سختی استخراج بیت‌کوین به بالاترین سطح خود رسید!

سختی استخراج بیت‌کوین

سختی استخراج بیت کوین در ۱۵ ژانویه ۲۰۲۳(۲۵ دی ماه) با افزایش ۱۰.۲۶ درصدی به ۳۷.۷۳ تریلیون در ارتفاع بلوک ۷۷۲۱۲۸ رسید. سختی شبکه اکنون به بالاترین سطح خود رسیده است. این بدان معناست که به طور متوسط ۳۷.۷۳ تریلیون هش یا تلاش برای یافتن یک پاداش بلاک معتبر بیت کوین و افزودن آن به بلاک چین لازم است.

اولین افزایش سختی استخراج در سال ۲۰۲۳ از همه به جز یکی از افزایش‌های ۲۰۲۲ پیشی گرفت

تقریباً ۲۸۶.۳۶ اگزاهش در ثانیه (EH/s) هش ریت از ساعت ۲۰:۱۵ به بلاک چین بیت کوین اختصاص داده شده است. افزایش ۱۰.۲۶ درصدی سختی شبکه بیت کوین در ساعت ۴:۱۱ بعدازظهر در ارتفاع بلوک ۷۷۲۱۲۸ اتفاق افتاد.

سختی استخراج بیت‌کوین

با افزایش سختی استخراج بیت‌کوین به بالاترین سطح تاریخی خود، یافتن یک بلاک BTC بسیار چالش برانگیز شده است. زیرا سختی شبکه بیت‌کوین در هفته گذشته حدود ۳۴.۰۹ تریلیون بود و در روز یکشنبه به بالاترین حد تاریخ ۳۷.۷۳ تریلیون رسید. بیشترین درجه سختی در بلاک چین بیت کوین قبل از افزایش سختی در ۱۵ ژانویه سال جدید، ۳۶.۷۶ تریلیون در ۶ نوامبر ۲۰۲۲ بود.

در حال حاضر، میزان سختی نسبت به پیک قبلی ۲.۶۳ درصد افزایش یافته است. افزایش سختی تا ۱۵ ژانویه نیز از همه افزایش‌ها به جز یکی از سال قبل بیشتر است. در ۱۰ اکتبر ۲۰۲۲، در ارتفاع بلوک ۷۵۸۰۱۶، با ۱۳.۵۵٪ بیشترین افزایش را به ثبت رساند.

با افزایش ۲۲ درصدی قیمت بیت کوین طی هفته گذشته، ماینر‌های می‌توانستند بعد از مدت‌ها به سود برسند. با این حال، افزایش سختی استخراج بیت‌کوین کار را برای آن‌ها سخت‌تر از قبل کرده است.

در ۶ ژانویه ۲۰۲۳، در ارتفاع بلوک ۷۷۰۷۰۹، هش ریت شبکه به بالاترین حد خود یعنی ۳۶۱.۲۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) رسید. رکورد قبلی ۳۴۷.۱۶ EH/s بود که در ۱۲ نوامبر ۲۰۲۲ ایجاد شد. فواصل بلاک سریعتر و افزایش سختی بعد از ظهر یکشنبه هر دو نتیجه هش ریت بالا بود.

این دو رکورد در اولین ماه سال ۲۰۲۳ تا ابد در یاد ماینر‌های خواهد ماند. در حالی که قیمت بیت‌کوین با ۲۰۸۲۴ دلار معامله می‌شود، هزینه ایجاد یک بیت کوین ۱۷۳۷۷ دلار تخمین‌زده شد.

علاوه بر این، تمرکز استخر‌های ماینینگ طی سه روز گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است، به طوری که دو استخر استخراج بیش از ۵۶.۶۸٪ از کل هش ریت را کنترل می‌کنند. طبق آمار، Foundry USA، برترین استخر ماینینگ، دارای هش ۹۷.۰۳ اگزاهش در ثانیه و استخر ماینینگ انت‌پول ۵۵.۹۲ EH/s هستند.

تغییر سختی بعدی احتمالاً در تاریخ ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳ (۸ بهمن ماه ۱۴۰۱) انجام می‌شود. علی‌رغم رسیدن به بالاترین سطح تاریخ در ۶ ژانویه، میانگین هش ریت در ۲۰۱۶ بلاک گذشته حدود ۲۶۸.۹ اگزاهش در ثانیه (EH/s) بوده است. در زمان نگارش این خبر، ۶۷۸۴۶ بلاک باقی مانده است که باید قبل از نصف شدن پاداش بعدی استخراج شوند و انتشار ۱۷۳۶۵۳۱.۲۳ بیت کوین (BTC) در انتظار کشف است.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست