اوکی اکسچنج

کلکسیون NFT مون بردز (Moonbirds) چیست؟

مجموعه مون‌بردز

مجموعه ۱۰ هزار پیکسلی جغد کوین رز به سرعت به یکی از ارزشمندترین NFT‌های جهان تبدیل شد. قطعاً معروف شدن یک پروژه در یک بازار اشباع شده پر از مجموعه‌های پرفروش، به خصوص پروژه تصویر نمایه (PFP)، بسیار سخت است. با این حال مجموعه مون بردز (Moonbirds) توانست با آثار هنری جذاب، حامیان شناخته شده و یک مدل پاداش‌دهی خلاقانه، در این بازار رقابتی ورود کند.

این پروژه مبتنی بر شبکه اتریوم را می‌توان تا حدودی به مجموعه معروف BAYC و کریپتوپانک مقایسه کرد، اما اولین راه‌اندازی PFP از بنیانگذار PROOF Collective، کوین رز، در حال ورود به قلمرو جدیدی است. در این مقاله خلاصه‌ای از چیستی کلکسیون مون بردز (Moonbirds)، نحوه عملکرد منحصربه‌فرد \لانه‌سازی\ و چرایی موفقیت آن آورده شده است.

کلکسیون مون بردز (Moonbirds) چیست؟

مون‌بردز مجموعه ۱۰ هزار عددی از NFT‌های مبتنی بر اتریوم است که هر کدام تصویری از یک جغد منحصر به فرد را نشان می‌دهند. با وجود اینکه چند عنصر مشترک در برخی از تصاویر وجود دارند، اما هیچ‌کدام شبیه یکدیگر نیستند. این مجموعه در حال حاضر مانند میمون‌های کسل BAYC و بسیاری از پروژه‌های دیگر، به عنوان عکس پروفایل در بازار در دسترس هستند.

دارندگان مون‌بردز مانند BAYC دارای حقوق مالکیت معنوی هستند و می‌توانند از تصویر خود برای توسعه محصولات، خدمات و کالا‌ها استفاده کنند؛ آن‌ها همچنین به PROOF، یک جامعه خصوصی دسترسی دارند.

انجمن PROOF چیست؟

کوین رز، بنیانگذار نرم‌افزار (Digg، Revision۳) و در حال حاضر شریک شرکت وی‌سی ترو ونچرز، انجمن PROOF، یک باشگاه عضویت مبتنی بر NFT را تأسیس کرد. رز یک کلکسیونر معروف NFT است که پادکست PROOF را به یک انجمن انحصاری برای دسترسی اعضای NFT تبدیل کرده است. این سروس ایردراپ‌های NFT، دسترسی به رویداد‌ها و سایر مزایا را برای اعضای PROOF ارائه می‌دهد.

در دسامبر ۲۰۲۱، انجمن PROOF هزار NFT را در قالب یک طرح مزاید هلندی عرضه که در زمان شروع قیمت آن تنها ۵ اتریوم بود. ارزش این NFT‌ها به سرعت افزایش یافتند به طوری که ارزان‌ترین NFT موجود آن در حال حاضر ۱۲۰ واحد اتریوم یا حدود ۳۳۸ هزار دلار ارزش دارد. PROOF قصد دارد کنفرانس NFT را در سال ۲۰۲۳ برگزار کند. علاوه بر این، NFT‌های بیشتر نیز در راه هستند.

جیمی فالون، کمدین و مجری تلویزیون، علاوه بر BAYC، یک جفت از مجموعه مون‌برزد نیز دارد. با این حال، مشخص نیست که آیا فالون Moonbirds را خریداری کرده یا آن‌ها را به عنوان هدیه دریافت کرده است.

دلیل منحصر به فرد بودن مجموعه مون بردز چیست؟

چه چیزی در Moonbirds وجود دارد که آن را تا این حد محبوب کرده است؟ اصلی‌ترین دلیل خاص بودن مون‌بردز شهرت رز است. او که یکی از کلکسیون ساز‌های برجسته NFT‌های ارزشمند است، توانست با پادکست‌های خود توجهات زیادی را جلب کند. علاوه بر این، الکسیس اوهانیان یکی دیگر از شخصیت‌های برجسته، یکی از بنیانگذاران ردیت، به عنوان سرمایه‌گذار در پروژه فعالیت دارد.

برخی از این ویژگی‌ها ممکن است با ایجاد ترس از دست دادن (FOMO) باعث افزایش قیمت‌ها و افزایش فروش باشد. یکی دیگر از دلایل خاص بودن مون بردز، امتیازات و طرح‌های در نظر گرفته شده برای آینده‌ی PROOF است. چرا که دارندگان NFT قبلاً از مزایای قابل توجه عضویت ویژه PROOF بهره برده‌اند. با وجود اینکه دارندگان مون‌برزد در صورت نداشتن PROOF Collective از سطح دسترسی و امتیازات کمتری برخوردار هستند، اما همچنان محیط ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری به نظر می‌رسد.

نستیگ یا لانه سازی چیست؟

لانه‌سازی نیز یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد مجموعه مون بردز است. لانه‌سازی در واقع یک نوع استیکینگ و یک کاربرد معمولی در حوزه ارز دیجیتال است که به شما امکان می‌دهد با قفل کردن دارایی در یک پلتفرم، جوایز (یا بازده) دریافت کنید. در این حال، توکن‌های NFT مون‌برزد شما در کیف‌پول دیجیتال‌ نگه‌داری می‌شود و پاداش آن به صورت کریپتو نیست.

به جای اینکه مون بردز Moonbird خود را فهرست کنید یا بفروشید، می‌توانید لانه خود را ارتقا دهید و با رسیدن به لانه‌های سطح بالاتر (قفل کردن NFT در مدت زمان بیشتر) از مزایای بیشتری مانند دسترسی به پاداش‌های بهتر و بیشتر بهره ببرید. از آنجایی که این طرح در‌آوریل ۲۰۲۲ راه‌آندازی شده است، هنوز اطلاعاتی در مورد مزایای بیشتر آن منتشر نشده است.

آموزش نحوه خرید مون‌بردز (Moonbirds)

مجموعه Moonbirds برای اولین بار در ۱۶‌آوریل منتشر شد و در حال حاضر در بازار‌های NFT مانند اوپن‌سی و LooksRare در دسترس است. این NFT‌ها در ابتدا با قیمت ۲.۵ واحد اتریوم یا ۷۶۰۰ دلار معامله می‌شدند اما به دلیل افزایش عرضه و تقاضا قیمت آن‌ها در حال حاضر با ۳۲ واحد اتریوم یا ۹۰ هزار دلار معامله می‌شود.

قیمت مون‌بردز

آینده پروژه مون بردز (moonbirds) چگونه خواهد بود؟

مون‌بردز (moonbirds) یکی از معدود پروژه‌هایی است که بعد از راه‌اندازی رشد زیادی را تجربه کرد. این مجموعه در زمان تولید اولیه و فروش بعدی به فاصله دو روز ۲۸۰ میلیون دلار حجم معاملات را به دست آورد و پس از چند هفته، این رقم به ۴۷۷ میلیون دلار افزایش یافت. پس از موفقیت‌آمیز بودن شروع پروژه، دو حرکت کلیدی دیگر توسط تیم پروژه انجام شد. الکسیس اوهانیان به عنوان سرمایه‌گذار به پروژه ملحق شد و شرکت Seven Seven Six او ۱۰ میلیون دلار در PROOF سرمایه‌گذاری کرد.

رایان کارسون، مدیر اجرایی Proof، پس از رونمایی از یک صندوق سرمایه‌گذاری NFT به نام ۱۲۱G و خرید Moonbirds در بازار ثانویه، از پروژه کناره‌گیری کرد. اقدامات کارسون، موجب ناراحتی برخی از مجموعه‌داران شد. این نشان می‌داد که او از اطلاعات اولیه در مورد برنامه‌های آینده PROOF بهره برده است.

در حال حاضر به نظر می‌رسد این مسئله یک دست انداز کوچک برای PROOF بوده است، زیرا Moonbirds از زمان پیدایش خود از رشد ارزش و حجم معاملات قابل توجهی برخوردار بوده است. اکثر دارندگان این توکن به لانه‌سازی و پتانسیل سود آن علاقه دارند و حدود ۸۵ درصد از توکن‌های NFT پروژه خیلی زود پس از راه‌اندازی این قابلیت، وارد فرایند لانه‌سازی شدند.

مون‌بردز (moonbirds) به شکلی دیدنی بال و پر گرفته است، اما باید منتظر ماند و تماشا کرد که آیا این پروژه در هفته‌ها و ماه‌های آینده به پرواز در میان مجموعه‌های ارزشمند دیگر ادامه می‌دهند یا خیر.

سوالات متدوال

سوالات متداول

کلکسیون مون بردز (Moonbirds) چیست؟

مون‌بردز مجموعه ۱۰ هزار عددی از NFT‌های مبتنی بر اتریوم است که هر کدام تصویری از یک جغد منحصر به فرد را نشان می‌دهند.

انجمن PROOF چیست؟

انجمن PROOF، یک باشگاه عضویت مبتنی بر NFT است.

نستیگ یا لانه‌سازی چیست؟

لانه‌سازی یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد مجموعه مون بردز است که یک نوع استیکینگ و یک کاربرد معمولی در حوزه ارز دیجیتال است و امکان می‌دهد با قفل کردن دارایی در یک پلتفرم، جوایز (یا بازده) دریافت کنید.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست