افزایش مجدد قیمت بیت‌کوین بعد از اظهارات جروم پاول

طبق گفته جی پاول با بنیانگذار گروه کارلایل، دیوید روبنشتاین، حتی اگر «فرایند کاهش تورم» آغاز شده باشد، مدتی طول می‌کشد تا فدرال رزرو آمریکا آماده اعلام پیروزی در مبارزه با افزایش قیمت‌ها شود.

به محض شروع مصاحبه، روبنشتاین پرسید که آیا گزارش مشاغل نجومی جمعه گذشته (۵۱۷۰۰۰ شغل جدید) بر انتخاب فدرال رزرو برای افزایش تنها ۲۵ واحد نرخ بهره فدرال در دو روز قبل تأثیر گذاشته است یا خیر. پاول ادعا کرد که بعید است که این خبر چیزی را تغییر دهد.

هنگامی که پاول در کنفرانس خبری پس از نشست هفته گذشته خود اعلام کرد که “فرآیند کاهش تورم آغاز شده است”، بازار‌های سهام و ارز‌های دیجیتال در واکنش به آن افزایش قابل توجهی داشتند. بعدازظهر سه‌شنبه (۱۸ بهمن ۱۴۰۱)، او تأکید کرد که این روند تازه شروع شده است.

با توجه به اینکه این اولین فرصت رئیس فدرال رزرو برای سخنرانی در انظار عمومی پس از گزارش مشاغل روز جمعه بود، سرمایه‌گذاران معتقدند اظهارات پاول بیشتر شبیه به افزایش نرخ بهره برای تحت کنترل درآوردن تورم است.

با این وجود، از زمان شروع مصاحبه، بیت کوین تقریباً ۳۰۰ دلار افزایش یافته است و در حال حاضر با قیمت بیت کوین ۲۳۳۰۰ دلار معامله می‌شود. علاوه بر بازار ارز‌های دیجیتال، شاخص‌های نزدک ۱.۵ درصد و اس‌اند‌پی ۵۰۰ ۱.۱ درصد رشد کردند. بازده خزانه ۱۰ ساله با چهار واحد کاهش به ۳.۶۱ درصد رسیده است.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست