چرخش روسیه به بیت کوین در صورت تحریم SWIFT

چرخش روسیه به بیت کوین در صورت تحریم SWIFT

به گزارش وبسایت cointelegraph، شب گذشته جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، اظهار داشت که پس از رایزنی با رهبران گروه G7 تصمیم گرفته است که دسترسی موسسات مالی بزرگ روسیه را به ارز‌های غالب در جهان محدود کند، وی همچنین اشاره کرده است که قطع دسترسی روسیه به شبکه SWIFT نیز یکی از گزینه‌های احتمالی تنبیهی برای روسیه می‌باشد.

شایان ذکر است که SWIFT یک سازمان بلژیکی می‌باشد که توسط بیش از ۱۱ هزار بانک و موسسه مالی در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و روزانه بیش از ۴۲ میلیون پیام در این شبکه جابجا می‌شود.  در حالی که حذف روسیه از شبکه SWIFT موافقان سر سختی همچون بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا و همچنین وزیر خارجه اوکراین را دارد، بسیاری بیم آن را دارند که در نتیجه‌ی این اقدام شاهد همکاری بیش از پیش روسیه با چین برای توسعه سیستم پرداخت خود باشیم.

به گفته برخی از کارشناسان از جمله تحلیلگران بلومبرگ، در صورت در خطر گرفتن بلوکه شدن سرمایه میلیونر‌ها و شرکت‌های روسی، این احتمال وجود دارد که این افراد از بیت کوین برای در امان ماندن از تحریم‌های مالی آمریکا و متحدانش استفاده کنند.

وضعیت نامعلوم آینده‌ی استخراج بیت کوین در روسیه پس از اعلام تحریم‌های آمریکا

تاثیر تحریم‌های جدید آمریکا و کشورهای متحد ناتو علیه روسیه بر بازار بیت کوین و رمزارزها مشخص نیست که چگونه خواهد بود. با این حال، هم‌اکنون استخراج رمزارزها در روسیه به مانند سابق در حال انجام است. در حالی که برخی از شرکت های ماینینگ مانند Flexpool خدمات خود را در روسیه در پاسخ به اقدامات جنگی این کشور متوقف کرده‌اند، شرکت ماینینگ Compass Mining به مشتریان روسی خود اعلام کرد که زیرساخت‌های این شرکت در این منطقه به فعالیت خود برا استخراج بیت کوین ادامه خواهد داد.

دولت بایدن روز پنج‌شنبه اعلام کرد که تحریم‌های مالی گسترده‌ای را بر موسسات مالی ارشد روسیه، دولت، مقامات عالی رتبه و بخش فناوری این کشور اعمال خواهد کرد. اگرچه این تحریم‌های سنگین هنوز به شبکه پرداخت بین‌المللی SWIFT یا انتقال و جابجایی ارزهای دیجیتال به صورت قطعی گسترش نیافته است.

۵/۵ - (۴ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست