ورود جورج سورس به بازار ارزهای دیجیتال

ورود جورج سورس به بازار ارزهای دیجیتال

در میان اعلام جورج سورس مبنی بر اینکه شرکت سرمایه‌گذاریش بیتکوین نگهداری می‌کند ارزش بازار کریپتو ۵۰۰ میلیارد دلار رشد کرد. تنها در مدت چند روز ارزش بازار کریپتو ۵۰۰ میلیارد دلار افزایش یافت. قیمت بیتکوین بالغ بر ۱۰۰۰۰ دلار طی هفته گذشته رشد کرد و قیمت بیتکوین به ۵۶۰۰۰ دلار رسید قیمتی که هرگز بعد از ریزش ماه می به خود ندیده بود. حالا شرکت سرمایه‌گذاری تحت مدیریت جورج سورس اعلام کرده است که بیتکوین نگهداری می‌کند.

به گزارش forbes مدیر صندوق سرمایه‌گذاری سورس این هفته در مصاحبه با بلومبرگ اعلام کرد که این صندوق تعدادی کوین در اختیار دارد که البته مقدار آن‌ها زیاد نیست. از نظر وی خود کوین‌ها چندان جذاب نیستند اما کاربرد آن‌ها مثلا در حوزه Defi و مواردی شبیه آن ارزشمند هستند.

طبق اعلام صندوق سوروس، در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) ، درست زمانی که بازار به دلیل گسترش همه گیری سقوط کرده بود، این صندوق شروع به سودهی کرد. اما در عین حال ، صندوق به خرید سهامی که فعلا خیلی ارزان هستند ، علاقه مند است. دلیل اصلی آن فراوانی تقدینگی در سیستم اقتصادی ایالات متحده است.

با ورود صندوق سرمایه گذاری سوروس به دنیای ارز های دیجیتال ، این صندوق مطمئناً از سرمایه گذاری در اقتصاد چین فاصله می گیرد. پیش از این ، خود آقای سوروس نیز عنوان کرد که دولت چین غیر منطقی عمل می کند و سرمایه گذاران نمی توانند هنگام سرمایه گذاری در اقتصاد این کشور احساس امنیت کنند. نظر خانم فیتزپاتریک درباره ارز دیجیتال حاکی از آن است که این صندوق بیشتر به فناوری و راه حل هایی که فناوری های غیرمتمرکز ارائه می دهند ، روی آورده است تا برسد به خود ارزهای دیجیتال. سرمایه گذاران حقوقی به تدریج به صنعت دارایی های دیجیتالی وارد می شوند و برخی از آنها به دنبال فرصت های مناسب سرمایه گذاری در منابع مالی غیر متمرکز هستند که معمولاً بازده بیشتری نسبت به دارایی های سنتی دارد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست