سازمان سیا (CIA): روی چند پروژه ارز دیجیتال کار می‌کنیم!

سیا شایعات را تأیید کرد: واقعاً روی پروژه‌های ارزهای دیجیتال کار می‌کند

اگر موضوعات منتشر شده در شبکه اجتماعی Reddit را دنبال کنید؛ تئوری‌های توطئه جالبی را کشف خواهید کرد. از جمله افرادی که تام هنکس را پادشاه پدوفیلیا دانسته یا بیل گیتس را متهم به قراردادن تراشه در واکسن کرونا می‌کنند. همچنین در حوزه کریپتوکارنسی، افرادی معتقد هستند که سازمان CIA بیت کوین را اختراع کرده است. اما مسئله اینجاست که حتی اگر سازمان سیا بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را اختراع نکرده باشد، اما به گزارش decrypt و در جریان نشست مدیرعامل وال استریت ژورنال در دسامبر سال ۲۰۲۱، ویلیام برنز، مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا اعتراف کرد که سازمان سیا پروژه های متعددی برای بررسی و پیگیری ارزهای دیجیتال در دست دارد.

برنز در پاسخ به این سوال که آیا سازمان اطلاعاتی CIA قادر به محدود کردن حملات باج‌افزاری است که از خارج از کشور انجام می‌شوند، اعلام کرد:

“ما مدتی قبل تعدادی پروژه مختلف را با تمرکز بر ارزهای دیجیتال و تلاش برای بررسی پیامدهای درجه دوم و سوم و همچنین کمک به همکاران خود در سایر بخش های دولت ایالات متحده برای ارائه اطلاعات دقیق در مورد آنچه می‌بینیم، راه اندازی کردیم. “

جواب برنز مبهم بود که سیا دقیقاً چه می‌کند، به عنوان مثال، آیا کار این سازمان مطالعه شبکه‌ها است یا تلاش برای ایجاد اختلال در آنها؟ این سخن گو همچنین اضافه کرد:

یکی از راه‌های مقابله با حملات باج‌افزار و جلوگیری از آن‌ها این است که بتوانیم به شبکه‌های مالی دسترسی پیدا کنیم که بسیاری از شبکه‌های مجرمانه از آن‌ها استفاده می‌کنند و در مورد ارزهای دیجیتال نیز درست عمل می‌کنند.

مورل نیز در اوایل سال جاری، در گزارشی که توسط شورای نوآوری کریپتو به رهبری کوین‌بیس و اسکوئر منتشر شد، فناوری بلاک چین را «موهبتی برای نظارت» نامید. این گزارش از ارز دیجیتال در برابر ادعاهایی که بهترین مورد استفاده از آن برای شرکت های مجرمانه است، دفاع کرد. در عوض، ماهیت عمومی تراکنش‌ها، آن را به «ابزار پزشکی قانونی استفاده نشده برای دولت‌ها برای شناسایی فعالیت‌های غیرقانونی» تبدیل می‌کند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست