جزئیات استفاده از توکن مشترک خلیج فارس در تعاملات ایران و روسیه

معاملات ایران و روسیه

به نقل از ایسنا، رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس اخیرا در دیدار با رئیس کمیته بازار مالی دومای دولتی روسیه، گفته است نهادهای تصمیم گیرنده ایرانی تمایل دارند مذاکرات درباره تبادل مالی میان ایران و روسیه با استفاده از ارز دیجیتال باشد.

مجتبی توانگر گفت:

ما در مجلس روسیه قانونی درباره استفاده از رمزارزهای با پشتوانه متصل به آن داریم. در سال گذشته، ۱۶ پشتوانه رمزارز در روسیه اعلام و تعریف شد؛ در سال جاری هم پیش‌بینی می‌شود تا ۱۶میلیارد روبل رمزارز را با پشتوانه ارائه کنیم.

رئیس کمیته بازار مالی دومای دولتی روسیه اضافه کرد:

برنامه‌ریزی ما در سال جاری این است که با کشورهای بیشتری رمزارزها را ادامه دهیم. البته همان‌طور که شما گفتید باید بانک‌های مرکزی ارتباطات گسترده‌تری با هم داشته باشند.

ما آمادگی داریم تا به منظور مذاکرات برای شروع همکاری در این زمینه از بانک مرکزی روسیه پیگیری‌های لازم را انجام دهیم و می‌توانیم درباره پروسه قانون‌گذاری هم با هم تبادل نظر داشته باشیم.

توانگر ادامه داد:

حجم تجارت ۷۰۰ تا ۸۰۰میلیارد دلاری جاری در اتحادیه اقتصادی اوراسیا و همچنین وجود تجارت خارجی بالغ بر ۴میلیارد دلاری مابین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) که ظرفیت‌ افزایش تا سقف ۳۵میلیارد دلار را خواهد داشت، نشان از نقش پررنگ این اتحادیه به عنوان کریدور تجاری در تقویت و افزایش میزان مبادلات خارجی در منطقه را دارد. در همین راستا موافقت‌نامه موقت تجارت آزاد جمهوری اسلامی ایران با اوراسیا، قدمی رو به جلو برای تجارت بین‌المللی در منطقه به شمار می‌رود و می‌تواند زمینه‌های جدیدی را در تجارت خارجی ایجاد کند.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست