این فهرست بهترین ابزارهای دیفای (DeFi) را برای شروع استفاده برای ورود به حوزه مالی غیرمتمرکز در سال ۲۰۲۲ را بررسی می‌کنیم.

۱. متامسک (MetaMask)

متامسک (MetaMask) یک کیف پول ارز دیجیتال و دروازه‌ ورود به بلاک چین با بیش از ۲۱ میلیون کاربر است که برای ایجاد بیشترین امنیت از یک سرویس ذخیره‌سازی ایمن ابری (Key Vault) استفاده می‌کند. این ابزار محبوب‌ترین ابزار دیفای (DeFi) بوده و دارای یک افزونه کاربردی برای مرورگرهای بریو (Brave)، کروم (Chrome)، مایکروسافت اج (Microsoft Edge) و فایرفاکس (Firefox) است. افزونه متامسک برای تعامل با اکوسیستم اتریوم از طریق برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) به کاربران کمک می‌کند.

متامسک (MetaMask)

خوشبختانه، شما برای اجرای برنامه‌ها و بازی‌های بلاک چینی مورد نظرتان نیاز به دانلود کل بلاک چین بر روی دستگاه خود ندارید. متامسک با اتصال مستقیم به صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) امکان همکاری یکپارچه میان کیف پول و برنامه‌های دیفای (DeFi) را فراهم می‌کند. این کیف پول همچنین دارای یک سیستم منحصر‌به‌فرد برای ایجاد نسخه پشتیبان از هر حساب کاربری است.

۲. دیفای پالس (Defi Pulse)

دیفای پالس (DeFi Pulse) شاید یکی از بهترین ابزارها برای رهگیری دارایی‌ها و پروژه‌های مختلف دیفای (DeFi) باشد. علاقمندان به کریپتو، این وب‌سایت را یکی از پرچمداران ابزارهای حوزه دیفای (DeFi) می‌دانند. صفحه اصلی نمای مفیدی از کل بازار دی‌فای، با بیش از ۸۶ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده (TVL) تا فوریه ۲۰۲۲، همچنین درصد «دامیننس بازار» و شاخص پالس دی‌فای – یک شاخص وزنی برای بررسی عملکرد دارایی‌های مالی غیرمتمرکز را در سراسر بازار – به کاربران نشان می‌دهد.

دیفای پالس (Defi Pulse)

دیفای پالس، مجموعه‌ای از بهترین منابع حوزه دیفای (The DeFi List) و یک خبرنامه در مورد آخرین اخبار (DeFi Pulse Farmer) را به همراه تجزیه و تحلیل و رتبه‌بندی پروتکل های مختلف DeFi در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. سازندگان این ابزار کاربردی، دیفای پالس را نرم افزار مالی می‌دانند که بر روی بلاک چین ساخته شده و می‌توانند مانند قطعات لگو کنار هم قرار بگیرد.

۳. کوین بیس والت (Coinbase Wallet)

کوین بیس یکی از اولین پلتفرم‌های مورد استفاده برای خرید، فروش و مدیریت ارزهای دیجیتال است. کیف پول کوین بیس (Coinbase Wallet) برنامه‌ای مستقل و جدا از صرافی است که استفاده از آن به همان اندازه آسان است. این ابزار کاربردی دی‌فای (DeFi) یک کیف پول مبتنی بر بلاک چین اتریوم است و یک مرورگر داخلی برای برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) نیز دارد.

کوین بیس والت (Coinbase Wallet)کیف پول کوین بیس به طور گسترده یکی از بهترین ابزارهای کلی برای مبتدیان در امور مالی غیرمتمرکز در نظر گرفته می‌شود. این کیف پول به شما امکان می‌دهد تا رمزارزها، NFT ها و دیگر برنامه‌های کاربردی خود را در یک مکان ذخیره کنید، وب ۳.۰ را در تلفن همراه خود کاوش کنید و از خدمات امنیتی در سطح جهانی بر روی تمام اتصالات کوین‌ها و برنامه‌های خود بهرمند شوید.

۴. دپ‌ رادار (DappRadar)

دپ‌ رادار (DappRadar) به عنوان فروشگاهی برای برنامه‌های غیرمتمرکز کاربردی (dApp) در جهان شناخته می‌شود. از طریق این پلتفرم می‌توانید همه چیز را در حوزه دیفای، NFTها و بازی‌های متاورسی جستجو، رهگیری و مبادله کنید. ویژگی «پورتفولیو» این ابزار دی‌فای به کاربران اجازه می‌دهد تا تمام کیف پول‌های خود را در یک مکان مدیریت کند.

دپ‌ رادار (DappRadar)

شما با استفاده از بخش اینداستری پالس (Industry Pulse) این وب‌سایت می‌توانید تمامی برنامه‌های دیفای منتشر شده را بررسی کنید. این بخش هر ۲۴ ساعت یک‌بار داده‌های قراردادهای هوشمند، برنامه‌های غیرمتمرکز کاربردی و پروتکل‌های موجود را به‌روز می‌کند.

۵. مونولیس (Monolith)

مونولیس (Monolith) یک راه‌حل بانکی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم و پلتفرمی غیرحضانتی و متن‌باز است. کیف پول قرارداد مونولیس (Monolith Contract Wallet) با وصل شدن به یک کارت اعتباری ویزا، انجام مبادلات رمزارزها را با استفاده از ارزهای فیات مانند یورو یا دلار آمریکا امکان‌پذیر می‌کند.

مونولیس (Monolith)

مشارکت با ویزا (Visa) به برند مونولیس شهرت جهانی بخشیده و این ابزار دیفای در حال حاضر در بیش از ۳۰ کشور اروپایی در دسترس است. ارز دیجیتال مونولیس (TKN) نیز به دارندگانش اجازه‌ی مشارکت‌ در فعالیت‌های جامعه‌اش را می‌دهد و باعث افزایش اقبال عمومی نسبت به این پروژه می‌شود.

۶. آرجنت (Argent)

آرجنت (Argent) پلتفرم خود را به عنوان «ساده‌ترین و امن‌ترین کیف پول اتریوم» معرفی می‌کند. این پلتفرم که برای تازه‌واردان به حوزه دیفای (DeFi) طراحی شده است طراحی کاربر پسندی دارد و مفاهیم پیچیده و تمام اصطلاحات ارزهای دیجیتال را برای درک تمام افراد به‌ صورت ساده توضیح می‌دهد. به‌علاوه، شما می‌توانید با استیکینگ توکن‌‌هایی مانند یرن (YFI)، آوه (AAVE) و کامپوند (COMP) سالانه بیش از ۲۰ درصد سود کسب کنید.

آرجنت (Argent)


پلتفرم آرجنت (Argent) دارای یک کیف پول غیر حضانتی و یک مکانیسم بازیابی آسان تحت عنوان «نگهبانان آرجنت» یا Argent Guardians است. این نگهبانان افراد و دستگاه‌هایی هستند که به امنیت کیف پول شما کمک می‌کنند. البته آن‌ها به دارایی‌های شما دسترسی ندارند، اما می‌توانند به‌جای شما اقدامات خاصی را مانند قفل کردن کیف پول، تأیید بازیابی کیف پول، یا تأیید یک تراکنش غیرقابل اعتماد انجام دهند.

۷. نوسیس سیف (Gnosis Safe)

نوسیس سیف (Gnosis Safe) یک پلتفرم شناخته شده و بسیار قابل اعتماد برای مدیریت ارزهای دیجیتال است که ویژگی‌های مانند یک کیف پول چند امضایی با درجه‌ی بالایی از قابلیت‌های شخصی سازی برای قراردادهای هوشمند اتریوم را داراست. این ابزار دیفای با استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری، کیف پول‌های مبتنی بر EOA (حساب دارای مالکیت خارجی)، کیف پول‌های کاغذی یا ترکیبی از آن‌ها، به کاربران این امکان را می‌دهد که برای تأیید هر گونه تراکنش، از چندین دستگاه استفاده کنند.

نوسیس سیف (Gnosis Safe)

نوسیس سیف (Gnosis Safe) در بین پلتفرم‌های DeFi منحصربه‌فرد است؛ زیرا به شکلی کارآمد به کاربر اجازه می‌دهد تا مدیریت کامل دارایی‌های دیجیتال خود را انجام دهد. البته کنترل بیشتر بر روی دارایی‌ها به معنای امنیت و البته مسئولیت بیشتر برای کاربر است.

۸. زریون (Zerion)

زریون (Zerion) یکی دیگر از ابزارهای کاربردی حوزه دیفای (DeFI) برای مدیریت همه‌جانبه و غیرحضانتی دارایی‌های دیجیتالی شما است. با استفاده از این پلتفرم، کاربران می‌توانند کل بازار دی‌فای را در دسته‌های ییلد فارمینگ (Yield Farming)، بیشترین رشد قیمت و استخرهای نقدینگی زیر نظر داشته باشند. کاربران همچنین می‌توانند هر دارایی DeFi موجود در بازار را با استفاده از ابزار زریون (Zerion) جستجو، فیلتر و ارزیابی کنند.

زریون (Zerion)

این پلتفرم به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا سود به دست آورده را مشاهده کنند، عملکرد سرمایه‌گذاری‌های خود را در طول زمان پیگیری کنند و سرمایه‌گذاری‌های جدید را با همان معیارها جستجو کنند. تاریخچه تراکنش‌ها همچنین به راحتی بر اساس پروتکل، نوع تراکنش، آدرس یا نوع دارایی قابل مشاهده است.

۹. زپر(Zapper)

زپر (Zapper) یک برنامه مدیریت پورتفولیوی دی‌فای با بیش از ۱۱ میلیارد دلار سرمایه‌ جذب شده در ماه می ۲۰۲۰ است. پلتفرم زپر با پشتیبانی از بیش از ۲۰۰ ابزار دیفای، امکان ردیابی آسان دارایی‌ها را در پورتفولیوی شخصی شما فراهم می‌کند.

زپر(Zapper)

یک رابط کاربری مناسب برای درک وضعیت فعلی سرمایه‌گذاری‌های شما، به معنای مدیریت بهتر اقداماتی است که ممکن است بخواهید در آینده انجام دهید. علاوه بر این، وب‌سایت زپر (Zapper) دارای یک بخش برای یادگیری است که هدف آن تعریف و آموزش مفاهیم دیفای به روشی قابل درک‌تر نسبت به مقالات و آموزش‌ها است.

۱۰. دیبانک (Debank)

دی‌بانک (Debank) یک سرویس مدیریت دارایی دیجیتال است که بر تجزیه و تحلیل بازار دیفای تمرکز دارد. این شرکت با بسیاری از پروتکل‌های وام‌دهی غیرمتمرکز، صرافی‌ها، استیبل کوین‌ها و پلتفرم‌های معملات مارجین شریک است. هدف دی‌بانک (Debank) این است که شکاف بین فناوری‌های دیفای، که گاها بسیار پیچیده هستند و بسیاری از کاربران بالقوه که به دنبال مشارکت هستند را از کاهش دهد.

دیبانک (Debank)

ویژگی‌های جدید به مرور زمان به اکوسیستم خدمات دی‌بانک (Debank) اضافه می‌شود؛ کاربران اکنون می‌توانند ۶۹۵ پروتکل دیفای را در ۱۴ بلاک چین بررسی کنند. بخش «رتبه‌بندی» در داشبورد این وب‌سایت امکان این را به شما می‌دهد که برای دسته‌‌بندی‌های مختلف و عملکردهای مرتبط با پروژه‌های دی‌فای، امتیاز تعیین کنید.

۱۱. دی‌فای سیور (DeFi Saver)

دی‌فای سیور (DeFi Saver) یک نرم افزار مدیریت دارایی است که بر خودکار کردن فرایند‌های حوزه‌ دی‌فای متمرکز است. از طریق این پلتفرم، کاربران می‌توانند به طور خودکار پوزیشن‌های پروژه‌های دیفای و کریپتو خود را بر اساس ورودی‌های از پیش تعیین شده کنترل کنند.

دی‌فای سیور (DeFi Saver)

از طریق ویژگی « Recipes DeFi» کاربران می‌توانند اقدامات بالقوه‌ی مربوط به حوزه دیفای (DeFi) را برای ایجاد تراکنش‌های منحصربه‌فرد ترکیب کنند که پس از برآورده شدن شرایط خاص اجرا ‌شوند. ابزار دیفای سیور (DeFi Saver) هر آنچه را که نیاز دارید در یک برنامه فراهم می کند، از جمله:

  • مدیریت پورتفو
  • لورج برای خرید و فروش
  • ابزارهای مربوط به وام‌‌دهی
  • وام و استقراض
  • مبادله غیرمتمرکز

عملکرد این پلتفرم ممکن است برای کاربر معمولی پیچیده بنظر برسد. با این حال، دیفای سیور یک محصول گران قیمت را ارائه می‌دهد. دی‌فای سیور (DeFi Saver) با بسیاری از محبوب‌ترین کیف پول‌های اتریوم از جمله کوین‌بیس (Coinbase) و متامسک (Metamask) همکاری می‌کند.

۱۲. ای‌پی‌وای ویژن (APY.vision)

ای پی وای ویژن (APY.vision) امیدوار است بتواند بزرگ‌ترین مرجع دیفای برای تجزیه و تحلیل و نظارت بر ارائه‌دهندگان استخرهای نقدینگی و ییلد فارمینگ در فضای ارزهای دیجیتال باشد. این برنامه به کاربران امکان می‌دهد سودآورترین استخرهای نقدینگی موجود در حال حاضر در بازار را پیدا کنند و به طور خودکار معیارهای ریسک و عملکرد را برای آن‌ها محاسبه کند.

ای‌پی‌وای ویژن (APY.vision)

با این برنامه می‌توانید دارایی‌ها و فعالیت‌های فارمینگ خود را زیر نظر داشته باشید و سود خالص انباشته شده در سرمایه گذاری‌های خود را مشاهده کنید. این پلتفرم با سازندگان بازار خودکار (AMM) و شبکه‌هایی مانند اتریوم، پلی‌گان، فانتوم، بایننس، یونی‌سواپ، بلنسر و غیره یکپارچه شده است.

۱۳. دی‌فای ییلد (DEFIYIELD)

دی‌فای ییلد (DEFIYIELD) که به عنوان «فضای امن» برای دسترسی به پروژه‌های دی‌فای نام‌گذاری شده است، به شما امکان می‌دهد دارایی‌های دیجیتال را با مجموعه‌ی کاملی از ابزارها همراه با نوآوری در فضایی کاربر پسند مدیریت کنید. شما می‌توانید دامنه‌ی اتریوم (سرویس نام اتریوم یا ENS) یا آدرس کیف پول اتریوم (ETH) یا بایننس اسمارت چین (BSC) خود را وارد کنید یا کیف پول خود را مستقیماً متصل کنید و بعد از آن در پلتفرم شروع به کار کنید.

دی‌فای ییلد (DEFIYIELD)

دی‌فای ییلد (DEFIYIELD) از طریق یک مجموعه ابزار مدیریت کامل دی فای، از جمله ردیابی پورتفولیو، تراکنش‌ها و استخرهای شما از طریق یک داشبورد ساده، بر اینکه تصمیمات آگاهانه بگیرید تمرکز می‌کند. توسعه‌دهندگان برنامه امنیت فوق العاده‌ی این برنامه را با بررسی کامل بر روی ابزارهای مختلف DeFi و شناسایی بیش از ۵۰۰ نقطه‌ی آسیب‌پذیر برای سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهند.

۱۴. راگ داک (RugDoc)

راگ داک (RugDoc) یک پلتفرم اجتماعی برای مرور ابزارهای دی فای و بررسی پروژه‌های مختلف است. شما می‌توانید از این سایت برای جستجوی ایمن در مورد پروژه‌های دی‌فای و فرصت‌های سرمایه‌گذاری طبقه‌بندی شده بر اساس ریسک و توضیحات جامع آن‌ها استفاده کنید.

راگ داک (RugDoc)

شما ممکن است بر اساس نوع، شبکه، میزان ریسک، یا حتی اینکه آیا پروژه دیفای بررسی و قانون‌گذاری شده است یا خیر (به‌طور مستقل توسط کارشناسان سرمایه گذاری کریپتو تایید شده) فیلتر کنید. با استفاده از راگ داک (RugDoc)، کاربران می‌توانند کل داده‌های حوزه دی‌فای (DeFi) را اسکن کنند و سرمایه گذاری‌های بالقوه را دقیقاً همانطور که می‌خواهند انتخاب کنند.

۱۵. دیفای لاما (DeFi Llama)

دیفای لاما (DeFi Llama) قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال مبتنی بر برنامه‌های دیفای را نشان می‌دهد. از سال ۲۰۲۱، بیش از ۵۰۰ کوین همراه با بلاک چین‌هایی که استفاده می‌کنند، تغییرات قیمت و ارزش کل قفل شده (TVL) در این سایت ردیابی می‌شوند. اساسا ترازهای TVL بالاتر، نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری امن‌تر در کوین‌های دیجیتال و پروژه‌ها و برنامه‌های دیفای مرتبط با آن‌ها است.

دیفای لاما (DeFi Llama)

زیرا افراد بیشتری برای مدت طولانی‌تری در پروژه سرمایه‌گذاری می‌کنند. این پروژه تلاش می‌کند تا منبعی جامع و کامل برای اهالی این حوزه باشد. امیدواریم این لیست از بهترین و محبوب‌ترین ابزارهای این حوزه به شما کمک کند تا در دنیای دیفای شروع به فعالیت کنید. چنانچه در مورد هر کدام از موارد بالا سوال یا نظری داشتید، در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست