سقوط قیمت بیت کوین و کاهش عرضه آن در صرافی‌ها

قیمت بیت کوین برای اولین بار در ۳ ماه گذشته به زیر ۲۵ هزار دلار سقوط کرد.

پس از یک بیانیه تندروانه فدرال رزرو در یک هفته پر نوسان دیگر برای صنعت ارزهای دیجیتال، برای اولین بار از ۱۷ مارس به زیر آستانه ۲۵۰۰۰ دلار سقوط کرد. گفتنی است در حالی که بازار، توقف افزایش نرخ را پیش‌بینی می‌کرد، بیانیه کمیته بازار آزاد فدرال به افزایش بیشتر نرخ بهره در آینده اشاره داشت.

طبق آمار تریدینگ‌ویو، قیمت بیت کوین در یک بازه زمانی ۳۰ دقیقه ای در ۱۵ ژوئن ۴ درصد کاهش یافت و از ۲۵۸۶۷ دلار به ۲۴۸۱۹ دلار رسید.  بیت کوین در حال حاضر در قیمت ۲۴٬۹۵۰ دلاری معامله می‌شود.

بیت کوین در طول هفته گذشته در ناخیه ۲۶۰۰۰ دلار ثابت مانده بود، زیرا بازار با اقدام قانونی کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه صرافی‌های ارزهای دیجیتال کوین‌بیس و بایننس و همچنین افزایش عدم اطمینان اقتصاد کلان پیرامون سیگنال‌های نرخ بهره از سوی فدرال رزرو ایالات متحده سازگار شده است.

از آنجایی که معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بیشتری به دلیل مسائل نظارتی و مبادلاتی تصمیم می‌گیرند ذخایر بیت‌کوین خود را حفظ کنند، انتظار می‌رود عرضه کاهش یابد. بر اساس داده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای سانتیمنت، عرضه بیت کوین در صرافی‌های ارزهای دیجیتال به پایین ترین سطح خود از فوریه ۲۰۱۸ کاهش یافته است.

پس از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) صرافی‌های اصلی بایننس و کوین‌بیس را به ارائه اوراق بهادار ثبت نشده به مشتریان آمریکایی متهم کرد، کاهش قابل توجهی در عرضه بیت‌کوین در صرافی‌ها مشاهده شد. ۶.۴ درصد عرضه در طول هفته گذشته از صرافی‌ها خارج شد.

بر اساس داده‌ها، عرضه از سال ۲۰۲۰، زمانی که در بحبوحه بازار نزولی به اوج خود رسید، به طور پیوسته در حال کاهش بوده است. این نشان می‌دهد که معامله گران و سرمایه گذاران به طور مداوم بیت کوین خود را از صرافی‌های خارج می‌کنند.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.
۱/۵ - (۶ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست