گردش مالی تابستان ۱۴۰۱ ارز دیجیتال در ایران اعلام شد

گردش مالی ارزهای دیجیتال

در هفته گذشته با برگزاری کمسیون اصل ۹۰ با هدف قانونمند کردن بازار کریپتو در ایران بر گزار شد.

به گزارش پیوست، نماینده کمسیون اصل ۹۰ اعلام کرده است:

در تابستان گذشته، گردش مالی رمزارزها در ایران ۸.۵ هزار میلیارد تومان بوده است.

سه شنبه هفته گذشته به نقل از خبرگزاری فارس، علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اعلام کرد بانک مرکزی گزارش داده، ارز دیجیتال در سه ماهه دوم سال جاری حدود ۸.۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی رمزارزها در ایران داشته‌اند. خضریان نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌شهر و پردیس ضمن اعلام این خبر گفت: در صورت تأخیر در پرداختن به این بازار و غفلت از ساماندهی، شاهد تکرار تجربیات تلخ اقتصادی نظیر موضوع موسسات مالی و اعتباری خواهیم بود.

یکی از ابهام‌های رقم ۸.۵ هزار میلیارد تومانی اعلام شده در کمیسیون اصل ۹۰، مشخص نبودن نحوه محاسبه آن است.

همانطور که گفته شد مشخص نیست که مبنای محاسبه این عدد دقیقا چه چیزی است اما با توجه به صحبت‌های انجام شده، می‌توان گفت حوزه رمزارزها سود دهی قابل توجهی برای بخش‌های مختلف بانکی، مالیاتی و همچنین منابع انسانی دارد.

هرچند از تعداد دقیق کاربران، حجم معاملات، تعداد پلتفرم‌های معاملاتی یا دیگر جنبه‌های حوزه رمزارزها در ایران آمار دقیقی در دسترس نیست، اما همانطور که مشخص است تعداد کاربران که براساس آخرین آمار حدود ۱۲ میلیون نفر و همچین در نظر گرفتن میانگین گردش مالی رمزارزها در ایران ۸.۵ هزار میلیارد تومان، این بازار از پتانسیل قابل توجهی برخوردار است که به نظر می‌رسد دیگر قابل حذف یا نادیده گرفتن نباشد.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست