نوسانات بیت کوین موجب بازگشت سرمایه‌گذاران به طلا شده است!

نوسانات بیت کوین موجب بازگشت سرمایه‌گذاران به طلا شده است!

مدیر عامل Evolution Mining (معدن طلای استرالیایی)، معتقد است که نوسانات بیت کوین موجب بازگشت سرمایه‌گذاران به طلا شده است؛ مدیر اجرایی Evolution Mining، جیک کلاین، معتقد است بسیاری از افراد ارز‌های رمزپایه ناپایدار با طلا که سرمایه‌گذاری بهتری است، عوض می‌کنند؛ او همچنین می‌گوید، بیت کوین طبیعتی ناپایدار دارد و همین ناپایداری طلا را به سرمایه‌گذاری ترجیحی تبدیل می‌کند. وی استدلال کرد که ارز‌های دیجیتال از نظر ” امنیت و ماندگاری ” از طلا عقب‌تر هستند.

مشاهده: قیمت لحظه ای بیت کوین

بیتکوین یا طلا؟

طبق گفته‌ی جیک کلاین، در پی نوسانات ارز‌های دیجیتال، به ویژه بیت کوین، منتظر بازگشت سرمایه‌گذاران به طلا و تغییر استراتژی آن‌ها باشید. جیک کلاین می‌گوید”من گمان می‌کنم بی‌ثباتی و ناپایداری ارز‌های دیجیتال در آخر منجر به بازگشت مردم به طلا خواهد شد. “

نوسانات بازار ارز‌های دیجیتال اتفاقی جدید نیست، برای مثال از ابتدای امسال (۲۰۲۱)، ارزش بیت کوین از ۲۹۰۰۰ دلار به بالاترین رقم خودش یعنی ۶۵۰۰۰ دلار رسید؛ حتی این نوسانات هم مانعی برای سرمایه‌گذاران برای انتخاب بیت کوین نبوده است. سرمایه‌گذاری در بیت کوین حتی به سطح ملی هم رسید، زمانی که السالوادور آن را در داخل مرز قانونی اعلام کرد.

کلاین گمان می‌کند که در آینده طلا و بیت کوین در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. برای اینکه بیت کوین ” امنیت و ماندگاری ” خود را نشان دهد، باید مانند طلا خودش را ۷۰ سال ثابت کند. طلا در طول بخش بزرگی از تاریخ بشر دارایی امنی بوده است.

البته بیت کوین نیز مزایای خودش را دارد. مثلا تجارتی بدون واسطه و قابل دسترس است که نیاز به بانک را حذف کرده است. مارک کوبان، در ادامه این گزارش از بیت کوین حمایت کرد و از این دارایی ارز دیجیتال به عنوان “آیین مالی” یاد کرد.

افزایش بیت کوین به روی قیمت طلا تاثیر منفی می گذارد!

بانک سرمایه‌گذاری چند ملیتی آمریکایی، JPMorgan، در پایان سال گذشته گفت: “بسیاری از سرمایه‌گذاران ثروت خود را از طلا به بیت کوین منتقل کردند.” در طی این روند، بیت کوین بخش زیادی از سهم بازار این فلز‌گرانبها را به خود اختصاص خواهد داد.

مدیر عامل JPMorgan، نیز معتقد است که این روند در حال حاضر در حال تغییر است. این تغییر در دراز مدت تاثیر منفی به روی قیمت طلا خواهد داشت:

“پذیرش بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران آغاز شده است، در حال سرمایه گذاری برای طلا نیز بسیار پیشرفته شده است. اگر این تحقیقات میان مدت و بلند مدت درست باشد، قیمت طلا در سال‌های آینده دچار مشکل خواهد شد.”

منبع خبر: cointelegraph

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست