صرافی ‏Cream Finance برای سومین بار مورد هک قرار گرفت!

صرافی ‏Cream Finance برای سومین بار در سال جاری مورد هک قرار گرفت!

بر اساس اخبار منتشر شده در وبسایت خبری و تحلیلی coingape، صرافی ارز دیجیتال Cream Finance روز چهارشنبه مجددا و برای سومین بار در سال جاری ۲۰۲۱ مورد حمله سایبری قرار گرفت و دارایی‌های آن به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون دلار مورد سرقت قرار گرفت. به گفته شرکت تحلیل داده‌های بلاکچینی PeckShield، دارایی‌های سرقت رفته شامل توکن‌های تامین کننده نقدینگی این پلتفرم وامدهی غیرمتمرکز و تعدادی از توکن‌های بر بستر شبکه اتریوم می‌شود. پیش از این هم پلتفرم Cream Finance در ماه آگوست همین سال مورد حمله قرار گرفته بود و ۱۸ میلیون دلار سرمایه آن از دست رفته بود که در ادامه به گزارش آن هم خواهیم پرداخت.

هک مجدد Cream Finance و افت ۲۶ درصدی ارزش توکن آن

شواهد نشان از این دارد که تالارهای گفتمان پلتفرم Cream Finance در پی این حمله متوقف شده است، اگرچه این پروتکل به دنبال کنندگان توییتر خود اطلاع داد که حمله وام فوری در حال بررسی است. تاپیک توییتر مملو از پاسخ های خشم آلود در مورد سابقه ضعیف Cream در مورد حفظ وجوه کاربران است. در حالی که امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi به دلیل ایجاد انقلاب در امور مالی سنتی مورد ستایش قرار گرفته است، سابقه آن در مورد حمایت از مصرف کننده ضعیف بوده است. بر اساس گزارش cointelegraph، تعداد  ۶۳ حمله را تا ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریور) نشان می دهد که وجوه از دست رفته در مجموع حدود ۱.۲ میلیارد دلار بوده است.

به گزارش Wu Blockchain، پلتفرم وامدهی رمزارزهای Cream Finance که به عنوان یکی از صرافی های ارز دیجیتال خارجی شناخته می‌شود، در ماه آگوست هم مورد یک حمله سایبری قرار گرفت و حدود ۱۸ میلیون دلار دارایی را در قالب رمزارزها از دست داد. با بررسی تراکنش‌ها در Etherscan مشخص شد که هکرها طی ۱۷ تراکنش میزان فابل توجهی WETH، AMP و Cream Ether را به سرقت بردند. بنابر یک پست منتشر شده در Reddit، هکرها همچنین حجم زیادی از توکن CREAM را نیز از شبکه خارج کرده‌اند که همین امر باعث کاهش ۶ درصدی قیمت این توکن در آگوست و کاهش ۲۶ درصدی قیمت آن در اکتبر ۲۰۲۱ شد. لازم به ذکر است، Cream Finance در ماه فوریه نیز مورد حمله سایبری قرار گرفته و ۳۷.۵ میلیون دلار سرمایه را از دست داده بود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست